Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Олексій Кучер домовився з «Nestle Україна» про співпрацю та роботу з навчання та працевлаштування молоді
Питання залучення інвестицій та реалізації соціальних проєктів обговорили під час зустрічі голова ХОДА з керівництвом компанії «Nestle Україна» 23 січня.
На початку зустрічі Олексій Кучер зазначив, що компанія є одним з найбільших платників податків як в Україні, так і в Харківській області. І обласна адміністрація зацікавлена в продовженні ефективної співпраці з інвестором.
«Обласна адміністрація, я, зокрема, мій перший заступник Віталій Погосян, який буде опікуватися інвестиціями, - ми повністю відкриті. Уся інформація, яка необхідна, будь-яка допомога, яка в рамках наших повноважень – ви можете на все це розраховувати», - запевнив очільник регіону.
Директор з корпоративних питань «Nestle Україна» Володимир Співак зауважив, що в Харкові у компанії розташоване одне з найбільших та найважливіших виробництв.
«Тому для нас Харків – стратегічний регіон. Ми дуже вдячні за вашу відкритість. Якщо будуть виникати якісь проблеми, ми обов'язково вас поінформуємо», - сказав Володимир Співак.
Він наголосив на тому, що компанія сьогодні зосереджена на впровадженні інновацій, які стосуються як розвитку виробництва, так і покращення умов праці. З цим пов'язана велика реконструкція фабрики «Мівіна», основна частина якої завершиться влітку цього року.
«Наша реконструкція пов'язана, зокрема, з покращенням екологічних показників. У нас є зобов'язання, що в 2025 році будь-яка упаковка, яка виробляється для продукції нашої компанії, має бути такою, що буде перероблятися. Важливо, щоб в Україні було прийняте відповідне законодавство. Адже для перероблення мають бути відповідні потужності та структури», - поінформував Володимир Співак.
Також представники компанії зазначили, що сьогодні в країні є проблеми зі спеціалістами виробничих спеціальностей.
«Загалом по компанії ми маємо програму для молоді: даємо можливість випускникам навчальних закладів, у тому числі робітничих спеціальностей, стажуватися та отримувати перший досвід. Що стосується технічних спеціальностей – важко знайти молодих людей, які готові працювати, адже престижність цих професій надто невелика», – пояснив Володимир Співак.
Олексій Кучер повідомив, що над вирішенням цього питання область працює разом із Міністерством науки і освіти. Вже підготований список наших закладів освіти, які будуть залучені до реалізації програми дуальної освіти. Вона дасть можливість отримувати практичні знання безпосередньо на виробництві. Голова ХОДА запропонував компанії долучитися до цього процесу.
«Ми готові зараз рухатися в цьому напрямку. З представниками Міністерства освіти ми вже зустрічалися, нам повідомили, що невдовзі буде виданий наказ, який покроково пропише механізм співпраці із закладами освіти, - розповіла менеджерка з питань взаємодії з органами влади компанії «Nestle Україна» Ілона Задворна. - Ми зможемо вам надати перелік освітніх закладів Харківської області, з якими ми готові співпрацювати в цьому питанні».