Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

За останні 4 роки на Харківщині споживання природного газу зменшено на 25 – 30%. Юлія Світлична

Про це голова ХОДА повідомила під час відкриття III Українсько-Німецького форуму «Біоенергетика, енергоефективність та агробізнес» (BEA).
Захід, що відбувається в Харкові 23 жовтня, зібрав більше 300 учасників.
Голова ХОДА Юлія Світлична відзначила, що Українсько-Німецький форум став черговим масштабним міжнародним заходом, що відбувається на Харківщині цієї осені. Так, у ІІ Харківському міжнародному юридичному форумі взяли участь представники 23-х країн світу, а Х Міжнародний економічний форум зібрав делегації 35 країн та 18 послів.
«Сьогодні ми також вітаємо всіх почесних гостей та наших друзів, які допомагають нам розвиватися та шукати нові, альтернативні, шляхи для того, щоб розвивати Харківську область», - сказала Юлія Світлична.
Вона відзначила роль Харківщини в забезпеченні енергонезалежності України.
«Більше ніж 40 % природного українського газу добувають тут, на Харківщині. І саме ми виступаємо одним із найпотужніших фундаментів та запорукою енергонезалежності нашої держави, - підкреслила керівник області. - Але, звичайно, в сучасному світі потрібно шукати нові можливості, які дозволять нам більш ефективно та раціонально використовувати енергію».
Юлія Світлична повідомила, що на Харківщині діють не тільки державні програми енергозбереження та енергоефективності, але й запроваджено обласні проекти. Також регіон активно долучає до вирішення питання енергонезалежності міжнародних партнерів.
«Я рада сказати, що за останні 4 роки на Харківщині зменшено використання природного газу на 25 – 30 % споживачами та підприємствами. Це говорить про те, що ми рухаємося та запроваджуємо нові підходи», - сказала голова Харківської ОДА.
Прогрес, який має Харківський регіон у питаннях енергозбереження та енергоефективності, відзначив також Генеральний консул Федеративної республіки Німеччина в м. Донецьк (офіс Дніпро) Вольфґанґ Мьоссінґер.
«На державних об'єктах у Харківській області, об'єктах соціальної інфраструктури, дитячих садах, школах, лікарнях уже встигли знизити споживання енергії на 20 - 25% - тільки за рахунок зміни менталітету та нового обладнання: модернізації опалення, ізоляції стін і дахів», - прокоментував Вольфґанґ Мьоссінґер.
Він також наголосив, що Німеччині є чим поділитися з Україною та Харківщиною в даній тематиці.
«У нас є вже близько 20 років досвіду енергозбереження - через законодавство, технологічний прогрес, особисті ініціативи нових людей. Майже кожні власники будинку в Німеччині використовують вже альтернативну енергетику - сонячну, енергію вітру. І цим досвідом ми хочемо поділитися», - сказав Генеральний консул ФРН.
Голова правління Німецько-української промислово-торговельної палати Александер Маркус у своєму виступі під час відкриття форуму наголосив на широких можливостях для розвитку бізнесу у сферах біоенергетики та відновлюваної енергії.
«15 років тому у Німеччині починалися маленькі стартапи у цих сферах. Я бачив, як вони поставали: 10 співробітників, через рік - 50 співробітників, ще через рік - 200. І після 3-х років їх викуповувала велика компанія за 50 млн євро. Такі історії успіху є. Ми в Німеччині говоримо про енергетичний поворот, до якого ведуть наші міжнародні зобов'язання. Зобов'язання збільшувати частки відновлюваної енергії та енергоефективності. У Німеччини, як мені здається, це досить добре виходить», - сказав Александер Маркус.
Протягом дня учасники III Українсько-Німецького форуму «Біоенергетика, енергоефективність та агробізнес» візьмуть участь у низці дискусій, круглих столів та воркшопів. Головними питаннями цьогорічного форуму стали: «Державна політика у сфері енергетики: чи йде Україна до Європи?»; «Стратегія сталого розвитку муніципалітетів та відновлення інфраструктури»; «Енергоефективність у медицині»; «Енергоефективність як вектор розвитку аграрного бізнесу», «Лібералізація та нові бізнес-моделі на ринку електроенергії в Україні» тощо.


Подождите...