Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 134
З настанням спекотної та сухої погоди різко підвищується ймовірність виникнення пожеж. У більшості випадків лісові та степові пожежі виникають через необережну поведінку людей.
ПРОТЯГОМ ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
– розведення багать у лісі;
– заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів;
– відвідування населенням лісу із переважанням хвойних насаджень при 5-му -класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;
– палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;
– залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір`я тощо;
– палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо);
– використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів;
– розміщувати ближче ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м - мішаного, 20 м - листяного склади паливно-мастильних та інших горючих матеріалів, автозаправні станції та вогненебезпечні виробництва, смітники, житлові і виробничі приміщення;
– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали);
– залишати під час будівництва доріг, газопроводів, нафтопроводів, мереж електропередачі, зв`язку, радіофікації, інших комунікацій та об`єктів деревні залишки і горючі матеріали;
–звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
Будьте пильними, бережіть себе та природу!
У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером Служби порятунку «101»!
Під час прес-конференції в Харкові Прем'єр-міністр України відзначив якість роботи голови ХОДА.
«Я в цілому задоволений, як прем'єр-міністр, роботою голови обласної державної адміністрації Юлії Світличної, - сказав Володимир Гройсман. - Вважаю, що вона - на своєму місці. Я бачу абсолютну відповідальність з точки зору виконання тих завдань, які на неї покладені, - що стосується економіки, соціальної політики, реалізації інфраструктурних проектів».
Зокрема, голова уряду відзначив роботу з ремонту доріг, яка проводиться в області, реалізації проектів, що фінансуються з ДФРР, та інших державних програм.
«Харківщина - дуже класний регіон із величезним потенціалом, і наше завдання - просто допомогти його розкрити. У рамках децентралізації ми передали десятки мільярдів на місця. Це говорить про те, що відповідальність місцевої влади зростає», - наголосив прем'єр-міністр.
Він підкреслив також якісну роботу, яка проводиться в регіоні щодо реалізації державної програми забезпечення житлом дітей-сиріт.
«Ми забезпечуємо чи не вперше житлом дітей-сиріт, які входять у доросле життя. Але одна справа - просто когось забезпечити, а інша справа – зробити це від душі, по-людськи. Те, як реалізується ця програма з минулого року в Харківській області, викликає повагу. Молодим людям надається житло з меблями, естетично оформлене. Ви на правильному шляху, у вас буде успіх», - сказав Володимир Гройсман.
Відповідно до Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2004 року № 429, керуючись статтями 6, 25, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» (зі змінами) розпорядженням голови райдержадміністрації від 16 травня 2018 року № 241 утворено спостережну комісію при Дергачівській районній державній адміністрації терміном на 3 роки та затверджено її персональний склад (додається).
Шановна Валеріє Леонідівно!
Прийміть найщиріші вітання з Днем народження!
Щиро бажаємо Вам міцного здоров'я, гарного настрою, любові та злагоди у родині, щоб кожна мить була повна надії, а поряд завжди були вірні друзі.
Акредитація ЗМІ - до 15:00 16 травня за тел. +380 (63) 245 57 62.
Вперше в Україну приїжджає Аксель Колстад - норвезький піаніст і композитор, який кожен свій виступ перетворює в яскраве шоу.
«Ференц Лист нашого часу», «Квентін Тарантіно класичної музики» - так називають музиканта західні ЗМІ.
Аксель Колстад народився в 1981 році, закінчив Норвезьку академію музики в Осло в 2006-му, зараз багато гастролює країнами Європи та Азії. «А ще він ініціював перший в історії людства космічний концерт - запропонував це компанії, яка планує організовувати туристичні суборбітальні польоти, щоправда, поки тільки як ідею. Але ця історія найкраще характеризує Акселя Колстада - музиканта, який не боїться фантазувати», - розповідають організатори концерту в Харкові.
Візит музиканта в Україну присвячений Дню Європи та пройде 19 травня в рамках Art-performance «Художня симфонія» на сцені органного залу філармонії. У програмі, крім хітів класичної та сучасної академічної музики, прозвучить новий твір Колстада - концерт для фортепіано з оркестром.
На урядовому порталі пояснюють, як правильно заповнити документи.
Міністерство соціальної політики України з 1 травня 2018 року змінило форму заяви і декларації про доходи. Завантажити їх можна за посиланнями:
- декларація;
- заява.
Також за посиланнями ви знайдете детальну інструкцію - як правильно заповнити документи.
Урядовці зазначають: якщо раніше необхідно було в декларації вказувати види доходів зареєстрованих у помешканні осіб, то з травня 2018 року у розділі III вказуються ЛИШЕ дані про види та суми доходів осіб, інформація про які відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків за III-IV квартали 2017 року. Наприклад, дохід від здавання молока, квартири в оренду, отриманих за кордоном доходів.
Повідомляємо, що 30 травня 2018 року у рамках впровадження проекту «Абетка експортера-2018» Департаментом з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації та Харківською торгово-промисловою палатою за програмою «Fit for Partnership with Germany» Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини буде проведено бізнес-майстерню «Співпраця з Німеччиною. Міфи і реальність».
Цільова аудиторія: керівники підприємств малого та середнього бізнесу, менеджери відділів збуту, суб'єкти підприємницької діяльності – фізичні особи підприємці, що зацікавлені у розширені ділового співробітництва з Німеччиною.
У рамках бізнес-майстерні керівник проектного офісу у Києві Світлана Степащенко презентує для бізнесменів Слобожанщини можливості Програми. Учасники матимуть змогу одержати корисну інформацію щодо особливостей ведення бізнесу в ФРН, існуючих бар'єрів по виходу товарів на ринки ЄС, а також заповнити анкету учасника, отримати індивідуальні консультації щодо програми-стажувань у Німеччині. Початок бізнес-майстерні о 10:00.
Місце проведення: м. Харків, пр. Московський, 122-Б, конференц-зала Харківської торгово-промислової палати. Реєстрація учасників з 9:30 виключно за даними попередньої електронної реєстрації. Участь безкоштовна. Кількість місць обмежена. Довідки за телефоном 3-03-73.
16 травня в районній державній адміністрації під головуванням Інни Гаплєвської відбулося засідання комісії з питань призначення населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово–комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та пільг.
Комісією було розглянуто 24 заяви та прийняті відповідні рішення: 13 сім'ям призначено субсидію, відмовлено у призначенні – 4 сім'ям; 4 сім'ям призначено державну соціальну допомогу, як малозабезпеченим, 3 сім'ям – відмовлено у призначенні державної соціальної допомоги.
16 травня 2018 року голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков провів особистий прийом громадян.
До керівника району звернулися жителі міста Дергачі та села Черкаська Лозова.
Житель міста Дергачі порушив питання створення підприємства, метою діяльності якого буде розробка і впровадження новітніх технологій переробки сміття на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів.
Також, було порушено питання стосовно отримання матеріальної допомоги для проходження реабілітації після операції. Всі питання, озвучені в ході особистого прийому, Костянтин Жидков пообіцяв вивчити і надати громадянам всю можливу допомогу в межах повноважень районної державної адміністрації та відповідно до чинного законодавства.
16 травня гості зможуть відвідати 16 науково-популярних заходів від учених університету.
Це різні майстер-класи, лекції, воркшопи та лабораторні роботи в стилі STEM, які пов'язані з темою світла.
За інформацією організаторів, участь у фестивалі безкоштовна. Відкриття заходу відбудеться о 10:00.
Місце - коворкінгові простори НТУ «ХПІ»:
- Арсенал ідей - Україна/Простір ідей: Science&Museums (вул. Кирпичова, 2, електротехнічний корпус, 1 пов.);
- Науковий андеграунд (Scientific Underground) (вул. Багалія, 13, цокольний поверх, вхід через арку і внутрішній дворик).
З додатковою інформацією можна ознайомитися тут.
15 травня в ХОДА відбулась нарада, присвячена питанням пожежної безпеки під час весняно-літнього періоду в регіоні та проведенню оздоровчої кампанії.
Відкриваючи нараду, голова ХОДА Юлія Світлична наголосила на персональній відповідальності керівництва ГУ ДСНС у Харківській області та Держпродспоживслужби щодо забезпечення дотримання норм пожежної безпеки та належних санітарних умов у дитячих таборах відпочинку на території області.
«У Харківській області заходами оздоровлення планується охопити майже 80 тисяч дітей. Для цього - підготувати понад 700 закладів, які проводитимуть це оздоровлення, - навела дані Юлія Світлична. – Особливу увагу необхідно приділити заходам пожежної безпеки та санітарній готовності зазначених закладів. Ці питання особливо важливі, коли йдеться про оздоровчі табори, де знаходяться діти. Ніщо не може загрожувати безпеці та здоров'ю дітей у літніх оздоровчих таборах».
16 травня у Харківському національному університеті міського господарства відбудеться низка просвітницьких заходів у рамках реалізації обласного проекту «Енергія світла».
Урочисте відкриття акції «Простір світла. Моє місто» відбудеться о 15:30.
О 16:00 стартують екскурсії та воркшопи для школярів у спеціалізованих лабораторіях університету - лабораторії цифрового та релейного захисту, лабораторії світлового дизайну, лабораторії систем керування електроприводами та електричних апаратів, науково-дослідному центрі світлотехнічних вимірювань. Школярам розкажуть про основи керування інтелектуальною системою декоративного підсвічування моделей фасадів.
Також заплановано презентацію сучасних декоративних світлодіодних світильників – розробок випускників освітньої програми «Світлотехніка і джерела світла».
О 18:00 студенти університету зберуться на центральній алеї Молодіжного парку в Харкові для проведення воркшопу «Простір світла. Моє місто». Результати роботи команди продемонструють під час інсталяції - о 20:30.
Про порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти розповів заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев.
Згідно з новим порядком, який було нещодавно затверджено, дитина не зобов'язана, а має право навчатися в закладі освіти, на території обслуговування якого вона проживає. Таку дитину зобов'язані зарахувати до школи першочергово. Дитина також має право навчатися у школі не за місцем проживання - якщо там є вільні місця. Але в будь-якому разі за дитиною залишається право на місце в школі за місцем проживання (за умови подання батьками до 31 травня відповідної заяви про зарахування до цієї школи).
Петро Порошенко разом з дружиною взяв участь у церемонії закриття Національних змагань «Ігри нескорених 2018 року».
Глава держави вручив нагороди переможцям змагань, які стануть членами національної збірної команди України для участі у міжнародних спортивних змаганнях «Ігри нескорених» у м. Сіднеї, Австралія, в жовтні 2018 року.
«Надзвичайно радий бути присутнім тут, коли вже стає традицією за підсумками змагань «Ігор нескорених» формувати нашу делегацію для світових змагань у Сіднеї», - зазначив Президент.
«На тих, хто полетить до Сіднея, - величезна відповідальність: високо тримати українську планку на «Іграх нескорених» в Австралії. Забезпечити, і це моє президентське прохання, результат принаймні не гірший, ніж у Канаді. Ми вміємо. Я переконаний, що у нас це вийде», - звернувся до спортсменів Петро Порошенко. Він також висловив сподівання, що учасники тогорічних змагань у Канаді поділяться своїм досвідом.
«Переконаний у тому, що українці і зараз будуть найкращими. Україна пишається вами і вірить у вас. І нехай по всьому світу нашим спільним гаслом буде гасло: «Слава Україні!», - сказав Петро Порошенко.