Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 319
Як зазначив сьогодні в ході V Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» заступник голови Харківської ОДА Андрій Моченков, у зв'язку з світовою кризою, українська і, зокрема, харківська промисловість прагне переорієнтуватися на внутрішнє споживання і реалізацію програм імпортозаміщення.
Сьогодні в ході пресс-туру для журналістів на V Міжнародний економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» ідеолог реформ у Польщі Лєшек Бальцерович зазначив, що однією з важливих умов успішної реалізації реформ на теренах країн постсоціалістичного простору є децентралізація влади.
Таку думку висловив в ході V Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» голова Харківської ОДА Михайло Добкін.
У ході брифінгу в рамках V Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» голова Харківської ОДА Михайло Добкін, говорячи про те, що необхідно зробити для успішності реформ , зазначив, що першою запорукою успіху є об'єднання еліт : політичної , творчої та бізнес -еліти.
На відкритті V Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» було зачитано вітання Президента України Віктора Януковича.
«Щиро вітаю організаторів і учасників V Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!». Діалог влади і бізнесу є сьогодні надзвичайно актуальним, адже подальший економічний розвиток нашої держави неможливий без налагодження нових ділових контактів, залучення інвестицій та обговорення оптимальних шляхів для взаємовигідного міжрегіонального співробітництва.
Голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін від імені жителів регіону привітав усіх учасників V Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» і побажав усім плідної роботи.
Таке переконання висловив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, вітаючи учасників V Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!».
Про це в ході в ході брифінгу в рамках V Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» розповів голова Харківської ОДА Михайло Добкін. За його словами, сьогодні буде підписано Меморандум про співпрацю щодо створення Наукового парку «Міжнародний центр ефективного землеробства» між Інститутом рослинництва ім. В.Я. Юр'єва Національної академії аграрних наук України та міжнародною інвестиційною компанією «SigmaBleyzer».
Сьогодні в рамках V Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» підписано Меморандум про співпрацю щодо створення Наукового парку «Міжнародний центр ефективного землеробства». Меморандум підписали директор Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва Національної академії аграрних наук України Сергій Попов та директор міжнародної інвестиційної компанії «SigmaBleyzer» Вадим Бодаєв.
Про це повідомив у програмі «Час влади», яка вийде в ефір обласного телебачення сьогодні в 19:30, голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. Говорячи про євроінтеграцію, він зазначив, що Україна відстоює національні інтереси. Тому сьогодні держава вибудовує прагматичні ділові відносини як з Європейським Союзом, так і з Митним союзом.
Голова ХОДА Михайло Добкін підкреслив, що він повністю підтримує позицію Президента в питанні євроінтеграції України. Про це він повідомив у програмі «Час влади», яка вийде в ефір обласного телебачення сьогодні в 19:30.
«Європейська Бізнес Асоціація спільно з бізнес-спільнотою України, представленою в рамках Асоціації, а на сьогодні це 919 українських та міжнародних компаній, повністю підтримує підписання Угоди про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі (DCFTA) і вважає євроінтеграцію України одним з першочергових пріоритетів і напрямів своєї діяльності», - заявила регіональний менеджер Харківського офісу Європейської Бізнес Асоціації Ірина Коновалова.
Щоб вийти на ринки Європи, необхідно відповідати тим стандартам, які ставить Євросоюз, а вони дуже високі. Для того, щоб їм відповідати, необхідно модернізувати виробництво і отримати сертифікати, за якими можна вивозити продукцію за межі України на територію Європейського Союзу. Про це повідомив у програмі «Час влади», яка вийде в ефір обласного телебачення сьогодні в 19:30, голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. Він також зазначив, що присутність української продукції на європейських ринках буде підтвердженням того, що Україна намагається зайняти свою нішу серед тих держав, які торгують на ринку ЄС.
Генеральний Консул Республіки Польща в Харкові Ян Гранат запевнив, Республіка Польща сподівається, що під час листопадового саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі Угода України про асоціацію з Європейським Союзом буде підписана.
Таку думку голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін висловив у програмі «Час влади», яка вийде в ефір обласного телебачення сьогодні о 19:30.