Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
На Харківщині відкрили Почесне консульство Словацької Республіки
Участь в урочистому заході взяли міністри закордонних справ Словаччини та України Мирослав Лайчак і Павло Клімкін та голова ХОДА Юлія Світлична.
Вітаючи гостей заходу, Мирослав Лайчак відзначив, що востаннє був у Харкові лише в жовтні, і радий повернутися до нашого регіону.
«І для цього є 3 причини. По-перше, Харків - прекрасне місто, по-друге, у нас є багато хороших проектів співпраці і, по-третє, в нас є величезний потенціал розвитку наших контактів у майбутньому. Саме тому ми вирішили відкрити Почесне консульство в місті Харкові», - сказав пан міністр.
Павло Клімкін у свою чергу відзначив, що відкриття консульства надасть можливість використати унікальні дружні людські зв'язки - бізнесові, економічні - та підтягнути словацьку культуру на Слобожанщину. «Сподіваюся, що й Слобожанщина зовсім іншим чином засвітиться у Словаччині», - додав Міністр закордонних справ України.
Голова ХОДА Юлія Світлична відзначила, що принципові домовленості щодо напрямків розвитку співпраці Харківщини та Словаччини вже є.
«Наші пріоритети – це відкриття промислових майданчиків у Словаччині, а також співпраця щодо розвитку машинобудування, харчової промисловості, проектів енергозбереження, гуманітарних та освітніх», - сказала Юлія Світлична.
Вона також відзначила, що Почесне консульство Словацької Республіки – це вже 14-та дипломатична установа, що відкрита на Харківщині.
«Знаємо, що всі спільні проекти, які реалізовуватимуться на Харківщині, будуть результативними. Сподіваюся, що завдяки Почесному консульству, зокрема, ми матимемо їх ще більше», - наголосила керівник області.
Почесним консулом Словацької Республіки в м. Харків призначений голова правління ПАТ «Корпорація ФЕД» Віктор Попов. Під час урочистого заходу він відзначив, що завданням консульства стане подальше зміцнення міжнародних зв'язків України і Словаччини.
«Відносини між громадськістю Словаччини та України маємо зробити більш об'ємними, більш глибокими, більш дружніми у всіх сферах, що стосуються гуманітарних відносин (це й освіта, і спорт, і наука), та, безумовно, в економіці», - сказав Віктор Попов.
Почесне консульство Словацьої Республіки в м. Харків працюватиме за адресою: вул. Чернишевська, 26.