Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 115
Шановна Інно Борисівно!
Прийміть щирі і найкращі побажання з нагоди Вашого Дня народження!
Бажаємо, щоб підґрунтям щасливого життя і плідної роботи було міцне здоров'я, а віра, надія та любов завжди були вірними супутниками на Вашому життєвому шляху. Нехай кожен новий день буде щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події, особисті досягнення і благородні справи!
У 2018-2019-му навчальному році до шкіл області піде навчатися 531 дитина з особливими освітніми потребами. Для таких учнів планують організувати інклюзивне навчання в 383 класах 207 шкіл.
Такі дані навів у ході брифінгу 8 серпня заступник директора Департаменту науки та освіти ХОДА Володимир Ігнатьєв.
«У 2017-2018-му навчальному році працювало 211 інклюзивних класів у 142 навчальних закладах регіону. У них навчалися 298 учнів», - відзначив Володимир Ігнатьєв.
За оперативними даними органів освіти, зросте й кількість дітей, що навчатимуться в інклюзивних групах дошкільних навчальних закладів.
«Протягом минулого року в області діяло 27 інклюзивних груп для 44 дітей у 19 ДНЗ. У наступному навчальному році (2018/2019) планується створити 37 інклюзивних груп для 68 дітей дошкільного віку», - навів дані заступник директора Департаменту науки та освіти.
Він відзначив, що питання розвитку інклюзивної освіти знаходиться на контролі голови ХОДА Юлії Світличної. Торік вона підписала меморандум про розвиток інклюзії на Харківщині з Благодійним фондом Порошенка. У 2018-му за дорученням керівника області в регіоні мають бути створені 27 інклюзивно-ресурсних центрів, 15 ресурсних кімнат та 25 медіатек.
Зараз у закладах освіти регіону готуються навчати дітей за програмою та в умовах «Нової української школи».
«Для закупівлі меблів та обладнання для «Нової української школи» були виділені відповідні кошти. Сесією обласної ради їх розподілили між місцевими бюджетами. Зараз на місцях проводять закупівлю та встановлюють необхідне обладнання», - відзначив заступник директора Департаменту науки та освіти ХОДА Володимир Ігнатьєв.
Він також повідомив, що в школах Харківщини триває процес оновлення обладнання кабінетів природничих наук. Цього року заклади освіти отримають понад 80 новітніх кабінетів. За два минулі роки обладнання оновили в більше ніж 200 кабінетах.
«У першу чергу обладнуємо опорні школи та ті школи, які мають природниче спрямування», - пояснив Володимир Ігнатьєв.
Він також поінформував, що протягом цього року в області планують створити понад 1600 додаткових місць у дошкільних навчальних закладах.
«Це будуть і нові дитячі садки, й додаткові групи в уже діючих садочках. Нових або відновлених закладів дошкільної освіти відкриємо цього року понад 20», - повідомив заступник директора Департаменту науки та освіти.
08 серпня заступник голови районної державної адміністрації Євген Жувак взяв участь у нараді облдержадміністрації з питань підготовки святкування Державних свят.
До оновленого реєстру увійшов 261 препарат. 59 з них пацієнти зможуть отримувати повністю безоплатно.
Раніше у програмі брали участь 239 препаратів загалом і 47 безоплатних.
3 серпня Міністерство охорони здоров'я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми «Доступні ліки», які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою.
Прогнозована кількість упакувань безоплатних для пацієнтів ліків також зросте: якщо у минулому півріччі пацієнти могли отримати близько 10 мільйонів упакувань, то впродовж наступних 6 місяців їх кількість становитиме понад 14 мільйонів.
«Програма «Доступні ліки» є успішною політикою відшкодування. Мільйони українців щомісяця отримують ліки безоплатно чи з суттєвими знижками. Програма продовжує динамічно розвиватися: лікарських засобів стає більше, ціни на них стають менші. І це все відбувається добровільно, адже виробники за власної ініціативи зменшують ціни на ліки, щоб потрапити до програми та переліку безоплатних препаратів», - зазначив заступник Міністра охорони здоров'я Роман Ілик.
Про це свідчать статистичні дані 2018 року.
Так, з початку року в лісних масивах області було зафіксовано та ліквідовано 60 пожеж загальною площею понад 19 га. У порівнянні з аналогічним періодом 2017-го кількість пожеж скоротилася (торік їх на цей час було вже 76 загальною площею 52 га).
«Статистика демонструє, що стан пожежної безпеки в лісах покращився, але у зв'язку з підвищенням температур забезпечення пожежної безпеки потребує постійного контролю та прийняття більш рішучих заходів для збереження екосистем Харківської області», - відзначив начальник Управління запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України в Харківській області Сергій Колосовський.
07 серпня в райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації.
Було розглянуто 8 питань, в тому числі: про розгляд питань щодо стану виконання батьками батьківських обов'язків відносно їхніх малолітніх дітей; про розгляд питання щодо доцільності позбавлення батьківських прав громадянки, яка належним чином не виконує батьківські обов'язки; про звільнення громадянки від здійснення повноважень опікуна малолітньої дитини; про надання дозволу опікуну на укладання договору купівлі-продажу транспортного засобу, від імені підопічної дитини-сироти; про розгляд заяви щодо перегляду висновку органу опіки піклування про доцільність позбавлення його батьківських прав та інші. За результатами розгляду було ухвалено відповідні рішення.
07 серпня відбулася нарада з питання підготовки до проведення навчальних зборів з приписним складом 120-го окремого батальйону територіальної оборони на території Дергачівського району за участю начальника відділу територіальної оборони Управління оборонної та мобілізаційної роботи Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської обласної державної адміністрації Юрія Дорошенка, представників Харківського обласного військового комісаріату, першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської, заступника голови районної державної адміністрації Євгена Жувака.
09 серпня о 10.00 відбудеться особистий прийом громадян першим заступником голови районної державної адміністрації Інною Гаплєвською в районній державній адміністрації.
07 серпня о 14.00 відбудеться особистий прийом громадян заступником голови районної державної адміністрації Євгеном Жуваком в районній державній адміністрації.
28 жовтня відкриється ще два прямих напрямки з Харківського аеропорту до Польщі. Їх запускає лоукост-авіакомпанія Wizz Air.
Про це повідомили в прес-службі Міжнародного аеропорту «Харків».
Літаки з Харкова до Вроцлава та Гданська (і назад) літатимуть двічі на тиждень - по середах і неділях. Вартість квитків - від 299 грн в один бік. Забронювати квитки можна вже з 6 серпня.
Wizz Air вже здійснює з Харкова рейси в польський Катовіце та німецький Дортмунд, а з листопада планує відкрити напрямки Харків - Лондон і Харків - Відень.
Шановні мешканці Вільшанської селищної ради, повідомляємо Вам, що розпочато процедуру розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо проекту містобудівної документації «Детальний план території земельної ділянки площею 0,0900 га по вул Миру № 2А в смт Вільшани Дергачівського району Харківської області, кадастровий номер 6322056200:00:001:0414, з метою визначення планувальної організації території та містобудівних умов та обмежень з урахуванням будівництва та обслуговування закладів комунального обслуговування (водонапірної башти Рожновського)».
Замовник розроблення детального плану: Вільшанська селищна рада Дергачівського району Харківської області.
Виконавець роботи: приватне підприємство «Земельно-проектне бюро АГ РІЕЛТІ» (кваліфікаційний сертифікат архітектора серія АА № 001676 від 22.06.2013).
З трудовим здобутком хліборобів регіону привітала голова ХОДА Юлія Світлична.
«Дякую за наполегливу щоденну працю, відданість хліборобській справі та любов до рідної землі, - відзначила у вітанні до хліборобів голова облдержадміністрації. - Нехай щедрі лани Харківщини завжди винагороджують ваш самовідданий труд багатими врожаями, рік за роком рясно колоситься золота нива, зростає добробут нашого народу та процвітає благодатна земля рідного краю!»
Нагадаємо, в Харківській області ранніми зерновими культурами була засіяна територія у 737 тис. га. Уже в липні аграрії регіону зібрали перший мільйон тонн пшениці нового врожаю. Середня врожайність пшениці в області склала понад 30 ц/га. При цьому в таких районах, як Золочівський, Богодухівський, Краснокутський і Вовчанський, врожайність вище - близько 40 ц/га.
03 серпня в районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської відбулося засідання робочої групи з питань впровадження паліативної допомоги дітям.
03 серпня в районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Інни Гаплєвської відбулося засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Комісією було розглянуто 33 заяви та прийняті відповідні рішення: 16 особам призначено виплати державної соціальної допомоги, 15 особам відновлено виплату пенсії, одній особі не відновлено виплату пенсії та одну особу не взято на облік з іншого району.