Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 114
Шановний Андрію Олексійовичу!
Прийміть щирі вітання та побажання міцного здоров'я, сімейного добробуту і благополуччя.
Нехай завжди Вас супроводжує удача, будні і свята наповнюються радістю, світлом та любов'ю рідних і близьких, а кожен новий день дарує приємні враження та задоволення від роботи! Бажаємо Вам здійснення всіх Ваших задумів та планів!
14 серпня відбулася зустріч голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова з представниками підрозділів Державної прикордонної служби України за участю місцевих голів щодо взаємодії органів місцевого самоврядування з відділами прикордонної служби, розташованих на території Дергачівського району.
Триває підготовка до створення в Харкові нового онкоцентру. Над зовнішнім виглядом і функціоналом будівлі працюють проектувальники. Будівництво почнеться після завершення всіх юридичних процедур.
«У Харківській області спостерігається зростання кількості онкозахворювань. Щороку додається 2 - 2,5 тисячі людей до цього списку. Людей потрібно рятувати. Важливі два моменти. Перший - це якісна діагностика, яка прямо впливає на процес одужання. Другий - хороші умови лікування, - говорить голова ХОДА Юлія Світлична. - Стан обласного онкологічного центру дуже поганий, на сьогодні він не витримує ніякої критики. Ми будемо підтримувати онкоцентр - проводити ремонтні роботи та закуповувати нове обладнання. Однак ситуацію потрібно змінювати кардинально. Умови перебування пацієнтів та роботи лікарів повинні відповідати всім міжнародним стандартам. Саме тому було прийнято рішення про будівництво нового онкологічного центру, який буде оснащений найсучаснішим обладнанням».
Про реалізацію урядової програми в нашій області повідомив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.
14 серпня він взяв участь у селекторній нараді Міністерства охорони здоров'я України, присвяченій програмі «Доступні ліки». Говорячи про реалізацію урядової ініціативи в Харківській області, Михайло Черняк відзначив, що до процесу в регіоні залучені 504 аптечні заклади (36% від усіх аптек). Пункти реалізації лікарських засобів відкрито в кожному районі області – залучено 800 підрозділів центрів первинної медико-санітарної допомоги (98 % від загальної кількості підрозділів первинної ланки).
«З початку року (станом на 13 серпня) було виписано понад 1 млн 64 тисяч рецептів, з них понад 891 тисячу отоварено (тобто 83,7%). Лікарські засоби в межах програми отримали 531,1 тисячі осіб», - навів дані заступник голови ХОДА.
Шановний Костянтине Олександровичу!
Щиро вітаємо Вас з Днем народження!
Бажаємо міцного здоров'я, щастя та гарного настрою. Нехай кожен новий день буде щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події, особисті досягнення і благородні справи!
13 серпня в районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Інни Гаплєвської відбулася робоча нарада щодо активізації роботи з реалізації пілотного проекту «Рука допомоги» із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.
За підсумками наради надані конкретні доручення щодо активізації інформаційно-роз'яснювальної роботи серед потенційних учасників пілотного проекту.
13 серпня під головуванням голови райдержадміністрації Костянтина Жидкова відбулася нарада з питання стану підготовки до проведення районних заходів до Дня визволення Дергачівського району від фашистських загарбників, Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України.
Пане міністре, 2 роки відслужив в АТО. Знаю, що можу отримати земельну ділянку. Куди для цього звертатися?
Іван Скорогуб
На які наділи мають право захисники вітчизни?
Учасники бойових дій та особи прирівняні до них мають право на першочергове відведення у власність або користування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (для городництва у користування). У межах норм безплатної приватизації (передачі) земельні ділянки передаються у власність у таких розмірах:
1) для ведення садівництва — не більше 0,12 га;
2) для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 га;
3) для будівництва і обслуговування жилого будинку в селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га;
10 серпня в районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Комісією було розглянуто 27 заяв та прийняті відповідні рішення: 13 особам призначено виплати державної соціальної допомоги, 13 особам відновлено виплату пенсії, одній особі відмовлено у виплаті державної соціальної допомоги.
Шановна Валентино Іванівно!
Вітаємо Вас з Днем народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, благополуччя, щастя та гарного настрою.
Нехай кожен Ваш день буде наповнений корисними справами і теплом людських відносин, а мрії втілюються у життя та приносять бажану радість і задоволення.
10 серпня під головуванням голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова, за участю голови Краснокутської районної державної адміністрації Олексія Белоцького, голови Золочівської районної державної адміністрації Ігоря Гуріна, голови Богодухівської районної державної адміністрації Володимира Шарова, першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської, заступника голови районної державної адміністрації Євгена Жувака відбулася нарада з питання підготовки до проведення навчальних зборів з приписним складом 120-го окремого батальйону територіальної оборони на території Дергачівського району.
Про це йдеться у Розпорядженні Глави держави №114/2018-рп.
Так, згідно з документом, керівництво підготовкою проекту щорічного Послання Президента України до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України покладено на РАЙНІНА Ігоря Львовича – Главу Адміністрації Президента України, керівника робочої групи;
методичне та наукове забезпечення підготовки проекту Послання - на ПАВЛЕНКА Ростислава Миколайовича – Радника Президента України, директора Національного інституту стратегічних досліджень, заступника керівника робочої групи.
Крім того, робочій групі в двотижневий строк необхідно визначитися зі структурою та графіком підготовки проекту Послання, змістом необхідних матеріалів та у двомісячний строк підготувати і подати на розгляд проект Послання та збірку статистичних матеріалів до нього.
Шановна Вікторіє Валеріївно!
Щиро вітаємо Вас з Днем народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, гарного настрою та сімейного добробуту. Нехай здійсняться усі заповітні мрії, а будь-які повороти долі завжди відкривають лише нові обрії майбутніх перспектив!
09 серпня перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська провела особистий прийом громадян.
До першого заступника голови райдержадміністрації звернулася мешканка м. Дергачі з питання підключення дачного кооперативу до центрального водопостачання.
Сприяння у вирішенні питання в межах компетенції районної державної адміністрації, Інна Гаплєвська взяла під особистий контроль.
За його словами, таке звернення, як військове вітання, вперше пролунає цьогоріч 24 серпня – у День незалежності України - під час параду на честь чергової річниці.
«Ми порадились з міністром оборони на Раді національної безпеки і оборони, з урядом, і я прийняв рішення, що починаючи з 24 серпня ці слова вперше пролунають, як частина офіційної церемонії військового параду на честь Дня незалежності України», - сказав Петро Порошенко під час відвідин ДАХК «Артем» Державного концерну «Укроборонпром».
Президент також додав, що питання запровадження слів «Слава Україні! Героям слава!», як офіційного вітання військових, ретельно обговорювалося з військовослужбовцями, службовцями військових частин, ветеранами ООС, трудовими колективами, і лише після цього було ухвалено таке рішення.