Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Звернення Глави держави щодо продовження боротьби з коронавірусом в Україні

Бажаю здоров'я, дорогі українці!
Наша щоденна боротьба з поширенням коронавірусу в Україні триває.

Ми сповнені рішучості та сили все це обов'язково подолати. Нас надихає ваша підтримка, згуртованість та розуміння ситуації. Ми вкотре доводимо, шо є єдиною країною. Що у дуже критичні моменти мобілізуємось та даємо відсіч будь-якому ворогу, навіть невидимому.
Тепер про конкретні кроки. Вчора Кабінет Міністрів на один місяць запровадив режим надзвичайної ситуації. Це важливе рішення для здоров'я українців.
Його не слід плутати з надзвичайним станом. Надзвичайна ситуація – це тимчасовий правовий режим, який консолідує роботу всіх владних органів і в той же час не обмежує конституційні права громадян.
Цей режим – не про диктатуру, це – про дисципліну.
Сьогодні ми діємо настільки жорстко, наскільки цього вимагають сьогодення та виклики майбутнього. Саме тому до кінця п'ятниці, 27 березня, буде закрито державний кордон та припинено всі пасажирські перевезення.
Два тижні тому я закликав громадян терміново повернутись до України.
Більшість зробила це самостійно. Інших – а це понад вісімдесят тисяч українців – ми повернули додому літаками, потягами та автобусами.
Та сьогодні ми вже не маємо часу чекати. Ми опинились перед важким вибором між громадянами, які ще за кордоном, та безпекою сорока мільйонів громадян всередині країни. Наш обов'язок як держави – піклуватися про кожного українця.
Про тих, хто не зможе повернутись у найближчі два дні, подбають наші дипломатичні представництва та українські громади за кордоном.
Про жодного українця, який залишиться за кордоном, ніхто не забуде. Ми поступово повертатимемо вас з-за кордону, але з урахуванням епідемічної ситуації у місці вашого перебування, а також – рівня забезпечення необхідними засобами та готовності медичної системи до вашої обов'язкової ізоляції.
Вчора ми провели розмову з місцевою владою. Ми розуміємо першочергові потреби всіх регіонів і цілодобово працюємо, щоб їх забезпечити. Відповідні завдання опрацьовує Кабінет Міністрів України. Частину рішень вже прийнято на попередніх засіданнях, інша буде сьогодні.
Мова не лише про засоби індивідуального захисту та медичне обладнання. Це й робота критично важливих об'єктів у регіонах, підтримка малого бізнесу на місцях, безперебійність соціальних виплат населенню, забезпечення весняної посівної кампанії. Ми також зробимо все, щоб не допустити зростання цін на продукти й товари першої необхідності в регіонах. Оскільки заклики до совісті деяких продавців не допомогли, буде пакет жорстких заходів, який зіпсує плани всім спекулянтам.
Ми на постійному контакті з областями, ми не знаходимось у вакуумі столичних проблем і подбаємо про кожен регіон нашої великої та єдиної країни.
Також у режимі 24/7 триває забезпечення України всім необхідним.
Вночі із Південної Кореї вилітає літак, який має доставити 100 тисяч тест-систем ПЛР.
Завтра чекаємо прибуття з Китаю близько двохсот тисяч спеціальних медичних респіраторів, захисних костюмів для лікарів, ста тисяч ПЛР-тестів, апаратів штучної вентиляції легень, великої кількості масок для аптек.
Після повернення, відстою та відпочинку екіпажу літак одразу вилетить у Китай за наступною партією. І подальша доставка буде здійснюватися саме в такому режимі.
Також запущено виробництво багаторазових захисних костюмів, і вже через три доби буде готова перша партія. Сьогодні в регіони України відправляється десять тисяч захисних респіраторів.
Ми знайшли понад п'ять мільйонів одноразових рукавичок. Уночі їх доставлять в області – разом з необхідними витратними матеріалами для апаратів ШВЛ та іншого медичного обладнання.
У кожну обласну лабораторію розподілені необхідні реагенти – для того щоб здійснювати ПЛР-діагностику на місцях.
Найкращі українські вірусологи консультують колег з обласних лабораторій як у відеорежимі, так і безпосередньо відправляючись у регіони.
Окрім цього, Прем'єр-міністру України поставлено завдання вирішити питання так званих VIP-палат та скасувати всі нормативні акти, які цього вимагають.
У нас не «совок», вибачте, і не буде ніяких люксових палат для «членів ЦК».
У жодного політика чи бізнесмена у державних та комунальних лікарнях не буде кращих умов, ніж у звичайного українця. Ви будете перебувати саме в тих палатах і тих лікарнях, які за 28 років ви побудували в цій країні. Можливо, тоді зрозумієте, як це – не мати можливості лікуватись у Швейцарії або Ізраїлі.
Рівні умови стосуються абсолютно всіх. Винятків не буде і для перших осіб держави: Президента, Прем'єр-міністра та Голови Верховної Ради.
А ще я наполегливо рекомендую керівникам медичних закладів не перетворюватися на готельєрів, не займатися торгівлею палатами чи облаштуванням ординаторських під перебування якихось «шишок».
Інакше будуть санкції.
Щодня наші українські лікарі проводять регулярні консультації з китайськими медиками з Уханя та отримують досвід ефективної боротьби з коронавірусом. Ухвалено постанову про збільшення окладу медичних працівників, запроваджено погодинну оплату медикам, які протидіють коронавірусу. Є завдання вивести матеріальні компенсації на рівень з нашими військовими. Сьогодні кожен український лікар є «кіборгом», який стоїть на захисті здоров'я всієї нації. Ми зробимо все, щоб вони були максимально захищені та заохочені.
Мова і про інших українців, які сьогодні мужньо виконують свою роботу.
Це наші прикордонники, військові, посли та дипломати, поліцейські, нацгвардійці та багато інших. Це спільна боротьба, де ми переможемо тільки разом. Особливо це повинні зрозуміти народні депутати України, які сьогодні не мають іншого вибору, ніж працювати. Якщо хтось із них забув, я нагадаю слова депутатської присяги: «Виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників». І тут ключовою є кожна частина: і «в інтересах усіх співвітчизників», і «виконувати свої обов'язки».
Коли наші українські лікарі працюють майже без відпочинку, коли тисячі військових перебувають в окопах, депутату має бути соромно щось казати про страх.
Страх у вас може бути тільки один – втратити довіру українського народу.
Закликаю народних обранців думати про ухвалення важливих законів, яких потребує економіка України, які наповнять бюджет життєво необхідними коштами. Країна не зупиняється, країна працює. І ви – не виняток.
Окремо я хочу подякувати главам церков, які зараз проводять богослужіння онлайн. Спасибі за вашу свідомість та турботу про здоров'я людей.
Вкотре закликаю інших глав церков перейти на таку практику, усвідомивши небезпеку великого скупчення людей та відповідальність за життя своїх прихожан.
Наостанок, дорогі громадяни, я хочу подякувати тим, хто свідомо залишається вдома й дотримується самоізоляції. Цим ви допомагаєте країні.
Це важливо продовжувати й не виходити на вулицю без потреби і без масок.
Для цього саме час опанувати всі онлайн-можливості та навчити цього своїх батьків, дідусів та бабусь. У цьому допоможе платформа, розроблена нашим Міністерством цифрової трансформації, де кожен може переглянути освітні серіали з цифрової грамотності.
Будьте здорові, дорогі українці!
Бажаю вам всім 36,6! Бережімо себе! Збережемо Україну!


Подождите...