Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Відбулася робоча поїздка Володимира Усова до Протопопівської сільської ради

11 серпня голова Дергачівської районної державної адміністрації Володимир Усов відвідав з робочою поїздкою Протопопівську сільську раду. Володимир Усов спільно з Протопопівським сільським головою Михайлом Бердецьким обговорили стан та перспективи соціально-економічного розвитку підлеглих територій, пріоритетні завдання на найближчий час.
У ході робочої поїздки Володимир Усов оглянув готовність філії "Протопопівська гімназія "Комунального закладу "Вільшанський ліцей" до нового навчального року. Завідувачка господарською частиною Валентина Приходько проінформувала про проведений косметичний ремонт класних кімнат та коридорів. Цьогоріч до першого класу підуть 11 дітей.
«Наш заклад є філією з листопада 2019 року. Не заперечую, наш колектив також не знав як налагодити алгоритм дій у зв'язку з приєднанням до КЗ «Вільшанський ліцей». Ми, спільно з керівництвом Вільшанського ліцею обговорили план дій з організації освітнього процесу. Ні педагоги, ні учні не помітили жодного утиску. За цей рік наша школа була профінансована майже на 3 млн. грн. Між двома школами курсує автобус. Я працюю тут вже багато років. Тому, моя порада: не треба боятися слова «філія»» - наголосила Валентина Приходько.
Володимир Усов обговорив з завідувачкою господарської частини закладу питання рівня забезпеченості кабінетів засобами навчання та обладнанням, відповідно до вимог нової української школи. Особливої уваги голови Дергачівської районної державної адміністрації привернула капітально відремонтована спортивна зала. Кошти на ремонт спортивної зали були виділені за рахунок залишку освітньої субвенції станом на 01.01.2020 року в сумі 1 млн. 205 тис. грн. Володимир Усов відзначив на високому рівні якість виконаних робіт підрядною організацією. Також, не залишилося без уваги одне з найважливіших місць у школі – харчоблок. Голова Дергачівської районної державної адміністрації розповів, що у наступному році заплановано відремонтувати усі харчоблоки закладів загальної середньої освіти Дергачівського району. Володимир Усов зазначив, що загалом заклад готовий до початку нового навчального року.
У Протопопівському сільському клубі завідувачка клубом Вікторія Колосар звернулася до Володимира Усова з наболілим питанням проведення капітального ремонту внутрішніх приміщень закладу і придбання нової та більш сучаснішої техніки. Вікторія Колосар доповіла про роботу гуртків клубу та культурне життя Протопопівської громади. Володимир Усов відмітив охайний та належний стан приміщення і те, що у Протопопівській сільській раді є свій власний герб та гімн села.
Філія «Богодухівська птахофабрика «Приватної науково-виробничої компанії Інтербізнес» є одним з бюджетоутворюючих підприємств Протопопівської сільської ради. Фабрика займається виготовленням яєць. Продукція, що випускається фабрикою відома під торговою маркою «Квочка». Директорка птахофабрики поспілкувалася з головою Дергачівської районної державної адміністрації та розповіла, що всі етапи діяльності фабрики здійснюється відповідно до санітарних та ветеринарних норм. Станом на 11 серпня на підприємстві працює 124 людини, що дає змогу місцевим жителям та жителям сусідніх селищ працевлаштуватися. Директорка птахофабрики подякувала Володимиру Усову за допомогу у вирішенні питання оформлення земельної ділянки під зберігання курячого посліду, який згідно з технологічного процесу проходить обробку спеціальними розчинами та згодом утилізується.
Директор ТОВ "Нива СП" Олександр Сумцов розповів про роботу сільськогосподарського підприємства, врожайність сільськогосподарських культур та подальші плани з розвитку справи. Протопопівський сільський голова Михайло Бердецький наголосив, що Олександр Сумцов багато займається благодійною діяльністю на благо мешканців Протопопівської сільської ради.


Подождите...