Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Бюджетна децентралізація надала нові можливості для розвитку спорту на Харківщині. Юлія Світлична
23 травня голова ХОДА взяла участь у засіданні круглого столу, присвяченого регіональному розвитку спортивної інфраструктури, зокрема, питанню будівництва водноспортивних комплексів.
Учасниками заходу стали видатні спортсмени та тренери регіону, а також представники Національного олімпійського комітету та Верховної Ради України.
Відкриваючи засідання, Юлія Світлична підкреслила, що в останні роки питанню розвитку спорту на Харківщині приділяється особлива увага.
«Бюджетна децентралізація, яка була ініційована Президентом України та впроваджується урядом, надає нам нові можливості щодо укріплення матеріальної бази, поповнення інвентарю, а також мотивації спортсменів – як видатних, так і початківців. Окрему увагу також приділяємо мотиваційній складовій тренерського складу», - сказала керівник області.
Вона навела приклади проектів з розвитку спортивної сфери, які вже реалізовані та реалізуються в області.
«За останній час виділено в кілька разів більше фінансування для поповнення інвентарю, ремонту спортивних шкіл, для відкриття басейнів. Крім побудови нових ФОКів (на цей рік їх заплановано два - в Золочівському та Красноградському районах), ми зміцнюємо матеріально-технічну базу вже наявних шкіл і секцій, щоб діти могли займатися в нормальних умовах», - сказала керівник області.
Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Денис Силантьєв подякував голові облдержадміністрації за те, що влада регіону дуже швидко відреагувала на пропозицію обговорення питання розвитку спортивної інфраструктури.
«Це надзвичайно важливе питання. Розвиток спортивної інфраструктури не тільки дає можливість займатися спортом, оздоровленням, це і нові робочі місця, податки до бюджету, розвиток додаткової інфраструктури. І, насамперед, це соціально-економічний розвиток регіону», - сказав Денис Силантьєв.
У ході круглого столу його учасники порушили питання розвитку спортивної бази для плавання в Харківській області. Серед пропозицій, які були озвучені, - створення державного центру розвитку плавання на базі спорткомплексу «Акварена», а також центру розвитку синхронного плавання – на базі «Локомотиву».
«Воля Харківської облдержадміністрації сьогодні для цього є, підтримка є. Багатьом регіонам України потрібно вчитися у Харківській області постановці питань щодо як масової фізкультурно-оздоровчої роботи, так і великого спорту. Проте необхідна й державна допомога», - відзначив голова відділення Національного олімпійського комітету України в Харківській області Віктор Христоєв.
Під час обговорення розвитку спорту в районах області увагу приділили також новим проектам у цій сфері та необхідності державної підтримки в їх реалізації. Так, заступник голови Харківської РДА Оксана Малишева повідомила про заплановану розбудову відкритого цього року Пісочинського ФОКу – до нього мають намір прибудувати басейн.
«Земельна ділянка вже виділена, підведені всі комунікації, активно працюємо над проектно-кошторисною документацією, - сказала Оксана Малишева.- Велика подяка особисто голові ХОДА Юлії Світличній. Такої уваги до розвитку спорту в Харківській області, яка приділяється сьогодні, не було ніколи. Якщо підтримка з боку держави у нас буде така ж потужна, як зараз є з боку ХОДА і голови області, думаю, ми зможемо реалізувати цей проект і побудувати басейн у найкоротші строки».
Під час заходу Юлія Світлична привітала з днем народження одного з його учасників - Почесного громадянина Харківської області, п'ятиразового чемпіона та триразового срібного призера XV літніх Паралімпійських ігор 2016 року з плавання Максима Кріпака.