Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 206
Відділ культури і туризму Дергачівської райдержадміністрації оголошує конкурс на вакантну посаду головного режисераДергачівського районного Будинку культури.
Для участі у конкурсі приймаються документи разом з заявою від особи, яка має вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов'язки.
30 серпня 2017 року відбулося пленарне засідання позачергової ХХI сесії Дергачівської районної ради VІІ скликання за участю голови районної державної адміністрації Жидкова К.С.
В порядку денному було розглянуто питання:
1. Про внесення доповнень до Програми економічного та соціального розвитку Дергачівського району на 2017 рік, затвердженої рішенням ХV сесії районної ради VІІ скликання від 14 лютого 2017 року № 297-3.
2. Про внесення змін до рішення ХІІ сесії Дергачівської районної ради VІІ скликання від 13 грудня 2016 року №264-23 «Про районний бюджет на 2017 рік» (зі змінами).
28 серпня 2017 року у приміщенні Слатинського сільського клубу відбулася виїзна апаратна нарада з керівниками відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій, служб району, місцевими головами, керівниками установ, розташованих на території селищної ради, депутатами Слатинської селищної ради під головуванням голови районної державної адміністрації Жидкова К.С. за участю голови районної ради Лазарєва Г.Ю.
28 серпня 2017 року голова районної державної адміністрації Жидков К.С. зустрівся з народним аматорським вокальним ансамблем "Чарівна пісня" (керівник Сергій Кобзєв), які посіли II місце на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі "Слобожанський спас" в номінації "Калинова зоря" (м. Сватове Луганської області).
28 серпня 2017 року відбулася зустріч голови районної державної адміністрації Жидкова К.С. з керівництвом ТОВ «Фрегат-К» за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Гаплєвської І.Б., начальника відділу житлово-комунального господарства райдержадміністрації Катречко Т.О., в.о. Дергачівського міського голови Бондаренко К.І., першого заступника Дергачівського міського голови Кисіля В.Ю.
Під час зустрічі було обговорено питання щодо належного обслуговування пасажирів на маршрутах, які обслуговуються ТОВ «Фрегат-К».
24 серпня – особливий день для кожного українця. Не тільки день народження держави Україна, але й день нового народження кожного з нас – як громадянина вільної, демократичної європейської країни.
Ухваливши 24 серпня 1991 року Акт проголошення незалежності України, Верховна Рада дала шанс на нове життя кожному українцю. У цей день 26 років тому кожен з нас отримав безмежні можливості – для розвитку, розширення світогляду, самореалізації. Можливості, яких ніколи не мали й не матимуть жителі тоталітарних країн. У цей день ми отримали шанс побудувати власну державу, бути господарями у своєму домі.
За такий шанс боролися покоління українців. І ми сьогодні продовжуємо цю боротьбу. Сьогодні на сході країни наші воїни відстоюють право України бути незалежною. Наше право самим вирішувати, як жити та розбудовувати власний дім. Наше мирне небо. І в День Незалежності ми в першу чергу віддаємо шану тим, хто загинув за Україну, і низько вклоняємося тим, хто за неї воює. Воїни АТО – це наша сила та наша совість. Їх мужність, сміливість, рішучість, їх відданість рідній країні, щирий, а не показний патріотизм слугують прикладом для кожного з нас.
Хай Бог береже вас, хай Бог береже Україну!
Слава Україні!
Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична
23 серпня 2017 року в залі засідань райдержадміністрації відбулося спільне засідання колегії райдержадміністрації та зборів адміністративно-господарського активу району під головуванням голови райдержадміністрації Жидкова К.С. з порядком денним:
1. Про підсумки економічного і соціального розвитку Дергачівського району та хід виконання пріоритетних напрямів роботи райдержадміністрації за I півріччя 2017 року.
2. Про формування мережі дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів району на 2017-2018 роки та підготовку загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів району до нового навчального року.
В порядку контролю:
3. Про стан роботи зі зверненнями громадян за I півріччя 2017 року.
Щиро вітаю Вас із національними святами нашої державності – Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!
Ці визначні дати стали поворотною подією історії, яка стала могутнім стимулом для плідної, натхненної праці заради кращого майбутнього, миру та добробуту.
Бажаю Вам здоров'я, щастя, успіхів у всіх ваших справах! Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього незалежної України!
Голова Дергачівської районної
державної адміністрації К.С. Жидков
День Державного Прапора України - свято встановлено згідно з указом Президента від 23 серпня 2004 року з метою вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України.
23 серпня 2017 року в м. Дергачі на майдані Перемоги відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та церемонія покладання квітів до пам'ятника Т.Г. Шевченку.
У заході взяли участь голова районної державної адміністрації Жидков К.С., голова районної ради Лазарєв Г.Ю., перший заступник голови районної державної адміністрації Гаплєвська І.Б., керівництво Дергачівської міської ради, депутати Дергачівської районної та міської рад, адміністративно-господарський актив району, представники громадських організацій.
У Північно-східному офісі Держаудитслужби відбулося розширене засідання колегії, на якому було розглянуто підсумки роботи офісу за І півріччя 2017 року, стан роботи зі зверненнями громадян та правоохоронних органів, а також підсумки роботи з персоналом та результати оцінки діяльності офісу з окремих питань.
22 серпня 2017 року головою районної державної адміністрації Жидковим К.С. та начальником служби у справах дітей районної державної адміністрації Гасс Т.В. було відвідано дитинку, від якої відмовилася після народження матір.
Костянтин Сергійович особисто опікується потребами дитини та взяв під особистий контроль вирішення подальшої долі немовля!
Дергачівський район висловлює велику вдячність головному лікарю обласної дитячої клінічної лікарні 1, Піонтковській Оксані Володимирівні за її відданість дітям, в тому числі з Дергачівського району.
19 серпня 2017 року в районному Будинку культури з нагоди Дня Державного Прапора України, Дня незалежності України та Дня міста Дергачі відбулися урочисті заходи.
Зі словами привітання до присутніх звернулися голова Дергачівської районної державної адміністрації Жидков К.С., голова Дергачівської районної ради Лазарєв Г.Ю., в.о. Дергачівського міського голови Бондаренко К.І. По завершенню урочистих заходів відбувся святковий концерт.
5 клас пожежної небезпеки!
З початку 2017 року на території Харківської області виникло 3965 пожеж, що на 59,1% більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Прямі збитки від пожеж склали 59 мільйонів 532 тисяч гривень. На пожежах загинуло 73 особи, з яких 2 дитини. На території області сталося 2319 пожеж на відкритій території, з яких – 1428 загорань рослинності, що складає 55,1% від їх загальної кількості.
З початку року на території Дергачівського району вже виникло 168 пожеж, з них 93 пожежі на відкритих територіях, які траплялися в наслідок спалювання сухої рослинності, сміття та необережне поводження з вогнем під час паління. Аналізуючи минулий рік, можна зробити висновок, що на даний час спостерігається значне збільшення кількості пожеж, особливо на відкритих територіях.
Основні причини пожеж у екосистемі пов'язані з необережним поводженням з вогнем (79,1% від їх загальної кількості) та занесенням відкритого джерела вогню (20,9%).
На теперішній час на території Харківщини утворилася найбільш суха та спекотна погода в цілому по країні.
Протягом останніх двох спекотних тижнів, пожежно-рятувальні підрозділи району, цілодобово знаходяться на виїзді та виконують свої дії за призначенням, ліквідовуючи різноманітні пожежі в тому числі на відкритих територіях.
Основною проблемою пожеж на відкритих територіях стає те, що при спалювання сухої рослинності та сміття вогонь не рідко перекидається на житло гроиадян, в наслідок чого, знищуються житлові та дачні будинки, допоміжні споруди житлового сектору, автомобілі та інші матеріальні цінності.
З метою попередження та недопущення виникнення пожеж в лісових масивах та відкритих територіях з 12 по 17 серпня співробітниками Дергачівського райуправління Державної служби з надзвичайних ситуацій разом з представниками Дергачівського лісництва, ДП «Харківська лісова науково-дослідна станція» та Дергачівської районної державної адміністрації проводилося спільне патрулювання територією лісових господарств Дергачівщини. Найбільшу увагу було приділено стану дотримання пожежної безпеки в місцях відпочинку громадян, стану утримання протипожежного зовнішнього водопостачання, якості утворення мінералізаційних смуг, встановлення шлагбаумів та попереджувальних позначок про заборону розпалювання вогнищ, готовності відомчої протипожежної служби та добровільних формувань до дій за призначенням.
Особливу увагу було звернуто на запобігання пожеж сухої трави взагалі та безпосередньо поруч з лісовим фондом. Приведено приклад пожежі, яка трапилася 8 серпня на території Ізюмського лісгоспу, в наслідок якої вогнем було знищено 8 гектарів лісових насаджень. Відпочиваючим та місцевим мешканцям було нагадано, що непогашені недопалки, залишені без нагляду багаття, випалювання сухої рослинності на узліссях здатні спричинити пожежі в екосистемах, зокрема, й у лісах. А для того, щоб громадяни краще запам'ятали правила безпеки, рятувальники залишили їм листівки застережувального характеру.
Якщо ви помітили загоряння в лісах, біля полів, узбіч, житлових будинків або на відкритих територіях негайно телефонуйте за номером «101»!
Відповідно до рішення регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку від 07.08.2017, обласною державною адміністрацією оголошено конкурсний відбір інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2018 році.
Збір проектів здійснюється Департаментом економіки обласної державної адміністрації до 08 вересня 2017 року.
У конкурсному відборі беруть участь підготовлені в установленому законодавством порядку місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування (далі – заявники) інвестиційні програми і проекти.
Відповідно до пункту 6 Порядку, інвестиційні програми і проекти повинні відповідати одній з таких умов:
1) відповідність пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку, Стратегії розвитку Харківської області на період до 2020 року та у планах заходів з їх реалізації (додатки 4 та 5);
2) впровадження інвестиційних програм і проектів як проектів співробітництва територіальних громад;
3) підтримка добровільно об'єднаних територіальних громад.
Основними умовами відбору регіональною комісією інвестиційних програм і проектів є їх відповідність пункту 6 Порядку, а також таким критеріям:
1) для проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) - наявність затвердженої в установленому законодавством порядку проектної документації;
2) календарний план реалізації становить від одного до трьох років;
3) співфінансування з місцевих бюджетів на рівні 10 відсотків;
4) спроможність суб'єктів, на фінансування об'єктів яких залучаються кошти державного фонду регіонального розвитку, забезпечувати подальше власне фінансування або їх утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Для участі у відборі заявники до 8 вересня 2017 року подають регіональній комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, інвестиційні програми і проекти за формою, встановленою Мінрегіоном (додаток 1), а також наступні документи:
- супровідний лист з переліком інвестиційних програм і проектів за формою (додаток 3);
- відповідні документи, які визначені Мінрегіоном (Наказ від 24.04.2015 №80) (додаток 2).
На офіційному веб-сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розміщено відповідне оголошення з прикріпленими додатками для використання та заповнення (http://dfrr.minregion.gov.ua/region-news?NID=1017) .
Контактна інформація щодо участі у відборі проектів для фінансування за телефоном 05740 4 21 08 (відділ економіки районної державної адміністрації).
ДОДАТКИ:
1. Форма інвестиційної програми і проекту регіонального розвитку, що може реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.
2. Перелік документів, які подаються для участі у конкурсному відборі інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.
3. Форма переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2018 році.
4.Перелік завдань, визначених Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 385 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 70, ст. 1966), зокрема щодо розвитку спортивної інфраструктури, енергоефективності державних і комунальних навчальних та медичних закладів.
5.Перелік технічних завдань на інвестиційні програми і проекти, що відповідають Стратегії розвитку Харківської області на період до 2020 року.