Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Прийнято обласний бюджет на 2021 рік

Прийнято обласний бюджет на 2021 рік

Документ затвердили в захищених статтях.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання сесії обласної ради 24 грудня.

Затвердження обласного бюджету у захищених статтях дозволить у плановому режимі працювати вже з початку наступного року: вчасно виплачувати зарплати, розраховуватися за енергоносії, виконувати соціальні зобов'язання та заходи щодо протидії розповсюдження коронавірусної інфекції. Надалі до обласного бюджету будуть вносити зміни, які дозволять фінансувати програми розвитку.

«Через всесвітню пандемію COVID-19 2020 рік виявився надважким. Економічні наслідки відчула на собі кожна українська родина. Але навіть у таких умовах ми змогли підготувати максимально збалансований та соціально спрямований проєкт бюджету на 2021 рік. Це відбулося в досить стислі строки, його своєчасне прийняття дозволить ефективно розпочати наступний рік», - підкреслила голова Харківської ОДА Айна Тимчук.

Окрім захищених статей, бюджет передбачає створення своєрідного резервного фонду для галузі охорони здоров'я у розмірі 130 млн грн. Це дасть можливість оперативно реагувати на виклики, пов'язані з COVID-19.

Директор Департаменту фінансів Харківської ОДА Сергій Овсянніков наголосив на тому, що в бюджеті на 2021 рік вже передбачили збільшення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2021 року до 6000 гривень, а з 1 грудня 2021 року – до 6500 гривень.

Також в обласному бюджеті, окрім захищених статей, вже закладено фінансування деяких заходів обласних цільових програм.

Так, за програмою «Здоров'я Слобожанщини» передбачили кошти для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет у першому півріччі. Кошти передаються у вигляді цільової субвенції місцевим бюджетам області на відшкодування вартості препаратів інсуліну та десмопресину.

За програмою «Новий освітній простір Харківщини» передбачено кошти на обласні стипендії, а також для забезпечення компенсації проїзду в електричному транспорті студентів, учнів і вихованців навчальних закладів.

На виконання заходів Комплексної програми соціального захисту населення кошти виділені для надання матеріальної допомоги жителям області, які опинилися в складних життєвих обставинах. Фінансову підтримку отримають громадські організації ветеранів і осіб з інвалідністю. Також передбачена субвенція місцевим бюджетам області на проведення санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання, осіб з інвалідністю з дитинства, ветеранів війни тощо.

У межах Програми розвитку культури, туризму та охорони нерухомої культурної спадщини Харківської області на 2019-2023 роки підтримку отримають театральні та концертні установи, ансамблі, філармонія, Молодіжний симфонічний оркестр «Слобожанський», Великий Слобожанський ансамбль пісні і танцю. Також передбачені кошти на виплату іменних стипендій та гранд-премій.

Фінансування закладене для виконання заходів ще низки обласних програм. Загалом видатки на реалізацію окремих обласних програм наразі складають понад 662 млн грн.

Загальний обсяг обласного бюджету - 2021 склав понад 5,7 млрд грн.


Подождите...