Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 133
Традиційний, вже 13-й, велопробіг стартував на площі Свободи та пройде центральними вулицями міста.
Перед початком масового заїзду велосипедисти провели флеш-моб: на площі Свободи вони вишикувалися в фігуру герба Харкова.
«13 років тому у Велодні брали участь менше тисячі харків'ян, сьогодні тисячі учасників, наймолодшому з яких - 3 роки. Сподіваємося, що людей на цьому заході з кожним роком ставатиме все більше», - сказала голова ХОДА Юлія Світлична.
Разом із харків'янами вона бере участь у велопробігу.
«У цей день традиційно збираються всі: представники влади, громада, спортсмени. Робимо все, щоб популяризувати спорт - власним прикладом. Адже спорт - це сила, це характер, це результат. Сьогодні тисячі харків'ян будуть разом проїжджати вулицями міста. Це нас згуртує, робитиме нас дружнішими та сприятиме тому, щоб спорт у Харкові розвивався й ставав дедалі популярнішим», - підкреслила керівник області.
Радник голови ХОДА у справах молоді та спорту, заслужений майстер спорту Катерина Садурська зазначила, що зараз в області як ніколи багато робиться для розвитку як професійного, так і аматорського спорту.
Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко взяв участь у церемонії вшанування пам'яті жертв політичних репресій на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».
«Нині ми відзначаємо 80-ті роковини масових політичних репресій 1937-1938 років. Через незбагненно великі масштаби, які точно встановити неможливо й дотепер, цей злочин комуністичного тоталітарного режиму називають Великим терором», - сказав Петро Порошенко під час виступу на заходах до Дня пам'яті жертв політичних репресій.
«В Україні цей злочин став логічним продовженням Голодомору. Голодом вбивали українських селян. Чекістсько-енкаведешними кулями – політичну, культурну, наукову еліту. Таким комбінованим способом і здійснювали денаціоналізацію, викорінювали українство», - наголосив Глава держави.
Президент процитував слова всесвітньовідомого історика Роберта Конквеста із книги «Великий терор»: «Стара українська інтелігенція фактично була стерта з лиця землі». Він додав, що в Україні цього історики більше знають як автора роботи «Жнива скорботи», яка відкрила усьому світові правду про Голодомор.
«Биківнянський ліс – місце спільної пам'яті українського, польського і інших народів. Схиляючи голови і покладаючи квіти до пам'ятних знаків на місцях безіменних братських поховань, на землі, де разом з українцями спочили тисячі розстріляних за наказом Сталіна польських патріотів, представників інших національностей, заявляємо: «Ми, українці, солідарні з усіма народами, які постраждали від злочинів тоталітарних режимів. Ми налаштовані на співпрацю у подоланні наслідків тоталітаризму», - наголосив Глава держави.
Учасники заходу вшанували пам'ять жертв політичних репресій хвилиною мовчання.
Петро та Марина Порошенки вшанували пам'ять загиблих та поклали букети квітів, встановили лампади до Братської могили, Центрального монументу Меморіалу, а також до польської частини Меморіалу.
У заходах до Дня пам'яті жертв політичних репресій також взяли участь представники Кабінету міністрів, Верховної Ради, представники польського посольства, громадськості.
18 травня відбувся черговий захід з вручення учасникам АТО наказів про передачу у власність земельних ділянок та надання дозволів на розробку документації із землеустрою.
Зустріч пройшла під керівництвом першого заступника голови ХОДА Марка Беккера та за участю в.о. голови Держгеокадастру Олександра Колотіліна.
На початку заходу Марк Беккер передав військовим слова глибокої подяки від голови ХОДА Юлії Світличної - за мужність у відстоюванні кордонів нашої держави. Він відзначив, що питання соціального захисту учасників АТО знаходиться на особистому контролі керівника області.
«Сьогодні 201 учасник АТО отримає у власність земельні ділянки, ще 54 – дозволи на розробку документації із землеустрою, - відзначив Марк Беккер. - За весь цей час ми отримали від учасників АТО 12 тисяч заяв, було надано майже 9 тисяч дозволів на розробку документації із землеустрою, 6700 осіб отримали землю у власність».
Про це повідомили у Службі автомобільних доріг у Харківській області.
«На цій дорозі ми фактично до Богодухова облаштували вирівнюючий шар. Зараз перейшли на ділянки за Богодуховом - найбільш зруйновані. Орієнтовно, це 17 км, де ми зобов'язані відновити основу й тільки потім облаштовувати 2 шари асфальтобетону. Зараз там триває фрезерування існуючого покриття. Задіяна велика кількість техніки», - зазначив начальник Служби Євген Зражевець.
Станом на 18 травня відновлено 3,3 км основи дорожнього покриття за технологією «холодний ресайклінг», відфрезеровано 29,4 км існуючого покриття, влаштувано 12 км вирівнюю чого шару з асфальтобетонної суміші. Також виконуються роботи з влаштування десяти заїзних карманів.
За даним Служби автомобільних доріг у Харківській області, для ремонту дороги задіяні два асфальтобетонних заводи – у Богодухові та Дергачах.
Разом із Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом 17 травня голова ХОДА відвідала будівництво електродепо «Олексіївське».
Роботи, які виконуються залученим коштом ЄБРР та ЄІБ, ведуться повним ходом. Зараз будують тунелі, які з'єднають зелену гілку метрополітену з депо «Олексіївське». Тунелі будують у котловані відкритим способом.
«Відповідно до угод, які було підписано в грудні 2017 року, Європейський банк реконструкції та розвитку спрямовує на будівництво Харківського метрополітену 160 млн євро, таку ж суму надає Європейський інвестиційний банк. Також передбачено співфінансування з місцевого бюджету, - відзначила голова ХОДА. - Це дозволить збудувати дві станції метрополітену в напрямку аеропорту, нове електродепо та придбати новий рухомий склад - 85 вагонів. Наше завдання – завершити будівництво нових станцій метро та депо «Олексіївське» за чотири роки».
Керівник області підкреслила, що розбудова метрополітену є одним із пріоритетних інфраструктурних проектів, які реалізуються на Харківщині.
«Розвиток транспортної інфраструктури обласного центру є важливим для всього регіону. Завдяки спільним зусиллям та підтримці Президента України й Кабінету міністрів України ми робимо велику справу для розвитку не лише логістики, а взагалі сходу України», - сказала Юлія Світлична.
18 травня в районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
Комісією було розглянуто 12 заяв та прийняті відповідні рішення, а саме: 12 особам призначено виплати державної соціальної допомоги .
Про це повідомила голова ХОДА Юлія Світлична під час засідання колегії Міністерства соціальної політики України.
Захід відбувся в Харкові 17 травня під керівництвом Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана. Участь у колегії взяли представники всіх регіонів країни, об'єднаних громад, центральних органів виконавчої влади та регіональних органів соціальної політики.
Відкриваючи засідання, Прем'єр-міністр України відзначив зростання національної економіки та наголосив, що напрацьоване економікою має бути реінвестоване в якість життя українських громадян.
«Кілька днів тому Держстат оприлюднив нові дані, що ми маємо зростання економіки в 1 кварталі 2018 року 3,1 %. Мовою реальних цифр – Україна цього року має виробити на 471 млрд продукції та послуг більше, ніж торік», - навів дані Володимир Гройсман.
Говорячи про ситуацію в Харківської області, Юлія Світлична підкреслила пріоритетність роботи обласної влади щодо посилення регіональної економіки.
«Для Харківщини це, перш за все, промисловість, де зайнята третина всіх працюючих. За минулий рік позитивний фінансовий результат в цьому секторі склав майже 4 млрд грн. Це в 100 разів більше, ніж було торік. І це вже дозволило забезпечити підвищення зарплат та додатково створити у промисловості близько 4 тисяч робочих місць. Вперше за останні 4 роки», - навела дані керівник області.
18 травня, у перший день змагань Чемпіонату України з подолання перешкод серед юніорів, юнаків та дітей з кінного спорту, який відбувається на базі ТОВ «Мисливська спілка «Фауна» в с. Лісники Київської області вихованці Дергачівської дитячо-юнацької кінно-спортивної школи гідно представили Дергачівщину, в категорії «діти», серед 21 вершників:
– бронзову медаль виборола Ярослава Кучеренко;
– Анна Тополя, що вперше приймала участь у Чемпіонаті, посіла 7 місце.
Серед юнаків вихованці кінно-спортивної школи Аліса Дронь та Марина Гадецька здобули відповідно 4 і 5 місця, Єгор Чуканов став переможцем першого дня змагань.
Вітаємо призерів та переможців з успішним стартом і бажаємо їм вдало виступити у наступні два дні змагань!
Сьогодні голова районної державної адміністрації Костянтин Жидков взяв участь у церемонії покладання квітів на Меморіальному комплексі пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.
День пам'яті жертв політичних репресій відзначається щороку в третю неділю травня. Його призначення – привернути увагу суспільства до трагічних подій в історії України, спричинених насильницьким насадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.
18 травня службою у справах дітей районної державної адміністрації було проведено позачерговий профілактичний рейд на території Полівської сільської ради. Під час рейду було обстежено 2 сім'ї, в яких виховуються 9 дітей. За результатами обстеження було проведено профілактичні бесіди з батьками та складено відповідні акти.
Вони пройдуть у рамках чемпіонату України 19 - 20 травня в селі Черкаська Лозова Дергачівського району за підтримки голови ХОДА Юлії Світличної.
Змагання проведуть клуб JUMA і Федерація автомобільного спорту України.
Урочисте відкриття відбудеться 20 травня о 10:00.
Програма змагань (у програмі можливі зміни):
19.05
9:00 - 10:30 - адміністративна перевірка траси
11:00 - 11:30 - брифінг для учасників змагань
11:30 - 13:30 - тренувальні заїзди
13:30 - 15:30 - кваліфікаційні заїзди по класах (мале коло)
15:30 - 18:30 - півфінальні та фінальні заїзди (10-12 кіл)
20.05
9:00 - 9:50 - адміністративні перевірки
9:30 - 9:50 - фінал Б (за необхідності)
10:00 - 10:30 - урочисте відкриття змагань
10:30 - 13:00 - два фінальні заїзди (12 кіл)
13:00 - 14:00 - розважальна програма, конкурси для глядачів
14:00 - 17:30 - два фінальні заїзди (12 кіл)
18:00 - публікація попередніх результатів
18:30 - публікація офіційно остаточних результатів
19:00 – нагородження.
Шановна Олено Миколаївно!
Прийміть щирі вітання з Днем народження!
У цей радісний день бажаємо Вам здоров'я, миру, благополуччя, щоб удача, щастя, увага друзів завжди були поруч з Вами! Нехай Вас ніколи не залишають віра, надія і любов, а життя буде наповнене яскравими та щасливими подіями!
Сьогодні в Україні відзначають День вишиванки – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу та об'єднати українців.
Колектив Дергачівської районної державної адміністрації на чолі з головою Костянтином Жидковим долучилися до святкування Дня вишиванки та прийшли на роботу в українському національному вбранні.