Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 325
Про це сьогодні в ході прес-туру в Державне підприємство «Дослідне господарство «Елітне» ІР НААН» повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської ОДА Віталій Панов.
Як зазначив сьогодні в ході прес-туру в Державне підприємство «Дослідне господарство «Елітне» ІР НААН» директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської ОДА Віталій Панов, в рамках реалізації завдань і доручень Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення продовольчої безпеки країни сільгосппідприємства Харківщини активно співпрацюють з наукою.
20 серпня 2013 року під головуванням начальника управління паливно-енергетичного комплексу ХОДА Миколи Муригіна відбулася нарада з питання «Про хід впровадження енергозберігаючих технологій в бюджетній сфері Харківської області». У заході взяли участь представники профільних департаментів обласної державної адміністрації та фахівці у сфері енергозбереження.
В рамках реалізації у регіоні завдань і доручень Президента України щодо забезпечення продовольчої безпеки держави, 22 серпня відбулось засідання районної робочої групи з питань раціонального та ефективного використання земель, запобігання порушенням земельного законодавства та з роз'яснювальної роботи щодо земельної реформи під головуванням радника голови Дергачівської райдержадміністрації Олександра Безуса.
24 серпня у Вільшанах (Дергачівський район) відбудеться церемонія урочистого відкриття меморіального комплексу військової слави, присвяченого 70-річчю визволення району від німецько-фашистських загарбників.
Напередодні, радник глави Дергачівської райдержадміністрації з питань АПК Валентина Каверзіна, начальник управління АПК райдержадміністрації Микола Іщенко та директор КП «Берізка» Владислав Ламанов побували на двох провідних підприємствах аграрного сектора Росії. Зустрів і супроводжував під час поїздки дергачевців заступник голови комітету, начальник відділу природокористування, рослинництва та технічної політики адміністрації муніципального району "Бєлгородський район" Бєлгородської області Олег Нерубенко.
Про це в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» повідомив начальник Управління паливно-енергетичного комплексу Харківської ОДА Микола Муригін. Програма охоплює весь спектр економіки, промисловий сектор, житлово-комунальне і сільське господарство, а також соціальну сферу. Заходи, передбачені програмою, спрямовані на реалізацію завдань і доручень Президента України щодо забезпечення енергетичної незалежності держави.
Як зазначив сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо начальник управління паливно-енергетичного комплексу Харківської облдержадміністрації Микола Муригін, в регіоні ведеться активна робота з реалізації завдань та доручень Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення енергетичної незалежності країни. Для цього в області поки що в експериментальних варіантах реалізуються нові енергозберігаючі проекти.
Про це сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо повідомив начальник управління паливно-енергетичного комплексу Харківської облдержадміністрації Микола Муригін. За його словами, в регіоні ведеться активна робота з реалізації завдань та доручень Президента України щодо забезпечення енергетичної незалежності країни. Тому все більше підприємств застосовують енергозберігаючі технології.
На виконання завдання Президента України щодо продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни і пам'яті про Велику Перемогу триває на Харківщині Всеукраїнська естафета пам'яті «Слава визволителям України». 21 серпня під час урочистостей з нагоди 70-річчя визволення Дергачівщини від фашистських загарбників Краснокутський район передав естафету пам'яті ветеранській організації Дергачівського району.
Під час урочистостей з нагоди Дня Прапора, Дня Незалежності та 70-ої річниці визволення Дергачівського району від німецько-фашиських загарбників 4 дергачівців, які своєю діяльністю, своєю працею, своїм життям заслужили високе звання отримали знаки "Почесний громадянин Дергачівського району": Валерій Корнус - директор приватного підприємства "Камелія", Олександр Осадчий - депутат Дергачівської міської ради V та VI скликань, Іван Тельнюк - депутат XII-XXI скликань районної Ради депутатів трудящих та народних депутатів, Тетяна Фоміна - керівник самодіяльного "народного"фольклорного колективу "Слобода" Руськолозівського сільського клубу. Також Почесні громадяни отримали дипломи, посвідчення та грошові премії, а їхні імена внесені до Книги Пошани, яка довічно зберігатиметься у районній раді.
21 серпня на особистий прийом до голови Дергачівської райдержадміністрації прийшло 12 громадян. Серед проблем, з якими вони звернулися були зокрема такі: про сприяння у поданні документів до відділу Держземагенства, про відмову надання розпорядження на приватизацію земельної ділянки Солоницівським селищним головою (заява на розгляді), про отримання кадастрового номеру на земельну ділянку, про відсутність пішохідної доріжки, про встановлення межі, про допомогу в будівництві храму, про сприяння отримання кредиту, тощо.
Про це народний депутат України заявив під час урочистостей з нагоди державних свят - Дня Прапора та Дня Незалежності та вшанування 70-ої річниці визволення Дергачівського району, які проходили в районному Будинку Культури. Зокрема Володимир Кацуба зазначив, що за даними останніх опитувань, 80% українців пишаються тим, що живуть в Україні та вважають себе патріотами рідного краю. "А в Дергачівському районі 100% населення - патріоти", - наголосив він.
На виконання доручень Президента України щодо забезпечення енергетичної незалежності держави та з метою економії бюджетних коштів у Дергачівському районі цього тижня розпочинаються роботи щодо встановлення пелетних котелень у 7 школах (Дергачі, Безруки, Вільшани, Пересічне, Руська – Лозова, Слатине, Прудянка). Про це йшлося під час виїзної апаратної наради під головуванням голови Дергачівської райдержадміністрації Андрія Руденка та за участю голови Дергачівської райради Михайла Бушева, які сьогодні відбулась у Вільшанах.
20 серпня у Вільшанському Будинку культури відбулась виїзна нарада з сільськими, селищними, міським головами під головуванням голови райдержадміністрації Андрія Руденка за участю голови районної ради Михайла Бушева.