Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку-перший крок до комфорту та якісних житлово-комунальних послуг у вашій оселі

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)  називають по різному: й громадською організацією, й органом самоорганізації населення, й альтернативою ЖЕКу  тощо. Насправді ОСББ- це єдиний механізм, за допомогою якого власники житлових та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку можуть спільно володіти, користуватися і здійснювати управління будинком загалом. 

Закон України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ” визначає термін ОСББ так: “Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку – юридична особа, створена власниками  для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна”. 

Ось переваги , які дає власникові ОСББ: 

- у разі створення ОСББ істотно підвищується зацікавленість, відповідальність і, як наслідок, ефективність управління спільною власністю, поліпшується житлово-комунальне обслуговування; 

- завдяки фінансовому контролю та прозорості використання коштів ( а також з огляду на статус неприбуткової організації) з'являються гарантії надійної діяльності ОСББ, зростає кількість сумлінних платників; 

- учасники ОСББ можуть наперед запланувати заходи для поліпшення стану свого будинку , тобто для модернізації та ремонту обладнання всієї будівлі, а також встановлення систем енергозбереження;

 - ОСББ має можливість отримати у власність або довгострокове користування при будинковою територією. А, це в першу чергу захищає прилеглу земельну ділянку від зведення на ній додаткових споруд – так званого ущільнення забудови , яке сьогодні створює проблеми багатьом мешканцям. 

Отже, створивши ОСББ мешканці багатоквартирного будинку мають можливість:

- створити власну управлінську структуру для вирішення проблем утримання будинку та прибудинкової території;

 - отримати у власність земельну ділянку, на якій розташований будинок, а також прибудинкову територію;

 - самостійно визначати кошторис утримання свого житла, розмір внесків на утримання будинку;

 - обирати на конкурсній основі виконавців житлово-експлуатаційних послуг для покращення якості утримання будинку та скорочення загальних витрат;

 - формувати штатний розклад, персональний склад працівників та їх заробітну плату;

 - контролювати якість робіт у будинку;

- покращити фізичний стан будинку та умови проживання у ньому, самостійно визначати черговість проведення поточного ремонту;

 - контролювати використання коштів за послуги з утримання будинку та прибудинкової території;

 - отримувати кредит на проведення ремонтів, встановлення лічильників, облаштування прибудинкової території;

 - після прийому будинку на свій баланс здавати в оренду допоміжні приміщення і скеровувати ці кошти на покращення технічного стану житла. 

Шановні мешканці багатоквартирних будинків,  проявіть активність у створенні ОСББ. Адже, коли ви створите таке об'єднання і станете членами ОСББ, самостійно керуватимете своїм будинком, самі наймете управителя, прибиральниць, сантехніків, працівників для ремонтних робіт. Якщо якість їхньої праці вас не влаштовує, то запросите інших, компетентніших та сумлінніших. І, звичайно, як кожний добрий господар, перевірите, як виконано роботу. 

Майже в кожному будинку є нежитлові приміщення: підвали, підсобні приміщення, технічні поверхи, а також прилегла до будинку земельна ділянка та інше. Здаючи їх в оренду, ви матимете можливість одержувати додаткові доходи для утримання свого будинку. 

Ви можете відчутно знизити  квартплату, коли витрачатимете менше води, тепла і електричної енергії завдяки встановленню приладів обліку і застосуванню енергоощадних технологій. Досвід показує, що квартплата в будинках, які належать до ОСББ, здебільшого нижча, ніж в інших. 

Вам не доведеться нікого ні про що просити, ходити по інстанціям. Ви самі сплануєте ремонтні роботи у своєму багатоквартирному будинку, визначите їхню послідовність. А план робіт і кошторис затвердять загальні збори членів ОСББ. Гроші, що їх зберуть мешканці, будуть використані за призначенням. Будь-хто з-поміж членів ОСББ може переглянути бухгалтерські документи й  переконатися  в цільовому використанні коштів.

  

 

 



Подождите...