Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 336
Горе-підприємець відкрив «точку» зі збору брухта чорного металу у приватному домоволодінні по вулиці Леніна, 262, не маючи ліцензії на здійснення операцій з металом. Завдяки пильності сусідів та оперативній роботі дільничного інспектора майора міліції Сергія Андріюка в Солоницівці цей пункт прийому був виявлений та ліквідований.
В Дергачівському районі триває відповідальна пора для хліборобів – збирання ранніх зернових культур – головного етапу в сільськогосподарському виробництві. Від того, як буде проведена ця робота, залежить життя трудівників полів, благополуччя сільських громад та, загалом, продовольча безпека району. Як повідомили в управлінні агропромислового розвитку райдержадміністрації, зважаючи на сприятливі погодні умови, зернові добре дозріли.
Таке рішення було прийнято під час засідання надзвичайної протиепізоотичної комінісії при Дергачівській райдержадміністрації, яке було присвячене посиленню заходів щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Дергачівського району.
Президент України Віктор Янукович підписав доручення Уряду щодо прискорення виконання соціальних ініціатив «Діти - майбутнє України», пріоритетних завдань модернізації медичної сфери, а також підвищення ефективності реалізації соціально значущих проектів у регіонах України.
Як зазначив сьогодні в ході брифінгу Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко, Міністерство зробить все необхідне для того, щоб у людей, бажаючих взяти участь у заходах до 1025-річчя хрещення Київської Русі не було ніяких незручностей у плані відвідування України.
Сьогодні відбулася церемонія підписання Договору про співробітництво між Харківською облдержадміністрацією, обласною радою, Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна, Харківським національним університетом міського господарства імені О. Бекетова та Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.
Про це сьогодні під час брифінгу за підсумками підписання Договору про співробітництво між Харківською обласною державною адміністрацією, Харківською обласною радою, Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна, Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова та Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області заявив голова ХОДА Михайло Добкін.
"Ухвалення декларації про державний суверенітет України депутатами Верховної Ради УРСР у 1990 році було продиктовано, в першу чергу, волею народу. Цей акт увібрав в себе найголовніше - визначення всіх атрибутів держави. Не було міжнародного визнання, і за цим був ще один акт у 1991 році, ухвалений на основі результатів проведеного в країні референдуму..."
Сходи громадян стануть своєрідною традицією Дергачівського району. За ініціативою голови Дергачівської РДА Андрія Руденка зустрічі з громадою проводитимуться двічі на тиждень - щовівторка та щоп'ятниці. 16 липня керівник району спілкувався з мешканцями Малої Даниловки.
Як зазначив сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, з ініціативою проведення реформи місцевого самоврядування виступив Президент України Віктор Янукович ще наприкінці 2011 року. За його словами, тоді Глава держави підкреслив, що реформа повинна бути проведена з метою розширення прав територіальних громад, децентралізації влади, в результаті чого має з'явитися зовсім нова якість надання адміністративних послуг населенню.
Про це сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо заявив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Він зазначив, що перед тим, як піти на крок реформування місцевого самоврядування треба якомога більше провести роботи з обговорення та узгодження основних позицій проведення реформ. Саме таке завдання поставив Президент України.
Про це сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо заявив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Зокрема, він зауважив, що значення ухвалення 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР Декларації про державний суверенітет України важко переоцінити.
Поспілкуватися із керівником району та поділитися проблемами прийшло 15 чоловік. Серед заявлених питань були зокрема такі: про роботу комунальної служби, про цивільно-правові-відносини...
Мета Меморандуму - сприяння забезпеченню соціально-економічного та гуманітарного розвитку громад України і США. Його підписання відбулося 15 липня в ході відеоконференції "Оnline події в органах місцевого самоврядування та третьому секторі", яка є одним із заходів в області, спрямованих на реалізацію в регіонах завдань Президента України про реформування місцевого самоврядування.
У Харківській області продовжується робота, спрямована на реалізацію в регіонах завдання Президента України про реформування місцевого самоврядування. На відеоконференції «Оnline події в органах місцевого самоврядування та третьому секторі» голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, говорячи про проект концепції змін до Конституції, підкреслив, що відбулося вже більше 4 тисяч конференцій, сесій, зустрічей з представниками громадських організацій, які одноголосно підтримали необхідність проведення реформ в органах місцевого самоврядування та реформ регіональної політики.