Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Робимо все, щоб дати нове життя нашим історичним пам’яткам. Юлія Світлична
Голова ХОДА відвідала фестиваль «Культурний ХАКАТОН», який проходить у Шарівському замку з 20 по 24 червня.
Масштабний інтелектуально-мистецький проект, ініційований громадськістю - асоціацією дизайнерів «4-й блок», - має на меті не просто збереження палацово-паркового комплексу «Садиба», а й створення на його території конкурентоспроможного комплексного туристичного продукту.
Проект реалізується за підтримки голови ХОДА Юлії Світличної, яка особисто опікується питанням відновлення визначної історико-культурної пам'ятки Харківщини.
«Проект «Культурний ХАКАТОН» став переможцем конкурсу проектів Міністерства культури України «Малі міста – великі враження». Він покликаний не просто привернути увагу до Шарівської садиби, а й генерувати нові ідеї, які дозволять створити з парку унікальну локацію для проведення культурних подій та мистецьких перфомансів, - розповіла керівник області. - Зі своєї сторони робимо все, щоб привести садибу у належний стан. З обласного бюджету вже виділені кошти для проведення першочергових заходів з реконструкції. Також залучили до відновлення садиби іноземних партнерів, українсько-німецьку компанія «BASF».
Програма фестивалю «Культурний ХАКАТОН» складається з двох частин: інтелектуальної та культурної. Протягом трьох днів, з 20 по 23 червня, учасники інтелектуального хакатону - архітектори, IT-фахівці, художники, інженери-урбаністи, юристи, працівники музеїв, дизайнери - працювали над розробкою проектів ревіталізації Шарівської садиби.
Переможців конкурсу проектів привітала Юлія Світлична. Вона вручила їм призи - сертифікати на 10 тис. грн.
«Плануємо втілювати в життя проекти, напрацьовані громадськістю та експертами в рамках фестивалю. Також будемо й надалі залучати громадськість до відновлення садиби», - запевнила керівник ХОДА.
Юлія Світлична також нагадала, що 2018 рік визначено роком культурної спадщини як в Україні, так і в Європі.
«На Харківщині ми робимо все, щоб популяризувати наші історичні та культурні надбання, дати їм нове життя та зберегти наші пам'ятки для майбутніх поколінь, - підкреслила голова ХОДА. - Будемо також робити все, щоб внутрішній туризм ставав все більш цікавим. Щоб мешканці області і гості бачили, що нам є чим пишатися».
Юлія Світлична ознайомилася з розташованою в замку виставкою сучасного плакату «Екологія культури» та разом з іншими гостями фестивалю переглянула театралізований перформанс «Святковий бал». Також вона взяла учать у презентації QR-коду Шарівської садиби, який розміщено на інформаційній дошці комплексу. Сканування QR-коду є посиланням на портал MoreInfo, де розміщено розширену інформацію про історію та архітектуру маєтку шістьма мовами - українською, англійською, французькою, німецькою, китайською та російською.
На завершення програми 23 червня для гостей фестивалю виступив оркестр ХНАТОБу ім. М.В. Лисенка - СХІD OPERA. Також глядачі побачили виступи групи «ША ПОПОВА СЕКСТЕТ», фіналістки «Х-фактору» Вети Козакової та діджей сет від dj MAWRICK.
24 червня на відвідувачів фестивалю чекають виступи оркестру Сумського академічного театру ім. М.С.Щепкіна та Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський».
Також у рамках фестивалю 23-24 червня у Шарівському замку організовано широку культурну програму. Гості свята можуть взяти учать у майстер-класах з живопису, кераміки, дизайну для дітей і дорослих. На території садиби працює дитячий розважальний майданчик, проходять історичні квести, конкурси танцю. Для відвідувачів парку та замку екскурсоводи-волонтери проводять цікаві екскурсії.