Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги становить 3 мільйони 355 тисяч гривень
Цю інформацію озвучила заступник голови Дергачівської райдержадміністрації Інна Гаплєвська під час апаратної наради під керівництвом голови Дергачівської райдержадміністрації Андрія Руденка та за участі заступника голови районної ради Вячеслава Желтобрюха.
За інформацією Інни Гаплєвської, у районі функціонує 10 житлово-комунальних підприємства та 2 приватних, які надають послуги з утримання 357 житлових будинків, послуг водопостачання та водовідведення загальній кількості 10717 особових рахунків.
Основною проблемою в роботі житлово-комунальних підприємств є заборгованість населення за отримані послуги.
В березні 2013 року з метою зменшення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги райдержадміністрацією було створено робочу групу з питання вивчення питання щодо зменшення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги по підприємствам з найбільшою сумою заборгованості населення.
Комісія спільно з керівниками житлово-комунальних підприємств визначила основні заходи, які дозволять досягти 100% сплати населення з погашенням існуючої заборгованості. Були встановлені терміни для керівника кожного комунального підприємства.
На початок року заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги становила 3647,8. Станом на 01.07.2013 становить 3355,2. Рівень оплати становить 101 %. За 1 півріччя заборгованість в цілому зменшилась на 292,5тис. грн. (%).
За звітний квартал заборгованість зменшилася на 190,4 тис. грн..
Середній термін заборгованості населення за всі послуги склав 5 місяців.
Зменшення заборгованості за житлово-комунальні послуги спостерігалася в КП «Поле-2007», КП «Наукове», КП «Малоданилівський комунальник», Токарівському житлово-комунальному підприємству, філії ХОКП «ДРІТ» «Солоницівське ПКГ» де відсоток сплати за останній квартал становив від 100 до 105%.
Не забезпечили 100% отримання коштів від населення з погашенням заборгованості такі підприємства, як КП «Солоницівське житлово-експлуатаційне підприємство». Загальна заборгованість 1204,86 тис. грн., 92% рівень оплати. Існує тенденція до зростання заборгованщсті населення за послуги Полівського житлово-комунального підприємства.
На всіх житлово-комунальних підприємствах досить активно проводиться інформаційна робота з населенням щодо своєчасної оплати, щомісяця абонентам вручається квитанції на оплату, здійснюється обхід квартир боржників для підписання досудових повідомлень, звернення до населення через засоби масової інформації.
Та, незважаючи на рекомендації районної комісії, керівниками житлово-комунальних підприємств майже не проводиться робота з боржниками щодо укладення договорів на реструктуризацію заборгованості. Позовна робота проводиться тільки на Солоницівській та Дергачівській філіях ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території». З початку року ними було передано до суду 61 заяву на суму 156,7 тис. грн. Розглянуто в суді з урахуванням позовів минулих років 34 заяви на 268 тис. грн. З початку року отримано 33 тис. грн. Як наслідок, з початку року заборгованість населення за послуги водопостачання, що надають філії скоротилася на 20,0 тис. грн. (рівень оплати становить102 %).
З метою погашення існуючої заборгованості населення за надані послуги рекомендовано головам місцевих рад створити комісії з контролю за розрахунками населення за спожиті житлово-комунальні послуги.
Взяти під особистий контроль стан проведення роз'яснювальної роботи серед боржників про доцільність укладання договорів на реструктуризацію заборгованості, посилити проведення претензійно-позовної роботи та стягнення боргів з населення за надані послуги, особливо серед боржників, які мають 3-річну заборгованість.