Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Андрій Руденко: 100 днів на посаді голови Дергачівської райдержадміністрації

Голова Дергачівської райдержадміністрації Андрій Руденко зустрівся із журналістами та розповів про підсумки 100 днів на посаді. Серед пріоритетних напрямків діяльності новий голова райадміністрації бачить наведення належного стану та дотримання правил благоустрою, створення прибабливих умов для інвесторів, легалізацію робочих місць та належне виконання програм Президента України у районі. Андрій Руденко підкреслив, що він готовий брати на себе відповідальність та відповідати за свої дії перед дергачівцями. Серед зробленого голова Дергачівської райадміністрації виділив наступні моменти:

1. В сфері економіки: створення єдиної бази підприємств (юридичних і фізичних осіб) Дергачівського району, створення робочої групи з інвентаризації всіх підприємств на території Дергачівського району, взаємодія і вирішення проблемних питань зі спілкою підприємців,  перевірка необхідних дозвільних документів у підприємців, контроль укладання договорів з благоустрою прилеглої території, укладання меморандуму порозуміння між Дергачівською РДА, мережами супермаркетів і крупних магазинів продовольчого профілю, створення робочої групи з легалізації робочих місць, виявлення незаконної підприємницької діяльності в смт. Мала Данилівка та Черкаська Лозова, демонтаж кіосків у смт. Солоницівка та на трасі Харків-Бєлгород, які незаконно здійснювали підприємницьку діяльність, проведення роботи по збільшенню надходжень до районного і місцевих бюджетів, робота з селищними радами по збільшенню рейтингових показників району, внесення змін до паспорту району, постійний контроль даних по промисловим підприємствам, створення єдиної бази по адміністрації з надання адміністративних послуг, укладання контрактів з новими керівниками комунальних підприємств, робота з підприємцями, контроль збільшення заробітної платні та плати за землю, допомога при зверненні громадян, вирішення проблемних питань, відповіді на листи, контроль програми переведення соціальних закладів на альтернативні джерела опалення, створення КП "Постачальник послуг", яке працюватиме за схемою "єдиного вікна".

2. У сфері житлово-комунального господарства:  успішно завершено опалювальний період. З метою належної підготовки до опалювального періоду 2013-2014 років, розпорядженням голови райдержадміністрації № 103 від 28.03.2013 року затверджено заходи з підготовки господарського комплексу та об'єктів соціальної сфери до сталого функціонування в осінньо-зимовий період. Щотижнево проходять засідань районного штабу. Заплановано провести ремонт та заміну0,98 км водопровідно-каналізаційних мереж, 5 водопровідних та каналізаційних насосних станцій, поточний ремонт 10 свердловин, а також комплексна підготовка 355 багатоквартирних житлових будинків, ремонт 12 покрівель багатоквартирних житлових будинків в смт. Солоницівка, смт. Мала Данилівка, с. Протопопівка, м. Дергачі, 13 систем гарячого та холодного водопостачання, промивання 95 опалювальних систем. Заплановано підготувати 18 котельних комунальної власності,17,79 км теплових мереж,  провести гідравлічні випробування магістральних і внутрішньоквартальних теплових мереж. Станом на 01.05.2013 року середній рівень розрахунків за спожиті енергоносії становить 102,4%.

На підприємствах житлово-комунального господарства заборгованість з виплати заробітної плати відсутня, а також забезпечено сто відсоткові розрахунки підприємств житлово-комунального господарства за спожиту  електроенергію.

          В напрямку реформування сфери житлово-комунального господарства та з метою залучення мешканців багатоквартирних житлових будинків до управління своїм майном,  вживаються заходи зі створення об'єднань співвласників багатоквартирного будинку в районі. Затверджені плани щодо створення у 2013 році 8 об'єднань співвласників багатоквартирного будинку.

Під час проведення в 2013 році в районі безстрокової всеукраїнської кампанії із забезпечення чистоти і порядку було виявлено і ліквідовано 257 стихійних сміттєзвалищ, вивезено 12,9 тис.м3 негабаритного сміття, впорядковано 4 сміттєзвалища, прибрані та впорядковані вулиці, дороги, прибудинкові території, парки, сквери загальною протяжністю 1210 тис.м2; знесено 76 старих та хворих дерев,  упорядковано та очищено  природні джерела, відремонтовано 0,4 тис.мвулично-шляхової мережі; упорядковані та відремонтовані 94 дитячих ігрових та 16 спортивних  майданчиків.

Постійно проводилася робота по наведенню відповідного санітарного стану на закріплених за підприємствами, установами, підприємницькими структурами територіях, впорядковувалися вулиці, сквери, парки.

        Зважаючи на незадовільний стан утримання узбіч доріг загального користування, зокрема державного значення, за ініціативою голови райдержадміністрації було створено відповідну робочу групу. Проведено робочі наради з відповідальними та  визначено план дій щодо створення  системного підходу до належного утримання автодоріг.

       В електронному вигляді розроблено схематичну карту з нанесенням на неї назв підприємств, установ, фермерських господарств, які є відповідальними за прибирання узбіч вздовж автомобільних доріг загального користування.      

       Біля кожної автобусної зупинки (31 місце) вздовж автодороги «Харків-Щербаківка» встановлено урни для сміття та попереджувальні знаки «Викидання сміття заборонено».

        Для виявлення порушників у сфері благоустрою  розпорядженням голови райдержадміністрації визначено 51 громадського інспектора у сфері благоустрою та житлово-комунального господарства.

        Заплановано в кожному населеному пункті району встановити контейнерне господарство для збору твердих побутових відходів, що унеможливить в подальшому створення нових несанкціонованих сміттєзвалищ.

       Зважаючи, що на території району розташований полігон ТПВ, вживаються заходи щодо  організації  2 екологічних постів в с. Черкаська Лозова та смт. Мала Данилівка для можливості контролювати належний технічний стан сміттєзбиральних машин, що курсуватимуть на полігон.

З метою поліпшення екологічного стану району, розроблено  Природоохоронну Програму покращення екологічного стану Дергачівського району на 2013-2017 роки.

     Підняті соціально - важливі питання щодо необхідності проведення заміни магістральних водопровідних мереж в смт. Солоницівка, який є основним джерелом подачі води в селище та проведення  капітального ремонту каналізаційного колектору м. Дергачі, що приймає стоки 1710 абонентів з міста Дергачі та перекачує зібрані стоки на очисні споруди в с. Караван Малоданилівської селищної ради.

3. У соціальній сфері: створення «Районного соціального мобільного офісу», проведення на високому творчому рівні масових заходів: «Музи і діти», «Велика пісочниця», «Бал обдарованих дітей», «Свята Масляної», «Вихователь року» Районної краєзнавчої конференції «Шляхами подвигу і слави Дергачівщини»,відновлення міжнародного фестивалю «Жива вода» та розширення кола країн – учасників фестивалю, вихід на перші позиції в області рейтингових  показників  у галузі культури,освіти,медицини;у рамках районної акції «70 кроків до Перемоги» надруковано та розповсюджено 1000 екземплярів книги «25 років ветеранському руху на Дергачівщині», вперше створено базу відеоматеріалів «Спогади ветерана ВВВ», перемога у міні – проекті по виділенню коштів на ремонт акушерського відділення у с. Кочубеївка Токарівської сільської ради, перемога у міні – проекті по виділенню коштів на встановлення двох тренажерних майданчинів у с. Двурічному Куті та смт Козача Лопань; проведення зустрічі «Спілки письменників України » на базі Дергачівського району за участю депутата обласної ради Бандурки О. М., створення двох футбольних команд, започаткована співпраця відділу освіти з Китайською народною республікою з метою спілкування дітей шкільного віку цих країн, започаткована співпраця Дергачівського району з представниками соціальної служби допомоги в рамках Австрійського проекту «Рука допомоги», виділення коштів на оздоровчу компанію влітку 2013 року (200 тис.) на придбання путівок, в рамках реалізації програми Президента України «Лікування гіпертонії», Дергачівський район посів перше місце в області, впровадження степендій учням - переможцям Всеукраїнських, обласних олімпіад, а також стимулювання педагогічних працівників, що підготували переможців грошовими винагородами, двом матерям району присвоєно почесне звання «Мати - героїня», впровадження контролю за якістю харчування у загальноосвітніх та дошкільних закладах освіти, тощо.

Після зустрічі із журналістами Андрій Руденко поспілкувався із громадою Проходів, де пройшли сходи громадян. 


 

 



Подождите...