Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 322
В урочистій церемонії відкриття взяли участь Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко, голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, заступник голови ХОДА Євген Савін, голова обласної ради Сергій Чернов, Харківський міський голова Геннадій Кернес, ректор Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» Василь Тацій.
У святковому заході взяли участь: Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко, голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, Харківський міський голова Геннадій Кернес, ректори та викладачі Харківських ВНЗ та багато інших.
На виконання завдання Президента України Віктора Януковича щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року, в Чугуївському районі області відкрито нову школу Коробочкинського навчально-виховного комплексу. У церемонії відкриття взяли участь Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко, голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, народний депутат України Дмитро Шенцев.
Як зазначив у ході церемонії відкриття нової будівлі школи Коробочкинського навчально-виховного комплексу голова ХОДА Михайло Добкін, в Чугуївському районі нові школи не будували з часів Радянського Союзу.
Голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін 1 вересня привітав учнів Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №132 Харківської міської ради з Днем знань. Саме в перший клас цієї школи губернатор привів свою доньку - Єву.
Сьогодні в ході прес-туру харківські журналісти завітали не тільки до Чугуївського району області, а й до Дергачівського. Саме тут, за словами заступника голови Дергачівської райдержадміністрації Тетяни Малиніної, виконуючи завдання Президента України щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року, першими в області завершили облаштування шкіл внутрішніми туалетами.
Як зазначив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Євген Савін, реалізуючи в регіоні завдання Президента України щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року, багато часу і сил приділяється не тільки збереженню мережі позашкільної освіти, але і її збільшенню.
Сьогодні в ході прес-туру журналісти відвідали КП «Обласна спеціалізована школа- інтернат II - III ступенів «Обдарованість» Харківської обласної ради».
Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Євген Савін. «Згідно з завданням Президента України з модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року в Харківській області ведеться активна робота з облаштування в школах теплих туалетів. У першу чергу, це стосується сільських шкіл. Служби повинні знаходитися в одній будівлі зі школою. Тому що це здоров'я наших дітей, а, отже, і здоров'я наступних поколінь, які будуть народжуватися на території Харківської області», - сказав Євген Савін.
Як зазначив заступник голови ОДА Євген Савін, створення комфортних і безпечних умов, а також забезпечення можливості отримання хорошого рівня знань - основоположні критерії в підготовці до кожного навчального року.
Урочисто привітали 13 молодих спеціалістів, які викладатимуть у Дергачівських школах з нового навчального року, під час серпневої педагогічної конференції, що сьогодні пройшла в Дергачівській гімназії №3. Захід проходив у рамках реалізації в регіоні завдань Президента України Віктора Януковича щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року.
Про це начальник районного відділу освіти заявив під час серпневої педагогічної конференції. Захід проходив у рамках реалізації в регіоні завдань Президента України Віктора Януковича щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року.
За інформацією Сергія Крижного, начальника районного відділу освіти, на виконання Регіональної програми відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків шкільного віку на період до 2015 року у Дергачівському районі у червні 2013 року функціонувало 25 пришкільних оздоровчих таборів з денним перебуванням, створених на базі 25 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких оздоровилося 6100 учнів.
За інформацією начальника районного відділу освіти Сергія Крижного, позашкільною освітою в 2 позашкільних закладах охоплено 3757 вихованців. Про це він повідомив під час під час серпневої педагогічної конференції. Захід проходив у рамках реалізації в регіоні завдань Президента України Віктора Януковича щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року.
У Дергачівському районі налічується 5622 дитини дошкільного віку, серед яких мешкають у місті 4446, у селі – 1276. Про це повідомив Сергій Крижний, начальник районного відділу освіти під час серпневої педагогічної конференції. Захід проходив у рамках реалізації в регіоні завдань Президента України Віктора Януковича щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року.