Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 109

2018-09-07

07 вересня у VIP-залі районного Будинку культури відбулися урочисті заходи з нагоди Дня фізичної культури і спорту за участю голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова, голови районної ради Геннадія Лазарєва, начальника управління освіти, культури і туризму райдержадміністрації Наталії Давидової, завідувача сектору у справах молоді та спорту районної державної адміністрації  Віктора Гилуна.
За вагомий внесок в розвиток, підтримку спорту в районі кращі спортсмени, тренери, викладачі та колективи району нагороджені відзнаками Дергачівської районної державної адміністрації та Дергачівської районної ради.

2018-09-07

07 вересня перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська взяла участь в урочистому прийомі Харківської обласної державної адміністрації з нагоди Дня підприємця.
Директора ТОВ «Дергачівський м'ясокомбінат – Перша столиця» Станіслава Гриненка нагороджено Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації.

2018-09-07

6 вересня, відповідно до затвердженого графіка, працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно із працівниками сектору ювенальної превенції Дергачівського відділу поліції ГУНП у Харківській області, центру соціальних служб сім'ї, дітей та молоді та управління освіти, культури та туризму райдержадміністрації в рамках профілактичного Всеукраїнського заходу «Урок» у 4 закладах середньої освіти Вільшанської селищної ради, Полівської та Протопопівської сільських рад було перевірено наявність учнів, які не приступили до занять без поважних причин. Було здійснено обстеження умов проживання та виховання дітей у сім'ях, які перебувають у складних життєвих обставинах та надано дітям адресну допомогу у вигляді наборів канцелярських товарів, які було придбано за рахунок районної програми «Соціальний захист дітей у Дергачівському районі».

2018-09-07

07 вересня в районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Комісією було розглянуто 17 заяв  щодо призначення (відновлення) соціальних виплат та прийняті відповідні рішення: 14 особам призначено виплату державної соціальної допомоги, двом особам відновлено виплату пенсії та одній особі відмовлено у призначенні виплати державної соціальної допомоги.

2018-09-07

Мабуть кожен чув про амброзію та її шкодочинність в усіх сферах життя людей.
Найбільш поширений  у нас вид — амброзія полинолиста. В Європу, а саме в Німеччину, її було завезено з Північної Америки 1873 року разом із насінням люцерни. В Україні амброзію полинолисту вперше виявили в 1914 році. В той час як лікарську рослину її вирощував німецький емігрант Крикер.
Амброзія має низку біологічних особливостей, які дозволяють їй постійно розширювати межі свого ареалу. До таких належать: висока насіннєва продуктивність (80—100 тис. насінин з однієї рослини); здатність насіння молочної та воскової стиглості дозрівати й давати повноцінні сходи (тривалий час насіння не втрачає життєздатності в ґрунті – воно може перебувати в спокої від 5 до 40 років і більше, зумовлюючи утворення значного за обсягом ґрунтового банку насіння цього виду); потужна коренева система (бур'ян здатен витримувати до двох тижнів підтоплення, утворюючи додаткове коріння); висока регенераційна здатність; висока пластичність щодо температури повітря та вологості ґрунту; добра адаптованість сходів до високої освітленості.

2018-09-06

06 вересня відбулася виїзна робоча нарада під головуванням заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Анатолія Бабічева за участю голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова, керівника апарату облдержадміністрації  Вікторії  Белявцевої, першого заступника голови райдержадміністрації  Інни Гаплєвської, заступника голови райдержадміністрації Євгена Жувака, керівництва Дергачівської міської ради, керівників відповідних служб області, району з питання організації підготовки до урочистого відкриття комплексу стадіону «Авангард» після реконструкції.

2018-09-06

З 3 по 5 вересня працівниками служби у справах дітей Дергачівської райдержадміністрації спільно із працівниками сектору ювенальної превенції Дергачівського відділу поліції ГУНП у Харківській області, центру соціальних служб сім'ї, дітей та молоді та управління освіти, культури та туризму Дергачівської райдержадміністрації в рамках профілактичного Всеукраїнського заходу «Урок» у 15 закладах середньої освіти Дергачівського району було перевірено наявність учнів, які не приступили до занять без поважних причин. Одночасно було здійснено обстеження умов проживання та виховання дітей у сім'ях, які перебувають у складних життєвих обставинах та надано дітям адресну допомогу в підготовці до нового навчального року у вигляді наборів канцелярських товарів, які було придбано за рахунок районної програми «Соціальний захист дітей у Дергачівському районі».

2018-09-06

06 вересня відбулося урочисте завершення зборів 120 окремого батальйону територіальної оборони за участю голови районної державної адміністрації Костянтина Жидкова, голови районної ради Геннадія Лазарєва, голови Краснокутської районної державної адміністрації Олексія Белоцького, голови Золочівської районної державної адміністрації Ігоря Гуріна, голови Богодухівської районної державної адміністрації Володимира Шарова та голів районних рад зазначених районів.
Збори пройшли на базі Харківської державної зооветеринарної академії на високому організаційному рівні.
В останній день зборів було проведено урочисте шикування та церемонія нагородження кращих бійців  відзнаками командування різного рівня.
Для учасників заходу було організовано показовий виступ кінного театру ХДЗВА та святковий концерт.
Командування  батальйону  висловлює щиру подяку за співпрацю ректору Харківської державної зооветеринарної академії Дмитру Барановському.

2018-09-06

06 вересня перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська провела особистий прийом громадян.
До першого заступника райдержадміністрації звернулися з питання надання матеріальної допомоги на лікування.
Озвучене в ході прийому питання буде винесено на розгляд засідання районної ради з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення. Вирішення питання Інна Гаплєвська взяла під особистий контроль.

2018-09-05

Середня сума коштів за зекономлений взимку газ становить близько 700 грн, все залежить від заощаджених у вигляді субсидій кубів газу.
Цьогоріч із заявами на монетизацію частини зекономлених газових субсидій вже звернулися 1 мільйон 127 тисяч домогосподарств і майже 21 тисяча сімей, які використовують для опалення електрику.
На початку опалювального періоду кожен, хто подав до 1 вересня відповідну заяву, отримає від уряду грошову винагороду за «розумне» споживання енергоресурсів.

2018-09-05

В Україні запрацювала перша автоматизована електронна адміністративна послуга – реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта. Зокрема, це стосується будівництва приватних, садових та дачних будинків заввишки не більше двох поверхів та площею до 300 м², а також господарських будівель та споруд, гаражів.
Новий сервіс дозволяє українцям, не виходячи з дому, за декілька хвилин оформити право на власне будівництво. І що важливо – взагалі без участі посадових осіб. Адже нова е-послуга надається повністю в автоматичному режимі: користувачі заповнюють електронну форму, програма миттєво обробляє внесені дані та надсилає відповідь про реєстрацію повідомлення.
Сервіс передбачає електронну взаємодію з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно Мін'юсту. Користувачам не потрібно власноруч вносити у форму відомості про земельну ділянку, на якій планується будівництво. Достатньо вказати кадастровий номер та всі необхідні дані «підтягнуться» автоматично, а отже ризик допустити помилку відсутній.
Новий формат отримання адмінпослуги дозволяє українцям зручно, швидко та прозоро розпочати власне будівництво.
Як скористатися послугою
Електронні послуги у сфері будівництва доступні на оновленому Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги», а також – на сайті електронних сервісів ДАБІ e-dabi.gov.ua.

Щоб зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельного паспорта потрібні:
- електронний цифровий підпис,
- оформлене право власності на земельну ділянку,
- будівельний паспорт.
У разі виникнення питань, отримати консультацію можна за номером телефонної «гарячої» лінії ДАБІ 0 800 210 011.

2018-09-05

05 вересня заступник голови районної державної адміністрації Євген Жувак, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Микола Іщенко  взяли участь у нараді Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації з питань реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та «Підведення підсумків збирання ранніх зернових врожаю 2018 року».


Подождите...