Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Дуже важливо, що ви збираєтесь рухати країну вперед. Президент - на зустрічі з талановитою молоддю

Петро Порошенко разом з дружиною з нагоди Дня святого Миколая зустрілися з талановитою молоддю та ознайомилися з винаходами та творчими розробками школярів та студентів.
Глава держави зауважив, що для сьогоднішньої зустрічі Маріїнський палац, де зазвичай проводяться державні заходи найвищого рівня, віддано у розпорядження талановитих дітей. «Ви сьогодні - найповажніші гості, можливо, навіть і не гості, а господарі країни», - сказав Петро Порошенко дітям.
За його словами, сьогодні зібралася молодь, яка представляє все багатство України з абсолютно всіх областей.
«Дуже важливо, що ви збираєтесь рухати країну вперед. Без цієї впевненості, без цих намагань – нічого не буде. Дуже важливо, що ви вірите у власну перемогу», - підкреслив Президент. Він додав, що юні розробники ще у шкільному віці вже намагаються отримати патенти на свої винаходи для захисту своєї інтелектуальної власності, бо впевнені, що ці винаходи будуть працювати.
«Ще школярами, ліцеїстами, студентами ви робите те, чого до вас не робили представники великої науки. Самі відчуваєте, що Мала академія наук аж ніяк не гірша Національної академії наук, бо творчий потенціал є надзвичайно високим», - сказав Петро Порошенко.
Президент підкреслив, що всі ці зміни в країні загалом та в освітній сфері, зокрема, стали можливими завдяки тому, що п'ять років тому такі ж студенти, як ті, що сьогодні присутні на зустрічі, вийшли на Майдан Незалежності аби захистити європейське майбутнє України. «П'ять років тому почалась Революція Гідності, гідності українських людей, які вимагали, щоб країна сама жила за європейськими стандартами, доводила необхідність європейського майбутнього», -нагадав він.
Петро Порошенко особливо наголосив, що за ці п'ять років підписано і ратифіковано Угоду про асоціацію Україна-ЄС, запроваджено режим безвізових поїздок для українців до країн Євросоюзу. Він також акцентував на тому, що безвізовий режим відкриває можливості для українських студентів здобувати освіту за кордоном у кращих європейських університетах.
Марина Порошенко, в свою чергу, зазначила, що саме молоде талановите покоління українців будуть продовжувати створювати незалежну європейську українську державу. «Ви будете новими лідерами змін», - звернулася дружина Президента до юних винахідників.
Перша леді додала: «Ви дійсно дуже розумні і дуже талановиті. Ви  маєте безліч цікавих і прогресивних ідей, і це надихає на віру у щасливе майбутнє нашої країни».
Учасники зустрічі подякували Президентові та Першій леді за підтримку проектів молодих науковців та винахідників.
«Дозвольте мені від імені учасників сьогоднішніх зборів висловити вам щиру подяку за те, що ви піклуєтесь про підростаюче покоління. Останнім часом в Україні було зроблено дуже багато для того, щоб діти з особливими потребами мали більше можливостей. Також реформи в освіті, особливо розвиток початкової школи. А старшокласники відвідують різноманітні семінари та тренінги. Навіть навчаючись за кордоном, у нас є бажання повертатися в Україну та розвивати її», - сказала одна з учасниць Анастасія Пишна.
Вона також відзначила роль Президента та Першої леді в «підтримці громадсько активної молоді надалі долучалися до розвитку рідної держави» та подякувала за можливість зустрітися та поспілкуватися.
Петро та Марина Порошенки ознайомились з винаходами та пілотними розробками шкільної та студентської молоді в різних сферах, зокрема, з методом ранньої діагностики онкозахворювань, моделлю «розумних теплиць» для вирощування сільгосппродукції, моделлю інноваційної очисної системи для фільтрування води, біологічними методами очищення ґрунтів, обладнанням для вимірювання рівня забруднення повітря тощо. Молоді програмісти представили свої проекти в сфері штучного інтелекту.
Серед проектів, представлених Президенту та Першій Леді, - прототип апарату, який визначає рівень освітлення та відстані, що може стати допоміжним пристроєм для людей з проблемами зору.
Також були представлені розробки молодих науковців, які мають прикладний характер, деякі вже претендують на патентування, зокрема, технологія створення каркасних мобільних будинків та лікувальні препарати з природних компонентів.


Подождите...