Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

ТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ

Дергачівщина фестивальна

«Дергачівський район запрошує»
Маршрут №1
м. Дергачі  – смт Солоницівка – смт Пересічне – с. В'язове – смт Мала Данилівка – м. Дергачі;

1.Група від'їжджає  з м. Дергачі,  знайомство з Дергачівським районом розпочинається з  смт Солоницівка, де за 2 км. від  траси  Харків – Суми  розташований  Національний меморіальний комплекс «Висота Маршала І.С. Конєва». Меморіальний комплекс розміщений на висоті 197,3 метрів -  одній з найвищих в області. На спеціально облаштованому майданчику розташована  експозиція бойової техніки періоду ІІ Світової війни. У серпні 2005  року, до дня визволення Харкова від фашистських загарбників відбулося відкриття музею «Харківщина у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років». Музей  поділяється на 9 залів у кожному з яких можна побачити різні етапи війни. На  меморіалі є можливість відвідати каплицю Іоанна Воїна, зведену на честь  православного святого, захисника воїнів.
2.Далі група прибуває до с. Подвірки, де розташований центр-музей А.С. Макаренка, Курязької виховної колонії. Музей відкрили в 1988 році до 100 – річчя від дня народження А.С. Макаренка  і на виконання постанови ЦК КП України і Ради Міністрів УРСР № 123 від 1986 року. Музей складається з:  ввідного залу, дореволюційного періоду, радянського періоду, спадщини А.С. Макаренка та Курязька виховна колонія сьогодні.
3.Рухаючись далі екскурсія продовжується в селищі Пересічне,  де за 50 м. від траси Харків – Суми  знаходиться   історико-краєзнавчий музей, створений у 1973 році. На сьогоднішній день там  діє  три зали: минуле  селища, роки війни 1941-1945  та  сьогодення. Особлива цінність  музею в  тому, що всі експонати були зібрані завдяки зусиллям мешканців селища протягом  35-ти років. Після знайомства з музеєм група переходить до огляду історичної  пам'ятки Дергачівського р-ну  -  Михайлівської церкви (1821р.). На сьогодні  церква систематично править служби, з 1993 року, виконує всі церковні обряди. Настоятель храму отець Олександр.
4.Закінчується екскурсія на території  Мало Данилівської селищної ради, де  по трасі Харків – Дергачі – Золочів за 1-1,5 км.  розташований лісопарк, основу, якого складає старий сосновий ліс загальною  площею насаджень 60 га. В 1847 році тут було засновано землеробне училище, на  базі якого пізніше була заснована Харківська державна зооветеринарна академія.  Також у селищі знаходиться садиба Ростислава Кириловича Рибальченка місцевого краєзнавця, художника, громацько - політичного діяча, автора книг про рідний  край.  Господар пропонує програму: «До джерела минулого» і знайомство з родинною агрооселею «Слобожанське ранчо»,  розповідає про історію своєї садиби, свою творчість, роботу по створенню колекцій народного побуту.
Вид екскурсії: пішохідно - транспортний;
Категорія слухачів: учні, студенти та дорослі;
Тривалість маршруту: 8 год.
Під час подорожі здійснюються зупинки біля магазинів та мальовничих куточків району.

 

«Гостинна Дергачівщина» 
Маршрут №2
м. Дергачі - с. Ємці - смт Мала Данилівка - м. Дергачі.

1. Маршрут розпочинається з м. Дергачі садиби під назвою «Багричівська садиба». Господар Олег Юрійович майстер, який виготовляє різні вироби з екзотичних матеріалів (шкіри крокодила та змій). У господара є невеликий музей, де зібрані експонати минулого Дергачівщини. Олег з радістю проведе екскурсію по своїй садибі, розповість її історію, покаже експонати музею. Також на території можна рибалити, у господара можна отримати майстер-класс по виготовленню сувенірів та можна їх придбати. По домовленості проводяться виїздні екскурсії по Дергачам та закладам харчування.
2. Маршрут продовжується у с. Ємці, де мешкає Василь Григорович, господар садиби під чудовою назвою «Лілея». Цю назву вона отримала не випадково, господар займається вирощуванням водяних лілей, серед яких є білі, жовті, сині, рожеві та лілеї, які цвітуть тільки вночі. Усі види занесені до Червоної книги. Господар проведе екскурсію по садибі, з радістю розповість про особливості кожного виду лілей, різних видів диких та домашніх рослин.
3. Закінчується подорож в смт Мала Данилівка, де знаходиться садиба Ростислава Кириловича Рибальченка місцевого краєзнавця, художника, автора книг про рідний край. Господар пропонує програму «До джерела минулого» і знайомство з родинною агрооселею «Слобожанське ранчо», розповідає про історію своєї садиби, свою творчість, роботу по створенню колекцій народного побуту. Господарі пригощають трав'яним чаєм у самоварі на вугіллі. Син господаря Сергій своїми руками разом з батьком виготовляють різні вироби, на подвір'ї знаходиться «куточок письменника», де Ростислав Кирилович пише свої книги.
Характеристика маршруту

Вид екскурсії: пішохідно - транспортний;
Категорія слухачів: учні, студенти та дорослі;
Тривалість маршруту: 3 год.

«Стежкою віри»
Маршрут № 3
м. Дергачі – с. Великі Проходи – смт Пересічне – смт Вільшани.

1. Екскурсія починається з м. Дергачі, де знаходиться храм Різдва Пресвятої Богородиці. Різдво - Богородицька церква була зруйнована у 30-х роках XX ст., другий храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці теж був споруджений із дерева і освячений у 1685 р. Він стояв на піщаній рівнині, яка зветься Буряківкою. Новий цегляний храм Різдва Богородиці відбудовано на початку XIX ст., який освятили у 1838 р., ця споруда і збереглася до наших часів. 20 березня 2010 року настоятелем храму різдва Богородиці призначено Товкана Василя Йосиповича.
2. Далі група прибуває до с. Великі Проходи, до храму Святого Іоанна Богослова. «В минулому 1660 по твоєму Державну указу іспомещени діди і батьки наші в Білгородському повіті в Коренський стану в Проходах», - так писали поселенці Великих Проходів в 1721 році. У справі 1737 село Великі Проходи належало Бєлгородському повіту. «У 1737 р. при храмі Богоявлення Господнього Великих Проходів було вже два священики. Таким чином, немає сумніву, що перший храм Богоявлення у Проходах побудований близько 1661г. Нинішня Богоявленська церква побудована в 1798 році старанням парафіян і священика Іоанна Іллінського».
3. Потім група приїздить в смт Пересічне біля архітектурної пам'ятки Церкви Архангело-Михайлівської (1821 р.). Побудували церкву  в 1821 році, її день народження пересічани святкують кожного року 21 листопада, в день святого Архистратига Михайла.  На церковному дворі була розташована церковно – приходська школа, в якій навчалося 233 хлопчика і 173 дівчинки. В 30-ті роки церкву перетворили на клуб (танці під патефон та спектаклі акторів-аматорів). Під час війни, коли горе прийшло в кожну хату, церква відродилася знову. На сьогодні церква систематично править службу з 1996 року, виконує всі церковні обряди. Настоятель Михайлівського храму отець Олександр.4. Закінчується екскурсія  в смт Вільшани, де розташована  Миколаївська церква (1741 року). Церква Миколая була побудована у 1741 році. За планом церква належить до поширеного типу будов, що складається з трьох прямокутників. Як засвідчують документальні записи, на початку 18 століття у Вільшанах було 6 храмів, а будівництвом їх займалася родина Ковалевських, яким перекази приписують і заснування поселення Вільшани. Звичайно сплили роки, змінився і зовнішній та внутрішній вигляд Миколаївської церкви, але й нині вона височіє на підгір'ї виблискуючи проти сонця своїми банями, скликаючи до себе на свята і будні сотні прихожа.
Характеристика маршруту
Вид екскурсії: пішохідно-транспортний;
Категорія слухачів: учні, студенти та дорослі;
Тривалість маршруту: 7 годин



Подождите...