Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Олександр Кузнєцов подякував Віктору Януковичу за сприяння у відвіданні у Польщі могили батька, загиблого у Другій світовій війні
Президент України Віктор Янукович посприяв жителю Харківської області Олександру Кузнєцову у відвіданні у Польщі могили батька, який вважався зниклим безвісти з 1944 року.
У квітні Олександр Кузнєцов надіслав на ім'я Президента звернення з проханням надати допомогу для відвідання у Варшаві могили його батька. «Я б дуже хотів побувати на могилі батька. Для мене особисто це б означало остаточне завершення війни. Подаруйте мені, будь ласка, можливість відчути себе сином Переможця», - написав у зверненні Олександр Кузнєцов.
Глава держави доручив голові Харківської ОДА Михайлу Добкіну знайти можливість допомогти Олександру Кузнєцову та його сім'ї відвідати могилу родича.
Під час сьогоднішньої зустрічі з Президентом у Криму Михайло Добкін поінформував Главу держави, що Олександр Кузнєцов на початку липня у складі делегації Харківської області відвідав Варшаву, де був похований загиблий у роки Другої світової війни Іван Ілліч Кузнєцов.
«Я доповів Президенту, показав фотографії, а також передав листа зі словами подяки від Олександра Івановича», - сказав Михайло Добкін. За його словами, для цієї сім'ї війна тепер, дійсно, закінчилася. «Це дуже гарний привід показати, що люди при завзятті, при вірі у свої сили і за допомогою держави можуть зробити багато», - сказав голова Харківської ОДА.
У своєму подячному листі Президенту Олександр Кузнєцов зазначив: «Прийміть слова щирої вдячності за участь у долі нашої сім'ї. Завдяки Вашій підтримці я зміг побувати на могилі батька, загиблого під час визволення Польщі від німецько-фашистських загарбників. Ми тепер знаємо, де спочиває радянський солдат Іван Кузнєцов».
Довідка. На початку липня 2013 року за дорученням Президента України Віктора Януковича, за підтримки голови Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна та Генерального консульства Республіки Польща в Харкові син і онук солдата Радянської армії у складі делегації Харківської області відвідали місто Варшава, де похований загиблий в роки Другої світової війни Іван Ілліч Кузнєцов. Вони вшанували пам'ять батька і діда, а також привезли до Харкова землю з його могили.
18 липня 2013 р. в Харкові на Меморіальному комплексі Слави у Лісопарку відбулась церемонія перепоховання землі з могили Івана Кузнєцова на його Вітчизні.
У 1941 році Кузнєцов Іван Ілліч був призваний на фронт, а в 1944 році дружина і син отримали листа, що він числиться зниклим безвісті. Лише в 2010 році, після оприлюднення документів часів війни стало відомо, що Іван Кузнєцов загинув 23 серпня 1944 під Варшавою. Його ім'я значиться у списках безповоротних втрат 160-ї стрілецької Червонопрапорної дивізії. У ході листування з товариством Червоного Хреста України з'ясувалося, що Іван Ілліч похований на Цвинтар-мавзолеї радянських воїнів у Варшаві.
Син Івана Кузнєцова 73-річний Олександр Іванович в квітні 2013 року звернувся до Президента України Віктора Януковича з проханням допомогти йому відвідати могилу батька. Глава держави особисто опікувався цим питанням. О.Кузнєцов – інвалід ІІ групи, все життя відпрацював у дослідницькому господарстві Науково-дослідного інституту рослинництва ім.Юр'єва, займався вирощуванням елітних сортів пшениці.
Кілька років тому на рівні урядів Російської Федерації (як правонаступника і продовжувача СРСР у володінні та утриманні пам'яток культури за кордоном) і Республіки Польща було підписано Угоду про місця поховань радянських воїнів у Польщі. Згідно з Угодою польська сторона взяла на себе зобов'язання з утримання та благоустрою поховань радянських солдатів, загиблих у Польщі під час Другої світової війни. У минулому році була проведена паспортизація майже всіх радянських військових поховань у Польщі, а також був створений їх каталог.