Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Новини, сторінка 313
В Харківському академічному українському драматичному театрі ім.Т.Г.Шевченка 1 жовтня відбулися урочистості, присвячені Міжнародному дню людей похилого віку та Дню ветерана. У них взяли участь заступник голови Харківської обласної ради Людмила Давидова, заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, заступник голови Ради ХОО ветеранів України Володимир Гриневич, Герої Соціалістичної праці, кавалери Орденів Трудової Слави, ветерани війни та праці, «Діти війни», активісти ветеранського руху.
28-29 вересня відбулися змагання харківської області з військо-спортивного багатоборства. Дергачівський район представляла команда «Драйф» у кількості 34 спортсменів. Основу команди складали бійці смт Козачі Лопані, смт Слатине, смт Прудянки та м. Дергачі.
Для реалізації у регіоні ініціатив Президента України щодо підвищення соціального захисту (рівня життя) найбільш уразливих верств населення (пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни) у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дергачівської РДА 30 вересня відбулася розширена апаратна нарада з питань покращення життєвих умов вразливим верствам населення.
Щиро вітаю вас із Днем усиновлення, який Україна традиційно відзначає 30 вересня - у день пам'яті святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.
Кожна дитина має бути зігріта сімейним теплом. Розуміючи свою високу відповідальність за долю тих, хто сьогодні чекає на батьків, держава послідовно виконує свій обов'язок із розвитку національного усиновлення та сімейних форм виховання дітей.
Переконаний, що багаті на любов і милосердя серця українців відгукнуться на голос дитини, яка мріє про сім'ю.
Шановні усиновителі, прийомні батьки, батьки-вихователі!
Висловлюю вам свою повагу і подяку за те, що подарували радість родинного затишку дітям-сиротам, позбавленим батьківського піклування.
Бажаю усім здоров'я та сімейного благополуччя на довгі і щасливі літа.
Про це в ході прес-конференції на тему: «Реалізація в регіоні завдань Глави держави щодо розвитку національного усиновлення та сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, профілактики соціального сирітства» розповіла начальник Служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяна Печерських. Вона зазначила, що протягом 2012-2013 років, коли почали реалізовуватись соціальні ініціативи Президента України, на території держави швидко почала розвиватися мережа як прийомних сімей, так і дитячих будинків сімейного типу.
Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного.Бібліотекарі допомагають читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Нині бібліотеки є тими інформаційними ланками, які поєднують читачів і управлінські структури, роблять діяльність органів влади прозорою і відкритою для населення.
Як повідомив директор Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Сергій Авершин, відповідно до ініціатив Президента України одними з найголовніших завдань, спрямованих на підвищення рівня обслуговування населення державними органами, є забезпечення прозорості, відкритості та ефективної діяльності державних органів, забезпечення доступності державних інформаційних ресурсів при наданні адміністративних послуг фізичним та юридичним особам по всій території України, зокрема, і в Харківській області.
Про це сьогодні в ході візиту до Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс №7» Харківської обласної ради, в якому навчаються діти зі складними вадами мовлення, повідомив заступник голови Харківської ОДА Євген Савін. За його словами, такого результату вдалося досягти завдяки реалізації в регіоні соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення кожної дитини дошкільною освітою.
На выполнение социальных инициатив Президента Украины по обеспечению доступа каждого ребенка к дошкольному образованию и расширению сети дошкольных учебных заведений в Харьковской области с 2010 года проводится плановая работа, которая направлена на восстановление недействующих групп дошкольных учебных заведений, зданий, которые не используются по назначению, а также по оборудованию дополнительных помещений для проведения учебно-воспитательного процесса в дошкольных учебных заведениях. Об этом сообщил в ходе пресс-конференции директор Департамента науки и образования Харьковской областной государственной администрации Роман Шаповал.
Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. В Україні зустрічається близько 80 видів потенційно небезпечних для здоров'я грибів, з них 10-15 становлять реальну небезпеку для життя. Отрута окремих видів цих грибів настільки небезпечна, що одне плодове тіло (наприклад, блідої поганки, павутинника, які містять не менш 6 отруйних речовин) може призвести до отруєння зі смертельними наслідками декількох людей. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Отрута діє на печінку, центральну-нервову систему, шлунково – кишковий тракт. Прикро, але багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду. Щоб запобігти отруєнню грибами, ми рекомендуємо Вам заходи та правила, які необхідні для виконання кожній людині, запам'ятайте та дотримуйтесь їх.
В українському календарі з'явився Всеукраїнський День дошкілля, який відтепер щорічно відзначатимемо 27 вересня. На виконання соціальних ініціатив Президента України з розширення мережі дошкільних навчальних закладів у залі засідань райдержадміністрації відбулися урочисті заходи з нагоди святкування Дня дошкілля.
Як зазначила сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо начальник управління освіти і науки Департаменту науки і освіти ХОДА Вікторія Ростовська, Харківщина вже досягла певних результатів у забезпеченні доступу кожної дитини до дошкільної освіти в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України з розширення мережі дошкільних навчальних закладів.
У Харківській області вже є певні результати забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України з розширення мережі дошкільних навчальних закладів. Проте робота у цьому напряму ще продовжується. Про це сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо повідомила начальник управління освіти і науки Департаменту науки і освіти ХОДА Вікторія Ростовська.
Інспекційні рейди до навчальних закладів району відбуваються майже щодня. Керівництво районного відділу освіти особисто знайомиться з якістю продуктів харчування та шкільним меню. Цього тижня в рамках реалізації в регіоні соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення кожної дитини дошкільною освітою, начальник районного відділу освіти Сергій Крижний перевіряв дитячі садочки.
22 вересня на базі Дергачівського районного Будинку при підтримці дирекції закладу РБК та відділу культури і туризму районної державної адміністрації культури пройшов «Перший чемпіонат Дергачівського району з пауерліфтингу з жиму штанги лежачі». Змагання проходили під егідою Федерації Пауерліфтингу України RAW 100%, під керівництвом регіонального представника федерації Тищенко Петра.