Новини

15.01.2021

Уряд розробить річний газовий продукт, який захистить населення від різких коливань цін на ринку

 

Про це повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Державна компанія «Нафтогаз» та інші постачальники газу вирахують ціну своїх річних продуктів та запропонують українцям фіксовану ціну», - зауважив очільник уряду.

Восени минулого року десятки тисяч українців вже підписали річні контракти на постачання газу за ціною 4,70 грн за кубічний метр. Прем'єр-міністр додав, що такий принцип діє у більшості країн Європи, а люди можуть обирати фіксовану ціну на рік або на місяць.

Денис Шмигаль нагадав, що минулого року в Україні запрацював ринок газу, і саме біржа регулює ціни. Однак на ринку, за його словами, є зловживання, у зв'язку з чим уряд обмежить граничну ціну на газ, щоб окремі компанії, які мають монопольне становище в областях, не завищували ціну та не здійснювали маніпуляцій з цінами в платіжках.

«Уряд вирішив зафіксувати верхню межу ціни газу не вище 6,99 грн за кубічний метр. Це ринок, це ціна газу на ринку, але верхня межа не може перевищувати цю цифру. Ця ціна діятиме на період карантину або до кінця опалювального сезону, тобто, як мінімум, до квітня. Далі будемо дивитися, якою буде ситуація. Можливо, ціна піде різко вниз, тоді ми знімемо це обмеження», - зауважив прем'єр-міністр.

Очільник уряду також додав, що було доручення Антимонопольному комітету та профільним міністерствам перевірити факти можливого зловживання на ринку газу та на вжиття відповідних заходів.

Також, за його словами, уряд спільно з профільним комітетом Верховної Ради працював над законодавчим врегулюванням питання щодо тарифу на розподіл газу, оскільки він встановлюється місцевими постачальними компаніями й затверджується НКРЕКП.

«Ми хочемо, щоб тариф на розподіл був справедливим для всіх людей. Для цього є напрацьовані механізми, й законодавці в парламенті готові таку ініціативу підтримати», - підкреслив Денис Шмигаль.

15.01.2021

100 перспективних харківських спортсменів отримуватимуть стипендії облдержадміністрації

 

14 січня в Управлінні у справах молоді та спорту відбулося засідання конкурсної комісії з визначення кандидатів на отримання стипендій.

До складу комісії, під керівництвом заступника голови Харківської облдержадміністрації Євгенія Грицькова, увійшли представники провідних спортивних федерацій Харківщини, спортивних шкіл, фізкультурно-спортивних товариств, а також керівництво та куратори видів спорту Управління.

На розгляд комісії від обласних спортивних федерацій, ШВСМ та Інваспорту були подані кандидати на отримання стипендій. З них були відібрані 100 перспективних спортсменів області, які протягом року отримуватимуть стипендію в розмірі одного прожиткового мінімуму.

Як зазначив Євгеній Грицьков, відзначення стипендіями облдержадміністрації та міської ради спортсменів є доброю традицію на Харківщині й розпорядився проаналізувати розвиток цього направлення в інших областях України. За результатами аналізу будуть підготовлені пропозиції до змін у Положення про надання стипендій, у тому числі, за можливістю, буде переглянута фінансова сторона цієї підтримки.

Крім того, заступник голови облдержадміністрації зауважив, що треба підтримувати і молоде покоління, яке в майбутньому представлятиме область на Олімпійських іграх, підготовка до яких триває що найменше п'ять-шість років. Тому була підтримана пропозиція створити штатну резервну команду Харківської області з фінансовою підтримкою для постійної роботи з підготовки до Олімпіади.

«Які б важкі часи не були, Харківська облдержадміністрація завжди опікується питаннями підтримки талановитої молоді та спортсменів. І ми будемо намагатися не тільки стипендіями, а й іншими можливими способами підтримувати наших провідних спортсменів та талановиту молодь, які дуже достойно представляють не тільки Харківську область, а й всю нашу державу за кордоном», - зазначив Євгеній Грицьков.

14.01.2021

Програма надання цільової щомісячної грошової допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю Дергачівської громади на 2021 рік


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Подождите...