Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 307
Сьогодні на Харківщині, в рамках реалізації в регіоні завдань Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди і взаєморозуміння, задоволення культурних і освітніх потреб національних меншин, відбувся круглий стіл Департаменту масових комунікацій ХОДА з представниками національно-культурних товариств та об'єднань. У заході взяла участь директор Департаменту масових комунікацій Вікторія Маренич.
З метою реалізації ініціатив Президента України, щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин у школах Дергачівського району відбулися виховні години з питань толерантного відношення до людей різних національностей.
Як повідомила під час прес-туру для представників ЗМІ до грузинського культурного центру при Харківській обласній організації «Грузинське національно-культурне товариство «Сакартвело» директор Департаменту масових комунікацій ХОДА Вікторія Маренич, інформаційній підтримці заходів, які будуть проводитись громадськими організаціями національних меншин області, буде приділятися пильна увага. Також Вікторія Маренич зазначила, що на Харківщині активно реалізується завдання Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних і освітніх потреб нацменшин.
Увага! Відділ містобудування та архітектури Дергачівської районної державної адміністрації повідомляє, що з 1 січня 2014 року штраф за самочинно виконане будівництво зростає в 30 разів. У громадян є ще два місяця, щоб здати в експлуатацію за спрощеним порядком індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та ІІ категорії складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, які побудовані до 12 березня 2011 року (наказ Мінрегіонбуду України № 95 від 19.03.2013р.).
6 листопада голова Дергачівської райдержадміністрації Андрій Руденко провів особистий прийом громадян. Поділитися проблемами та пропозиціями щодо покращення життєдіяльності району до керівника Дергачівщини прийшло 10 громадян.
5 листопада у залі засідань Дергачівської міської ради відбулися сходи громадян. З мешканцями Дергачів зустрілися голова районної державної адміністрації Андрій Руденко та заступник голови районної ради Вячеслав Желтобрюх. У зустрічі брали участь Дергачівський міський голова Олександр Лисицький, депутати міської ради, голови вуличних комітетів.
Про це сьогодні в ході прес-конференції на тему: «Реалізація у регіоні завдань Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин» заявила директор Департаменту масових комунікацій Харківської ОДА Вікторія Маренич.
Про це в ефірі програми «Від влади до громади» на обласному радіо повідомив голова Харківської ОДА Михайло Добкін. «Харків і область традиційно були, є і, я впевнений, будуть територіями, де абсолютно спокійно і комфортно проживають люди різних національностей і народностей. Мало того, що у нас практично не було конфліктів на національному грунті, так у нас ще завжди існувала можливість зберегти і показати всі культурні особливості і відмінності кожній національності і кожному народу, який проживає на території Харківської області», - повідомив Михайло Добкін.
5 листопада на базі Вільшанської селищної ради відбулася апаратна нарада голови Дергачівської райдержадміністрації Андрія Руденка за участю заступника голови районної ради Вячеслава Жовтобрюха з сільськими, селищними та міським головами.
З метою реалізації ініціатив Президента України, щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин у залі засідань райдержадміністрації відбулася нарада із керівниками закладів культури.
Вже п'ять років поспіль Школа вищого корпусу державної служби, утворена у жовтні 2008 року, здійснює надзвичайно потрібну роботу – створює безперервну дискусійну платформу для розвитку висококваліфікованої управлінської когорти керівників-лідерів на державній службі.
Про це в ході прес-туру представників ЗМІ в Харківський обласний госпіталь для інвалідів та учасників війни розповів заступник директора Департаменту охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації Геннадій Бондарчук. За його словами, соціальний захист ветеранів, учасників і інвалідів війни в Харківській області здійснюється згідно з виконанням завдань Президента України щодо поліпшення соціального і медичного захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни.
Про це розповів під час прес-конференції заступник голови ХОДА Ігор Шурма. За його словами, у 2010 році було поставлено завдання створити реєстр стану здоров'я інвалідів і учасників війни.
Двічі на тиждень голова райдержадміністрації Андрій Руденко разом з головою районної ради Михайлом Бушевим збирають територіальну громаду певного населеного пункту для того, щоб краще зрозуміти нагальні потреби жителів та мати змогу їм допомогти. 1 листопада керівництво району завітало до с. Куряжанка Солоницівської селищної ради, де кілька десятків мешканців прийшли до приміщення місцевої бібліотеки аби поділитися наболілими проблемами та внести свої пропозиції.
У рамках перебування на Харківщині делегація керівництва та працівників виконавчого апарату Житомирської обласної ради побувала у Дергачівському районі. Очолив делегацію перший заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Арешонков, гості прибули з метою обміну досвідом роботи, супроводжували житомирців перший заступник голови Харківської обласної ради Оленою Олешко та керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Сергій Клименко.