Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 112

2018-08-23

Шановний Євгене Костянтиновичу!
Прийміть щирі вітання з Днем народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, добробуту, гарного настрою, миру і благополуччя.
Нехай кожен новий день буде щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події, особисті досягнення і благородні справи! 

2018-08-23

23 серпня в районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Комісією було розглянуто 23 заяви  та прийняті відповідні рішення: 14 особам призначено виплати державної соціальної допомоги, 8 особам відновлено виплату пенсії та 1 особі призначено пенсію.

2018-08-23

23 серпня з нагоди Дня Державного Прапора України відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України за участю керівництва районної державної адміністрації, районної ради, депутатів районної ради, представників установ, організацій, служб району, громадських організацій, політичних партій, громадськості та молоді району.

2018-08-23

Вітаю всіх земляків з подвійним святом. Головне місто нашої області – Харків – традиційно святкує свій день народження в День Державного Прапора України.
Багато харків'ян – волонтери та військові, науковці та підприємці, діячі мистецтва та спортсмени – своєю працею створювали славу та велич Українського прапора. Саме Харківщина в найскладніші часи виявила незламність духу й захистила своє право жити під синьо-жовтим прапором. І сьогодні, як і 365 днів на рік, синьо-жовті стяги на вулицях нашого міста ще раз наголошують: Харків – це Україна!
Синьо-жовтий прапор – не лише наш державний символ. Він - свідчення зв'язку десятків поколінь українців, яке наш народ проніс від часів Галицько-Волинського князівства крізь роки бойових звитяг Війська Запорозького та буремні часи Української революції 1917 - 1921-го. До тієї самої миті, 23 серпня 1991 року, коли внесений до сесійної зали Верховної Ради синьо-жовтий стяг остаточно позначив становлення нашої держави.
За наших часів, як і в козацькому минулому, як і під час визвольної боротьби українців ХХ століття, синьо-жовтий прапор – це бойове знамено, яке гордо несуть захисники України.
У цей день, підіймаючи на флагштоки та вивішуючи на будівлях синьо-жовті прапори, ми висловлюємо повагу нашому минулому, шануємо героїв сьогодення та несемо віру в майбутнє. Віру в Україну. Слава Україні!
Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична

2018-08-23

23 серпня перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська провела особистий прийом громадян.
До першого заступника райдержадміністрації за допомогою звернулася мешканка смт Козача Лопань з питання надання матеріальної допомоги на лікування.
Озвучене в ході прийому питання буде винесено на розгляд засідання районної ради з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення. Вирішення питання Інна Гаплєвська взяла під особистий контроль.

2018-08-22

Шановний Олександре Олександровичу!
Прийміть щирі вітання з Днем народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, добра, благополуччя та гарного настрою!
Нехай постійними супутниками у житті будуть мир і злагода у душі, у серці – доброта, а у справах – мудрість і виваженість. Хай здійсняться ваші мрії та сподівання!

2018-08-22

Міністерство соціальної політики України відкрило доступ до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій.
Щоб дізнатися - призначено чи не призначено державну допомогу, тепер не потрібно телефонувати в управління соціального захисту населення. З липня 2018 року розмір своєї субсидії можна дізнатися онлайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua. Треба ввести свою поштову адресу і дізнатися чи призначено субсидію та який її розмір за опалювальний й неопалювальний сезони.
«Єдиний державний реєстр отримувачів житлових субсидій створений урядом вперше в історії української незалежності. Він дає змогу ефективно контролювати кожну гривню, виділену з державного бюджету на допомогу населенню у сплаті комунальних послуг, підвищити адресність допомоги й покращити ефективність програми житлових субсидій», - говорять урядовці.

2018-08-22

Постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2018 року № 574 внесено зміни до Порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.
Зокрема,  одним з критеріїв відбору регіональною комісією інвестиційних програм і проектів визначено: загальна кошторисна вартість проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) понад 5000 тис. гривень, а для інших проектів - понад 1000 тис. гривень, як обов'язкова умова для фінансування проекту за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

2018-08-22

В районній державній адміністрації відбулася робоча зустріч заступника голови районної державної адміністрації Євгена Жувака з представниками Дергачівського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області щодо налагодження співробітництва та упровадження елементів пенітенціарної пробації.
За результатами зустрічі був визначений напрямок спільних дій та алгоритм співпраці з метою належного виконання повноважень та результативної взаємодії для подальшої ефективної співпраці, дієвої соціальної адаптації  та запобіганню рецедивної злочинності колишніх засуджених.

2018-08-21

Порядок використання коштів державного бюджету, передбачених для виплати фізичним особам дотації за утримання молодняку ВРХ, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва».
Дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби.
Дотуванню підлягає молодняк ВРХ, якому на дату подання документів ще не виповнилося повних 13 місяців.

2018-08-21

22 серпня о 10.00 відбудеться особистий прийом громадян головою районної державної адміністрації Костянтином Жидковим в Прудянській селищній раді.
Запис та довідки за телефоном: (05763) 3-03- 69, 3-01-68.

2018-08-21

23 серпня о 10.00 відбудеться особистий прийом громадян першим заступником голови районної державної адміністрації Інною Гаплєвською в районній державній адміністрації.

2018-08-21

21 серпня о 14.00 відбудеться виїзний прийом громадян заступником голови районної державної адміністрації Євгеном Жуваком у Слатинській селищній раді.

2018-08-21

Петро Порошенко виступив на Всеукраїнській серпневій конференції педагогічних працівників «Нова українська школа: старт реформи, участь громад».
Глава держави сказав, що українське суспільство створює основи для економічного відновлення, для розвитку нашої держави. «Щоб все це стало незворотнім, Україна реалізувала свій європейський вибір. І нам потрібно абсолютно надійно закріпити для безповоротності цього процесу це все в цінностях, компетенціях і життєвій позиції молодого покоління».
«Бо ми маємо дуже піклуватися і цінувати покоління, яке не жило за комуністичних часів, яке не жило в СРСР. Це – наш якір європейськості. Це – наша рушійна сила змін», - зазначив Президент.
Глава держави сказав: «Я вірю в українську молодь. І я вірю, що це зробить Нова українська школа».

2018-08-21

Не можу отримати борг по зарплаті з попереднього місця роботи вже рік. Що робити?
                                                                                                                       Марія Корженко
Чи має роботодавець при звільненні виплатити всю суму одразу?
При звільненні працівника виплата всіх сум провадиться в день звільнення. Якщо працівник в цей день не працював – кошти мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану нею суму.
Що робити, якщо не дійшли згоди?
Працівник може стягнути нараховану, але не виплачену заробітну плату:

• в позасудовому порядку;
• в судовому порядку.

 

 


Подождите...