Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Ми можемо виробляти високотехнологічну та затребувану продукцію в своїй країні. Юлія Світлична
12 липня голова ХОДА відвідала державне підприємство «ХМЗ «ФЕД», де ознайомилася з виробничими потужностями, зустрілася з колективом і провела нараду з керівництвом Державного концерну «Укроборонпром».
Юлія Світлична підкреслила, що розвитку промисловості в області приділяється підвищена увага.
«Для Харківської області - це ключова сфера економіки. Близько 70% прибутку дає промисловість, вона ж формує понад 50% відрахувань податків до бюджету. У цій сфері зайнятий кожен третій працюючий житель регіону», - навела дані голова Харківської ОДА.
Вона зазначила, що керівництво області активно співпрацює як з менеджментом харківських промислових підприємств, так і з їх органами управління. Головними завданнями такого співробітництва, нарівні з розширенням ринку збуту підприємств та сприянням отриманню ними держзамовлень, є підвищення соціальних стандартів, умов праці та зарплат працівників.
«Ми дбаємо про те, щоб зростання потужностей виробництва та збуту прямо пропорційно позначалося на збільшенні заробітної плати людям, - сказала Юлія Світлична. - Безумовно, у своїй роботі орієнтуємося на підтримку Президента України та Кабінету міністрів України, оскільки стратегія та програма розвитку промисловості повинні бути в кожній країні. До недавніх пір однією зі слабких сторін для нас було імпортозаміщення. Але зараз ми практично перевиконали всі поставлені в цьому напрямку завдання. І значна кількість підприємств Харківської області зараз працюють для того, щоб випускати самостійно кінцевий продукт, не орієнтуючись на складники ззовні. Ми можемо виробляти якісну, високотехнологічну й затребувану продукцію в себе вдома, в своїй країні, і можемо себе рекомендувати на інших ринках».
За постійну підтримку та сприяння в просуванні продукції не тільки заводу «ФЕД», а й інших харківських підприємств «Укроборонпрому» голові ХОДА подякував заступник генерального директора з авіабудування ДК «Укроборонпром» Олександр Пащенко.
«Хочу передати слова подяки від керівника концерну «Укроборонпром» Павла Букіна особисто голові Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличній. За те, що ви стільки приділяєте уваги промисловості та підприємствам концерну. І це відбивається на тих результатах, яких ми змогли досягти», - сказав Олександр Пащенко.
Зокрема, він відзначив ефективну роботу офісів Харківської області в Китаї та США й роботу керівництва області з просування бренду регіону в світі.
«Харківський регіон знають навіть у Монголії, в арабських країнах, у Латинській Америці. Зараз від пропозицій інвесторів немає відбою, в тому числі й до таких підприємств, як «ФЕД», яким дуже пощастило знаходитися саме в Харкові. Якби не імідж області, який був створений за останні кілька років, я думаю, все було б набагато складніше», - зазначив Пащенко.
Нагадаємо, під час відвідування заводу «ФЕД» Юлія Світлична також провела особистий прийом громадян, на який звернулися як співробітники ХМЗ «ФЕД», так і працівники ПАТ «ФЕД», і ДП «Харківське агрегатне конструкторське бюро».