Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 116
Пане міністре, вітаю Вас! Багато в новинах говорили про те, що після прийняття законів про аліменти сильно зміняться правила про те, як виїхати з дитиною за кордон. Навіть казали, що можна буде поїхати з дитиною на море й тим, хто за рішенням суду живе не з дитиною. Я живу окремо і дуже хотів би знати, які нові правила виїзду і чи можу я поїхати на відпочинок з сином? Віктор Дубенко
Як змінилися норми щодо тимчасового виїзду дитини за кордон при наявності боргу зі сплати аліментів?Безперешкодно тимчасово поїхати з дитиною в іншу країну тому з батьків, який проживає з дитиною, можна буде, якщо інший з батьків, має заборгованість з аліментів 4 місяці. А для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей – цей строк скорочено до 3 місяців.
Ці норми стосуються усіх поїздок, навіть тих, тривалість яких перевищує 1 місяць.
Для виїзду за межі країни необхідно мати рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини, документ, що підтверджує мету виїзду за кордон, а також взяти у місцевому органі державної виконавчої служби Мін'юсту або у приватного виконавця довідку про наявність заборгованості за 4 місяці, а в разі наявності інвалідності або тяжких захворювань у дитини – за 3 місяці. При перетині кордону пред'явити ці документи співробітникам прикордонної служби.
Якщо мова йде про виїзд з хворою дитиною, а борг становить рівно 3 місяці – необхідно також пред'явити документи, які підтверджують інвалідність або тяжке захворювання дитини.
1 серпня на аеродромі «Коротич» у рамках міжнародного проекту Women on Wings був встановлений світовий рекорд у великих формаціях.
Участь у проекті беруть представниці 19 країн світу. Під час встановлення рекорду 57 жінок-скайдайверов на висоті понад 5000 метрів відділилися від трьох літаків та у вільному падінні зібрали велику формацію і двічі її перебудували, таким чином показавши три фігури.
Міжнародне досягнення зареєстрували на аеродромі «Коротич» судді FAI, після чого офіційне відео рекордної спроби було спрямовано експертам в інші країни, та міжнародна колегія суддів підтвердила встановлення світового рекорду в категорії «Великі формації з перестроюванням серед жінок».
02 серпня перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська бере участь у семінарі «Чужої біди не буває» з нагоди відзначення 30-річчя створення громадського чорнобильського руху, який відбувається у місті Богодухів.
Шановна Олено Сергіївно!
Прийміть щирі вітання з нагоди вашого Дня народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, благополуччя, миру, творчих досягнень, кар'єрного зростання, натхнення, оптимізму, вірних друзів та удачі в усіх починаннях.
Шановна Катерино Володимирівно!
Прийміть щирі привітання з нагоди Дня народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, миру, злагоди, добра, родинного благополуччя. Нехай кожен новий день дарує приємні враження та задоволення від роботи!
Повідомлення про це буде розміщено в електронних кабінетах.
«1 серпня 2018 року стане відомо, хто з вступників отримав рекомендацію на бюджет. Йдеться про вступників, що вступають після школи на бакалавра, а також магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування. Розподіл бюджетних місць відбуватиметься за алгоритмом адресного розміщення державного та регіонального замовлення», - зазначають на урядовому порталі.
Проведено реорганізацію Харківської обласної служби зайнятості шляхом приєднання Дергачівського районного центру зайнятості до Харківського обласного центру зайнятості, у зв'язку з чим створено Дергачівську районну філію Харківського обласного центру зайнятості.
1 серпня перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська та директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко представили колективу Дергачівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості новопризначеного директора – Валерію Кисіль.
01 серпня в райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської відбулася нарада з керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації з питання організації підготовки до участі Дергачівського району у Великому Слобожанському ярмарку, який проходитиме 29-30 вересня 2018 року на території презентаційно-виставкового комплексу «Радмир-експохолл» (м. Харків вул. Академіка Павлова, 271).
29 липня у кінно-спортивному клубі «White Stable» відбулися змагання з подолання перешкод «ТОВАРИСЬКА ЗУСТРІЧ», які зібрали чимало вершників з різних кінних організацій Харкова і області.
Спортсмени Дергачівської дитячо-юнацької кінно-спортивної школи вибороли 8 призових місць з 12.
Зокрема, у маршруті №1 чотирнадцятирічна Анна Тополя стала переможницею, Чуркіна Олександра посіла третє місце серед 23 учасників. У маршруті №2 Оксана Люта стала срібною призеркою серед 28 учасників. У маршруті №3 усі три призових місця дісталися вихованцям кінно-спортивної школи. У маршруті ГРАН-ПРІ Марина Гадецька виборола бронзову медаль, Дар'я Вировська стала срібною призеркою.
На змаганнях були присутні представники Дергачівської районної державної адміністрації, які привітали переможців та призерів з успішним виступом та побажали їм удачі на Всеукраїнських змаганнях, що відбудуться у серпні – вересні у м. Дніпро.
Районна державна адміністрація висловлює подяку кінно-спортивному клубу «White Stable» за надану можливість безкоштовно відвідати захід та приємні враження.
Шановні мешканці Пересічанської селищної ради.
Інформуємо Вас, що розпочато процедуру розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо проекту містобудівної документації «Детальний план території обмеженої вул. Сумський шлях та проїздом до урочища «Пересічне» біля АЗС «Гарант» в смт. Пересічне Дергачівського району Харківської області».
Замовник розроблення детального плану: Пересічанська селищна рада Дергачівського району Харківської області.
Виконавець роботи: приватне підприємство «Земельно-проектне бюро АГ РІЕЛТІ» (кваліфікаційний сертифікат архітектора серія АА № 001676 від 22.06.2013).
Основні техніко-економічні показники: детальним планом передбачено формування території під будівництво АГЗП та використання її як зону для обслуговування автовласників та транзитних автомобілів в межах смт Пересічне, а також формування території під будівництво каплиці. Загальна площа території в межах детального плану становить 2,5 га.
Містобудівна документація для розгляду та надання пропозицій знаходиться у відділі містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської районної державної адміністрації та Пересічанській селищній раді. Пропозиції надаються до відділу містобудування, архітектури та цивільного захисту Дергачівської районної державної адміністрації за адресою: 62300, м. Дергачі, вул. 1Травня, 8, тел. (05763) 3-20-42 або до Пересічанської селищної ради за адресою: 62364, смт Пересічне, вул. Захисників, 5,(05763) 44-818.
Термін надання пропозицій (зауважень) до проекту містобудівної документації один місяць з дня оприлюднення даного повідомлення.
30 липня відбулося засідання постійної комісії Дергачівської районної ради VІІ скликання з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, місцевого самоврядування та законності за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської.
З Русланом Болбочаном Юлія Світлична обговорила питання розширення міжрегіонального співробітництва та економічних відносин між Харківською областю та Республікою Молдова.
Відкриваючи зустріч, голова ХОДА зазначила, що співпраця Харківської області з Республікою Молдова розвивається, про що можна судити, в тому числі, виходячи зі стабільного зростання торгового обороту.
«За півтора року торгово-економічний оборот між Харківською областю та Республікою Молдова зріс практично на 20%. Але ми бачимо ще потенціал, тому сьогодні поговорили про можливості участі бізнес-делегації Республіки Молдова в Харківському економічному форумі. Окремим питанням стояло налагодження нашої транспортної логістики», - прокоментувала підсумки зустрічі Юлія Світлична.
30 липня службою у справах дітей районної державної адміністрації проведено черговий профілактичний рейд на території Слатинської селищної ради. Під час рейду було обстежено 5 сімей, в яких виховуються 5 дітей. За результатами обстеження проведено профілактичні бесіди з батьками та складено відповідні акти.