Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Новини, сторінка 333

2013-07-26

На Харківщині вживаються заходи щодо недопущення виникнення вогнища африканської чуми свиней. Сьогодні в Дергачівському районі області відбулися обласні навчання з оперативного реагування на випадок виникнення вогнища африканської чуми свиней. У навчаннях взяли участь заступник голови ХОДА Юрій Сапронов, в.о начальника Головного управління ветеринарної медицини в Харківській області Олександр Тертишник, голова Дергачівської райдержадміністрації Андрій Руденко та керівники всіх районів області.

2013-07-26

У разі виникнення вогнища африканської чуми свиней жителі Харківської області отримають компенсації за вилучену і знищену в особистих підсобних господарствах худобу. Про це сьогодні під час обласних навчань з оперативного реагування на випадок виникнення вогнища африканської чуми свиней повідомив заступник голови ХОДА Юрій Сапронов.

2013-07-26

На виконання соціальних ініціатив Президента України щодо відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі для дітей пільгового контингенту було проведено екскурсію до храму Іоана Богослова в с. Великі Проходи. Екскурсію було проведено за підтримки голови райдержадміністрації Андрія Руденка та Проходівського сільського голови Анатолія Биченка.

2013-07-26

30 липня о 17:00 в інформаційно-виставковому центрі «Бузок» (вул. Сумська, 25) відкриється виставка ікон іконописної майстерні Харківської єпархії. Виставка проходитиме в рамках виконання Указу Президента України щодо належної підготовки та відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

2013-07-26

Таку думку висловив сьогодні в ході відкриття у кінотеатрі «Боммер» Днів православного кіно член журі Міжнародного фестивалю короткометражного кіно «Харьковская сирень», кінознавець Володимир Миславський.

2013-07-25

Православні святкують 1025-річчя хрещення Київської Русі – значущу подію для всього християнського світу. На Дергачівщині заходи до цієї ювілейної дати розпочалися заздалегідь.  На виконання доручення Президента України Віктора Януковича, заклади культури району оголосили одним з пріоритетів на 2013 рік - розвиток духовної свідомості суспільства. Саме такі цінності, як духовність, клубні, бібліотечні заклади  та творчі колективи протягом всього року намагаються популяризувати. 

2013-07-25

Керівники району привітали громаду Дергачівського району з Днем 1025-річчя хрещення Київської Русі. 

2013-07-25

Для того, щоб запобігти скоєнням правопорушень стосовно представників ЗМІ, захистити журналістів у натовпі в Дергачівському райвідділі міліції розроблено тематичний тренінг, який планується провести з усіма  представниками ЗМІ району. 

2013-07-25

Врожай ранніх зернових в Україні в цьому році очікується на рекордному рівні  понад 30 мільйонів тонн - такі оцінки озвучило Мінагрополітики на базі аналізу ходу жнив. Станом на 25 липня 2013 року із запланованої площі збирання ранніх зернових та зернобобових культур  по району 12,9  тис. га обмолочено 10,9 тис. га, що становить 84,3 %  при середній врожайності 33,0 ц/га.

2013-07-25

Президент України Віктор Янукович підписав Закон України №410-VІІ «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» щодо підвищення розміру виплат державної допомоги на догляд за інвалідами з дитинства та дітьми-інвалідами.

2013-07-24

Про це сьогодні в ході прес-конференції на тему: «Реалізація в регіоні завдань і доручень Президента України щодо належної підготовки та відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі» розповіла начальник відділу у справах релігій облдержадміністрації Ольга Чернявська.

2013-07-24

Про це сьогодні в ході брифінгу на тему: «Реалізація в регіоні завдань і доручень Президента України щодо належної підготовки та відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі» повідомила директор Департаменту масових комунікацій Харківської ОДА, заступник голови оргкомітету Міжнародного фестивалю короткометражного кіно «Харьковская сирень» Вікторія Маренич. За її словами, у масштабному вигляді в області Дні православного кіно проводяться вперше.

2013-07-24

На території Ізюмської єпархії Української Православної Церкви з 29 липня по 13 серпня 2013 року вперше в області відбудеться байдаркова хресна хода. Як повідомила на прес-конференції начальник відділу у справах релігій облдержадміністрації Ольга Чернявська, вона відбудеться в рамках реалізації завдань і доручень Президента України щодо належної підготовки та відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

2013-07-24

Говорячи про реалізацію в регіоні завдань і доручень Президента України щодо належної підготовки та відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі, начальник відділу у справах релігій ХОДА Ольга Чернявська зазначила, що на Харківщині заходи до цієї дати почали проводитися ще з 2009 року. За цей період проведено тематичні години і конкурси у всіх навчальних закладах області, виставки в краєзнавчих музеях, створені тематичні рубрики в бібліотеках та обласних засобах масової інформації.

2013-07-24

Розповідаючи в ефірі програми обласного радіо «Ранковий ексклюзив» про реконструкцію храмів на Харківщині, секретар Харківської єпархії протоієрей Михайло Кіт підкреслив, що на початку 90-х років 20 сторіччя багато церков було зруйновано і зараз одно з завдань православної церкви – відновити святині. За словами Михайла Кіта, дуже багато церковних архівів було знищено, тому деякі церкви не можуть бути реконструйовані у первозданному вигляді.


Подождите...