Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 328
Пільги на оздоровлення у санаторно-курортних закладах ветеранам війни гарантовані Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 р. № 3551-XII. Про це в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо повідомила директор Департаменту соціального захисту населення Харківської ОДА Олена Захуцька. Вона зазначила, що в регіоні ведеться активна робота на виконання завданнь Президента України щодо продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни і пам'яті про Велику Перемогу, 70-річчя визволення м. Харкова від німецько-фашистських загарбників.
В ефірі програми Харківського обласного радіо «Ранковий ексклюзив» директор Департаменту соціального захисту населення ХОГА Олена Захуцька зазначила, що на Харківщині виконуються завдання Президента України щодо продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів ВВВ і пам'яті про Велику Перемогу, 70-річчя визволення м. Харкова від німецько-фашистських загарбників.
Про це у програмі «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо розповіла директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Олена Захуцька. Вона підкреслила, що на виконання завдань та доручень Президента України щодо продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни і пам'яті про Велику Перемогу, 70-річчя визволення м. Харкова від німецько-фашистських загарбників, Департамент проводить роботу, спрямовану на взаємодію з громадськими ветеранськими організаціями у частині соціального захисту. Робота включає у себе проведення спільних круглих столів, семінарів, консультацій, на яких обговорюються найбільш соціально значущі проблеми.
На виконання завдання Президента України щодо продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни і пам'яті про Велику Перемогу у Дергачівській райдержадміністрації відбулась апаратна нарада на якій розглядалося питання святкування Дня визволення у населених пунктах Дергачівського району.
В ніч з сьомого на восьме серпня 2013 року невідомі розгромили дитячий майданчик у Мануїлівці: побиті каруселі, лавочки, вирвані з «корінням» дитячі гойдалки, розламаний казковий будиночок, потоптані квіти та понівечений європаркан.
За інформацією Державного агентства резерву з початку маркетингового року на підприємства системи Держрезерву України прийнято більше 300 тисяч тонн зерна нового врожаю.
Про це сьогодні в ефірі програми «Харків. online» на ХОД ТРК заявив голова Харківського обласного комітету Міжнародного українського союзу учасників війни Петро Конюшенко. За його словами, питанню патріотичного виховання в країні приділяється дуже велика увага. В Указі Президента України зазначено, що при проведенні всіх заходів, пов'язаних з Великою Перемогою, необхідно максимально залучати молодь та школярів.
Корупція як інтернаціональне глобальне явище притаманне усім країнам незалежно від політичного устрою і рівня економічного розвитку. Справа лише в масштабах і в формах участі у корупції урядових структур. Відомо, що корупція завжди зростає, коли країна знаходиться на стадії трансформації. Оскільки Україна проходить не просто стадію демократизації державного устрою, а здійснює докорінну трансформацію економічного і політичного устрою, правової і соціальної систем, то зростання рівня корупції є об'єктивною обумовленим фактором.
11 серпня Чугуївщина прийняла від Богодухівського та Печенізького районів Всеукраїнську естафету пам'яті "Слава визволителям України". Урочистості з нагоди сімдесятиріччя визволення району від фашистських загарбників почалися пам'ятним молебнем та покладанням квітів до братської могили. У заході взяли участь керівництво районів, представники ветеранських організацій, школярі м.Чугуєва
Повідомляємо про зміни до річного плану закупівель комунального закладу охорони здоров'я районного територіального медичного об'єднання Дергачівська центральна районна лікарня.
В рамках реалізації завдань Президента України щодо шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни і пам'яті про Велику Перемогу, 70-річчя визволення Дергачівського району від німецько-фашистських загарбників 10 серпня у селі Дубівка відбулося свято.
Шановні ветерани! Шановна громада! Ми відзначаємо велике свято- 70 річницю визволення рідного краю від фашиських загарбників. Цей день - данина пам'яті про героїчні моменти історії нашого району та селища Козача Лопань.
9 серпня 2013 року в Чепелах відсвяткували День села. Під час урочистостей мешканців привітала завідуюча Чепелівським сільським клубом – Я.В.Бреславець. На святі були присутні і учасники художньої самодіяльності Мануїлівського сільського клубу та представник від Полівської громади – художній керівник О.О.Бредихіна, яка привітала усіх зі святом та від імені Полівського сільського голови І.В.Токаренко, нагородила Я.В.Бреславець за професіоналізм, гостинність та з нагоди Дня села почесною грамотою і цінним подарунком.
У програмі «Час влади» на харківському обласному телебаченні заступник голови ХОДА Ігор Шурма розповів, з якими питаннями звернулися до Президента України мешканці Харківської області під час проекту «Діалог з країною», та як вони були вирішені.