Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Ми відкрили можливість особливим дітям реалізувати себе, жити активним і гідним життям – Президент про впровадження інклюзивної освіти в Україні

Президент Петро Порошенко наголошує, що саме завдяки реформі в галузі освіти та реалізації програми впровадження інклюзивної освіти в Україні нині вже більше 14 тисяч українських дітлахів з особливими освітніми потребами можуть відвідувати дитячі садочки та загальноосвітні навчальні заклади разом з іншими дітьми.
Глава держави нагадав, що йдеться про дітей для яких раніше був повністю недоступним шкільний простір, навчання і зростання у колі однолітків. «Така штучна ізоляція. Уявіть собі дитина була змушена проводити своє життя у чотирьох стінах. Це мало дуже важкі наслідки і для дітей, і для їхніх родин. А вже зараз ми можемо говорити, що більше 14 тисяч дітей з особливими потребами, що сьогодні навчаються у садочках і школах – це є наші юні співгромадяни, яких уберегли від страждань, від життєвих трагедій», - підкреслив він.
Петро Порошенко висловив переконання, що для того, аби переконатися у важливості цього питання та реалізації проекту не потрібно бути експертом. «Треба лише подивитися в очі дітям, які присутні у цьому залі. Побачити очі дітей з особливими потребами, які тепер, нарешті, навчаються у класах зі своїми ровесниками. Вони разом ростуть, разом спілкуються, вони змалечку інтегруються у нормальне життя. Вони стають єдиною командою, в якій кожен може розраховувати на точне розуміння дітей, на підтримку однокласників, на підтримку вчителів і на підтримку батьків – не лише своїх», - наголосив Президент.
Він нагадав обговорення першої редакції Закону «Про освіту» і очікування, які були з ним пов'язані, особливо в частині інклюзивної освіти. Зміни до деяких законів щодо доступу осіб з особливими потребами до освітніх послуг. Глава держави назвав ці зміни «дуже важливими та фундаментальними для будівництва суспільства».

Петро Порошенко подякував першому заступнику голови профільного комітету ВР Олександру Співаковському і своєму представнику у Парламенті Ірині Луценко за зусилля щодо якнайшвидшого прийняття цих законодавчих актів. «Вони відкрили можливість для дітей реалізувати себе. Вони відкрили можливість жити активним і гідним життям. Наполегливі зусилля багатьох шляхетних людей наповнили закони реальним змістом. Хочу зараз, коли ми підбиваємо лише перші підсумки, бо роботи ще дуже й дуже багато, висловити вдячність всім, хто долучився до роботи зі створення інклюзивного середовища в освіті і житті українських дітей», - сказав Президент.
Він зазначив, що щасливий бачити серед людей, які задіяні у цьому процесі, які були його ентузіастами, які жили і живуть цим, свою дружину, голову Фонду Порошенка Марину Порошенко. «Я не дуже часто зловживаю словами подяки і в громадському колі, так і по відношенню до близьких мені людей. Але тут без перебільшення Марина і є мотором, а правильніше сказати – серцем цієї важливої справи», - підкреслив Глава держави.
Президент також зазначив, що з початку реалізації пілотного проекту і комплексної програми з впровадження інклюзії в освітніх закладах держави спочатку всі до неї підходили дуже обережно. «Великих змагань за те, яка область буде пілотною, не було. А через рік почалися справжні змагання», - сказав він.
«А зараз інклюзивна освіта є пріоритетом і голів обласних державних адміністрацій, і органів місцевого самоврядування, і нарешті педагоги, діти, батьки, які точно розуміли що це таке, але довгий час залишалися сам на сам зі своїми проблемами, зараз присутні на нараді на найвищому державному рівні», - констатував Петро Порошенко.

Президент зазначив, що інклюзія посідає важливе місце серед досягнень за останні роки, таких як реформована армія, безвізовий режим, захист української ідентичності і української мови, духовна незалежність України і автокефальна церква.
«В ці досягнення вкладено дуже багато зусиль мільйонів українців. Багато часу. Багато емоцій. Але ще раз наголошую, що особливе місце в моєму графіку роботи, особливе місце в моєму серці точно займає інклюзивна освіта», - сказав він.
«Ми продемонстрували що можна зробити за такий невеликий проміжок часу. Сьогодні ви, кожен, кому цікаво, можете побачити реальні результати роботи з її запровадження», - резюмував Глава держави.
Дружина Президента Марина Порошенко нагадала, що відповідна програма із запровадження інклюзії була затверджена наказом Міністерства освіти і науки України у липні 2016 року, після чого було розпочато впровадження науково-практичного експерименту Фондом Порошенка спільно з МОН у пілотній Запорізькій області.
«Найперші кроки відразу показали нам наскільки ця тема важлива і актуальна для українського суспільства і вже у березні 2017 року на питання інклюзивної освіти звернули увагу на найвищому державному рівні, а Концепцію з впровадження інклюзивної освіти затверджено на Раді реформ», - сказала Перша леді, зауваживши, що саме з цього моменту почалося системне впровадження інклюзивної освіти у всіх регіонах України.
«Хочу підкреслити, що ми за ці останні три роки зробили неймовірно багато і ми вже починаємо виходити на європейський і міжнародний рівень. Ми пройшли кроки, на які багатьом європейським і світовим державам знадобилося десятки років. Ціна цього – це щасливі очі дітей, які на сьогоднішній день мають можливість навчатися у звичайних школах поруч зі своїми однолітками. Вони мають друзів, вони відчувають себе щасливими. І ми бачимо батьків таких дітей, які зараз вже мають впевненість у майбутньому своїх дітей», - підкреслила Марина Порошенко.
Вона подякувала всім, хто долучився до активного впровадження інклюзії в Україні. «Це наша потужна команда однодумців. Ми дуже багато зробили і нам є чим пишатися, але ми будемо продовжувати впроваджувати інклюзивну освіту, вдосконалювати її», - додала дружина Президента.
Глава держави разом з дружиною по завершенню наради вручили іменні «Подяки» за активну співпрацю у питанні соціалізації дітей з особливими освітніми потребами та цінний внесок у запровадження інклюзивної освіти в Україні.


Подождите...