Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

В Дергачівському районі пройшов семінар для працівників агропромислового сектору (оновлено)

Участь у семінарі беруть голова Дергачівської райдержадміністрації Андрій Руденко, голова Дергачівської райради Михайло Бушев, керівники сільгосппідприємств. Перша частина семінару була присвячена обговоренню актуальних  тем: про особливості збирання ранніх зернових та зернобобових культур урожаю 2013 року й забезпечення господарств району насіннєвим матеріалом під посів озимих культур урожаю 2014 року.

У доповіді з цього питання начальник управління агропромислового розвитку Микола Іщенко зазначив, що в поточному році аграріям району належить зібрати урожай ранніх зернових та зернобобових культур на площі 13 тисяч га. З них озимої пшениці –  8639 га, ярого ячменю – 2473 га, вівса - 650 га, гороху – 82 га. Моніторинг ранніх зернових та зернобобових культур засвідчив, що в районі очікується валовий збір ранніх зернових в межах 34 тисячі тонн за середньої врожайності 29 ц/га. Всього з урахуванням пізніх зернових культур, кукурудзи планується зібрати 50 тис. тонн зерна. Першочергова умова цього – ефективне використання комбайнового парку. Для проведення збирального комплексу робіт у 2013 році господарства району мають власних 58 комбайнів, ремонт яких на сьогоднішній день  завершено. Крім того, як показують розрахунки по збиранню зернових культур в районі, нам необхідно залучити додатково 10 комбайнів.

Згідно розрахунків по проведенню збирання ранніх зернових культур в сільськогосподарських  підприємствах  району навантаження на 1 власний  комбайн (без залучених) складає  203 га, при щоденному виробітку 15 га на комбайн.

В цьому  році на поля району вийдуть нові комбайни в таких господарствах, як ф/г «Планета» (комбайн марки New Holland), ПСП «Сад» («Полесье 1218»), ТОВ СГП «Колос» (John Deere). Слід зазначити, що в минулому і з початку цього року господарства  оновили свій машинно-тракторний парк. Придбано 95 одиниць нової техніки: сівалки, плуги, культиватори, трактори, комбайни. Це дало нам змогу на належному рівні і одними з перших провести комплекс весняно-польових робіт  в області.

 

Забезпеченість паливо – мастильними матеріалами на сьогоднішній день складає: по дизельному паливу на 103 %, по бензину   на 101 %.

 

Для проведення післязбирального комплексу робіт у господарствах району в наявності є 11 преспідбирачів, 8 стогометів, що досить щоб заготовити для тваринництва згідно з потребою 1,8 тис. тонн соломи, і ця техніка готова до роботи.

 

З перших днів збиральних робіт у роботу буде задіяно 12 зерноочисних пунктів "ЗАВ" загальною потужністю 240 тонн за годину, 17 токів, з них критих – 14.

Для збереження зерна  буде задіяно 44 зерносклади місткістю 19,8 тис. тонн. Частина вирощеного зерна буде зберігатися на відкритих токах.

Також у порядку денному розглядалися питання: про розмір заробітньої платні працівникам аграрного сектору, про своєчасну виплату паїв та перегляд орендної плати за землю. За інформацією голови Дергачівської райдержадміністрації Андрія Руденка на сьогодні середня зарплатня на одного сільгосппрацівника складає 1, 639 гривень. Однак є в районі і такі підприємства, де працівники отримують по 1, 200 грн. Керівник району підкреслив, що за дорученням голови Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна, керівники підприємств мають вжити необхідні заходи аби підвищити зарплатню сільгосппрацівникам до кінця року на 50 відсотків.Також під час семінару піднімалося питання про залучення молоді до сільгоспробіт, була заслухана доповідь керівника "Дергачі-агро" Олександра Носенко про підготовку хлібоприймального підприєсмства до роботи з новим врожаєм. Друга частина семінару-практична, під час якої участники відвідають СП "Промінь" та "Обрій", де оглянуть посіви. 


Подождите...