Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Звернення Президента України у зв’язку із запровадженням карантину
Усім привіт!
Почну не з офіційного «Доброго вечора, дорогі українці», а із забутого, проте дуже актуального сьогодні – «Здоровенькі були!».
Найперше, я дякую всім, хто дослухався поради й сьогодні залишився вдома.
Це справді дуже важливо для вашого життя та вашого здоров'я. Є й інший позитив у карантині: вперше за довгий час у Києві різко зменшився рівень забруднення повітря. І це не може не тішити.
Продуктові магазини, аптеки, АЗС, банки, страхові компанії та всі державні органи працюють. Окрема подяка Верховній Раді, яка не пішла на карантин.
Депутати працюють у комітетах, а в разі необхідності ухвалення термінових законів зможуть швидко зібратись у залі засідань.
Країна не зупинилася, країна працює.
Тепер щодо українців, які поки що, на жаль, не вдома. Йдеться про тих, хто перебуває за кордоном і не встиг повернутися до 17 березня.
Найголовніше. Ми всіх вас повернемо. Когось швидше, когось – трішки пізніше, але ви обов'язково будете на батьківщині.
Щодо тих, хто полетів чартерами у відпустку на відпочинок.
Сьогодні держава надає максимальне сприяння туроператорам та перевізникам, щоб вони забрали українських туристів з віддалених куточків світу. Налагоджено планове повернення українців з Єгипту, Об'єднаних Арабських Еміратів, Домініканської Республіки, курортних островів Азійсько-Тихоокеанського регіону, з Північної та Південної Америки.
Щодо інших громадян за кордоном. Вам необхідно зробити декілька кроків.
Перше. Зареєструйтесь у системі ДРУГ.
Там повідомте МЗС про країну, де ви перебуваєте, й надайте якомога більше інформації про суть проблеми у розділі «Коментар до подорожі».
Це дуже допоможе нашим дипломатам та спростить формування списків громадян, які мають терміново повернутися додому.
Якщо вам не вдалося зареєструватися, зверніться до українського посольства чи консульства на території країни, де ви перебуваєте. Це можна зробити електронною поштою або за телефоном „гарячої лінії”. Всі контакти ви знайдете на офіційних сторінках відповідних установ або на сайті МЗС.
Розділ: Посольства та консульства. Підрозділ: Дипломатичні установи.
Також ви можете написати на сторінках посольств і консульств у соцмережах.
Після – чекайте на подальші інструкції.
У місця найбільшого скупчення наших громадян будуть відправлені спеціальні рейси, які повернуть вас додому.
Також важливо. Нами сформовано так звані хабові точки. Потрапивши туди, ви зможете дістатися України безкоштовно або за пільговими цінами.
Це такі міста: Стамбул, Дубай, Абу-Дабі, Прага, Берлін, Варшава, Перемишль, Відень, Братислава, Рига та Вільнюс.
Уся детальна інформація буде на офіційному сайті МЗС.
Дорогі українці! Розумію, що вам непросто. Хтось не встиг повернутися, тому що авіакомпанія скасувала рейси, хтось застряг на кордоні, хтось потрапив на карантин у готелі. Але знайте – ми обов'язково вас витягнемо. Наші посли та консули працюють цілодобово. Для вирішення ваших проблем МЗС та Міністерство інфраструктури максимально мобілізовані.
Вчора 125 рейсів повернули додому 23 тисячі українців. Сьогодні – 50 рейсів і 10 тисяч українців. На завтра попередньо заплановано ще 40 рейсів.
Українців приймають аеропорти Києва, Дніпра, Одеси, Запоріжжя, Харкова та Львова. Вже повернулися літаки з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Єгипту, Ізраїлю, Іспанії, Катару, Молдови, Об'єднаних Арабських Еміратів, Таїланду, Туреччини.
Українці, які планують повернутися в Україну на власному авто чи автобусі.
Будь ласка, уважно ознайомтеся з обмеженнями в країнах, через які пролягатиме ваш маршрут. Інформацію щодо цього можна знайти в розділі новин на сайті МЗС. Також ознайомтеся з режимом роботи пропускних пунктів на державному кордоні України.
Відповідна інтерактивна карта доступна на сайті Нової митниці.
Окрім цього, дорогі українці, пам'ятайте, будь ласка, що важливо дотримуватися правил не тільки особистої, а й інформаційної гігієни.
Довіряйте інформації тільки з офіційних джерел. Тоді байки про розпилення хімікатів над Києвом будуть вас не лякати, а смішити.
Дізнатись усю актуальну інформацію щодо протидії коронавірусу можна: на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я, сторінках у фейсбуці та твіттері.
А також на офіційних телеграм-каналах МОЗ України та Коронавірус_інфо.
Відповіді на основні запитання про COVID-19 є тут.
І наостанок знову хочу закликати всіх без зайвої потреби не виходити на вулицю й залишатися вдома. Використаймо цей час з максимальною користю та проведемо його з рідними та близькими. Будемо дивитися гарні фільми та читати хороші книжки.
Зараз у соцмережах усі питають один одного порад – що подивитись і що почитати. Моя сьогоднішня рекомендація така: роман «Вцілілий» Чака Поланіка та «Музей покинутих секретів» Оксани Забужко. І дуже рекомендую чудовий французький фільм «Один плюс один».
Бажаю нам усім 36,6.
Бережімо себе. Збережемо Україну!