Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

ОХОРОНА ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ — ЗАПОРУКА НАДІЙНОГО ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

У м. Харкові та Харківській області існують непоодинокі випадки порушень власниками або користувачами земельних ділянок “Правил охорони електричних мереж”, що безпосередньо впливає на надійність енергозабезпечення споживачів.
В АТ “Харківобленерго” постійно проводиться уточнення переліку землевласників та землекористувачів, по території яких проходять лінії електропередачі, та визначаються об'єкти, що знаходяться у межах охоронних зон без наявності відповідних дозволів.
При порушенні охоронних зон повітряних і кабельних ліній, розподільчих пунктів та трансформаторних підстанцій створюються неналежні умови їх експлуатації, наслідком яких можуть стати нещасні випадки з населенням від ураження електричним струмом, виникнення пожеж та аварій з непередбачуваними наслідками, стає неможливим проведення аварійно-відновнювальних робіт, планових ремонтів ліній електропередачі та підстанцій.
Несвоєчасне виконання заходів з ремонту повітряних ліній електропередач та підстанцій спричиняє небезпеку для їх надійної роботи, знеструмлення споживачів та об'єктів життєзабезпечення: медичних закладів, підприємств водопостачання та водовідведення.
Для забезпечення збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму “Правилами охорони електричних мереж”, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997 року № 209 (далі - Правила), встановлений ряд обов'язкових для виконання всіма особами положень та вимог.
Згідно з п. 1 Правил “електричними мережами, які підлягають охороні, вважаються трансформаторні підстанції, розподільчі пункти і пристрої, струмопроводи, повітряні лінії електропередач, підземні та підводні кабельні лінії електропередач та споруд, які до них належать”.
Відповідно до п. 5 Правил уздовж повітряних ліній установлюється охоронна зона у вигляді земельної ділянки і повітряного простору по обидва боки від крайніх проводів для повітряних ліній напругою: до 1 кВ – 2 м, до 20 кВ – 10 м, 35 кВ – 15 м, 110 кВ – 20 м.
Для кабельних ліній електропередачі охоронна зона простягається на один метр по обидва боки від кожного кабелю. Для кабельних ліній електропередачі до 1 кВ, прокладених у містах під тротуарами, - у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами від крайнього кабелю на відстань 0,6 метра у напрямку будинків і споруд на відстань 1 метра у напрямку проїжджої частини вулиці.
За периметром трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв охоронна зона простягається на відстані 3 м від огорожі або споруди.
Відповідно до п. 8 Правил в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, а саме:
- перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій та розподільчих пунктів і пристроїв; відчиняти двері і люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підмикання до електромереж;
- будувати житлові, громадські та дачні будинки;
- влаштовувати будь-які звалища; складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;
- розпалювати вогнища;
- розташовувати автозаправні станції або інші сховища пально-мастильних матеріалів;
- накидати на струмопровідні частини об'єктів електромереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв та демонтувати їх елементи;
- саджати дерева та інші багаторічні насадження;
- влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту;
- проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей;
- запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;
- виконувати роботи з застосуванням ударних механізмів ближче 5 м до охоронної зони, скидати вантажі масою понад 5 тонн, скидати і зливати їдкі і ті речовини, що спричиняють корозію, пально-мастильні матеріали (в охоронних зонах підземних кабельних ліній).
АТ “Харківобленерго” нагадує, що перш ніж проводити будь-які дії поблизу енергетичних об'єктів, необхідно письмово звернутися до районного відділення (РВ) або до високовольтного району електричних мереж (ВРЕМ) товариства, де Вам нададуть всю необхідну інформацію та роз'яснення. При цьому зазначаємо, що п. 10 Правил передбачено відшкодування підприємствами, які виконують роботи в охоронних зонах, витрат енергопідприємства на оформлення допуску, проведення нагляду та інші додаткові витрати.
Звертаємо Вашу увагу на те, що енергопідприємство має право (п. 12 Правил) проводити роботи з ліквідації аварій в електричних мережах будь-якої пори року і в будь-який час без погодження із землекористувачами, але з подальшим повідомленням про проведення таких робіт у десятиденний термін після їх початку.
Підрозділи, у віданні яких перебувають повітряні лінії електропередачі, що проходять через лісові масиви та інші зелені зони, повинні забезпечити пожежобезпечний стан просік для цих ліній.
Для безперебійного енергопостачання потрібно неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Внаслідок безвідповідального поводження з вогнем трапляються випадки пошкодження повітряних ліній електропередачі, трансформаторних підстанцій та інших енергетичних об'єктів. За необережне поводження з вогнем передбачені адміністративні санкції, а у випадках, що призвели до тяжких наслідків, – кримінальна відповідальність.
Категорично забороняється розпалювати вогнища чи палити минулорічну суху траву і гілки під лініями електропередачі та поблизу трансформаторних підстанцій, а також захаращувати територію в охоронних зонах енергетичних об'єктів. Слід пам'ятати, що самостійне гасіння електроустаткування небезпечне для життя!
Водночас у разі самочинної посадки підприємствами або приватними особами дерев і інших багаторічних насаджень в охоронній зоні електричних мереж роботи з приведення до належного стану просік виконуються за рахунок цих підприємств та осіб.
АТ “Харківобленерго” наголошує, що лише за умови дотримання “Правил охорони електричних мереж” можна забезпечити нормальну експлуатацію енергооб'єктів та безперебійне електропостачання споживачів, а також уникнути випадків ураження електричним струмом населення.
Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну (стаття 99 порушення “Правил охорони електричних мереж”) і кримінальну відповідальність.
У разі виявлення обірваних або провислих проводів, пошкоджених опор або небезпеки їх падіння, пошкодження кабелів та інших об'єктів і елементів електричних мереж підприємства, установи, організації та громадяни повинні негайно повідомити про це енергопідприємство або місцеві органи виконавчої влади.
Надавати повідомлення про загрозу для безпеки експлуатації електросистем потрібно до Кол-центру АТ “Харківобленерго” за телефонами: 057-34-24-413, 067-23-40-413, 050-05-40-413, 063-05-40-413. Цілодобово!


Подождите...