Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
У Харкові обговорили перспективи цифрової трансформації промисловості
14 листопада перший заступник голови районної державної адміністрації Інна Гаплєвська взяла участь у засіданні круглого столу в рамках другого українського індустріального тижня, який відбувся в Каразінському університеті.
Кооперація науки та виробництва стала центральною темою круглого столу.
З учасниками заходу поспілкувався голова ХОДА Олексій Кучер. Він зазначив, що промисловість Харківщини має розвиватися відповідно до світових тенденцій – у тісному зв'язку з наукою.
«Усім відомо, що ми маємо потужний промисловий потенціал. І для того, щоб реалізувати його в повній мірі, промисловість повинна об'єднуватися з наукою. До цих процесів, безумовно, повинна бути залучена держава. І ми сприятимемо розвитку промисловості області - тим більше, що маємо для цього й ресурсну, і наукову базу», - сказав очільник облдержадміністрації.
На думку учасників круглого столу, майбутнє промисловості України – за цифровою трансформацією.
Цифровізація має охопити не лише промисловість, а й суспільство взагалі. Про процес «Індустрії 4.0» розповів під час заходу професор аерокосмічного університету «ХАІ» В'ячеслав Харченко.
«Зараз світ знаходиться на 4-му етапі індустріальної еволюції, яка передбачає, зокрема, створення кіберсистем. Але ми вже на порозі 5-го етапу, який буде пов'язаний із застосуванням систем штучного інтелекту. «Індустрія 4.0» – це наскрізна цифровізація фізичних активів, інтеграція їх у світову екосистему на базі всього ланцюжка створення вартості. ІТ-сфера є одним з рушіїв цього напряму», - розповів професор.
Приклади цифровізації маємо й у Харкові, і в Україні, але поки це лише перші кроки. На Харківщині цифрові технології на виробництві успішно впроваджують на «ФЕДі». Йдеться про системи, які дозволяють повністю оцифровувати процеси розробки та перевірки складних агрегатів для авіакосмічної галузі.
Цифровою трансформацією промисловості в нашій області займається Регіональний центр «Індустрія 4.0», створений рік тому Асоціацією підприємств промислової України.
Головне завдання роботи центру – налагодити взаємодію між закладами вищої освіти, промисловістю та владою, розповіла представниця центру Марина Колеснік.
«Усі основні трансформаційні технології – адитивні, інтернет-технології, віртуальна реальність та інше – цьому навчають у вишах. Тому центр був створений на базі «ХАІ», який мав відповідні напрацювання, публікації, проєкти і декілька лабораторій. Потім почалася співпраця з ХНУРЕ, НТУ «ХПІ», університетом Каразіна та іншими», - розповіла Марина Колеснік.
Також під час круглого столу обговорили питання смарт-спеціалізації, кластерних ініціатив, створення індустріальних парків, стимулювання експорту.