Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Віктор Янукович взяв участь у відкритті виставки «Велике і Величне» з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі

Президент України Віктор Янукович взяв участь у відкритті Всеукраїнської мистецької виставки «Велике і Величне», приуроченої до 1025-річчя хрещення Київської Русі. 

Як наголосив Президент під час церемонії, на виставці у «Мистецькому Арсеналі» тисяча унікальних творів із понад тридцяти музеїв демонструють найяскравіші сторінки українського мистецтва від давнини до сучасності. 

«Україна пишається своїм культурним надбанням, вагомим внеском у скарбницю світової культури», - сказав Віктор Янукович. 

За його словами, українці є великим самобутнім народом, і ця виставка – чудова нагода відчути причетність до визначних культурних цінностей України, якими, на переконання Президента, пишатимуться й наступні покоління українців. 

Президент після виступу коротко поспілкувався з Митрополитом Київським і всієї України Володимиром. Після цього Віктор Янукович разом із представниками духовенства й урядовцями оглянув експозицію. 

Президент зустрівся з представниками церков і релігійних організацій і привітав зі святом. Предстоятель Української православної церкви Київського Патріархату Філарет подякував Віктору Януковичу за підтримку в організації виставки. Окремо від імені представників церков Філарет висловив вдячність Главі держави за об'єднання суспільства довкола християнства завдяки відзначенню ювілею хрещення Київської Русі. 

Президент наголосив на важливості розвитку «Мистецького Арсеналу» як визначного культурно-мистецького центру країни. Віктор Янукович підкреслив, що влада повинна максимально сприяти цьому. 

Довідка: Всеукраїнська мистецька виставка «Велике і Величне» має на меті показати вплив християнства на розвиток культури та мистецтва України. Експозиція охоплює історичний період тривалістю понад п'ять тисячоліть – від прадавніх цивілізацій доби палеоліту, трипільської культури, давньоруського, барокового мистецтва до модернізму та постмодернізму.

 Представлено 1000 взірцевих творів із колекцій провідних музеїв України.

 Серед експонатів виставки чільне місце посідають:

 • «Оркестр кам'яного століття» - музичні інструменти, виконані із кістки мамонта та розписані вохрою (пізній палеоліт, 15-12 тис. до н.е.);

 • золоті головний убір (колаф) і накидка знатної скіф'янки (ІІІ ст. до н.е.);

 • унікальна українська літературна пам'ятка ХІІ ст. - «Кристинопільський Апостол».

 Перлинами експозиції є також 19 ікон з іконостаса Козелецького собору Різдва Пресвятої Богородиці (XVIII ст.), унікальні авторські ікони Івана Рутковича, Стефана Медицького та найвизначнішого іконописця України доби Ренесансу - Федуска, а також один із головних символів української нації, на якому присягають на вірність народу України новообрані Президенти України - Пересопницьке Євангеліє.

 На виставці представлено також скульптури Іоганна Георга Пінзеля (ХVIII ст.), образ Архістратига Михаїла художника Володимира Боровиковського (ХVIII ст.) та портрет дівчини Миколи Пимоненка (XIX ст.).

 В експозиції також ілюстрації до «Енеїди» І.Котляревського та Українська абетка видатного художника-графіка Георгія Нарбута (XX ст.), ескіз костюма персонажа в масці до вистави «Ромео і Джульєтта» В.Шекспіра української художниці-футуристки Олександри Екстер (XX ст.).

 Історико-художній музей села Пархомівка Краснокутського району Харківської області надав для експозиції твори видатних митців Казимира Малевича та Василя Кандинського.

 На виставці представлені експонати 33 музеїв та 5 приватних колекцій.

 Організатори заходу - Міністерство культури України і Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал».


Подождите...