Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Росія святкує День перемоги у мілітарному угарі, а ми разом з Європою вшановуємо пам’ять про загиблих. Президент
Президент Петро Порошенко наголошує, що сьогодні «складено та підсумовано і зворотну ціну перемоги», яка спричинена не лише злодіяннями нацистів.
Він навів данні, які були оприлюднені спеціальною комісією при президенті Росії очолюваної колишнім фронтовиком, академіком і членом Політбюро ЦК КПРС Олександром Яковлєвим. «Майже мільйон радянських солдатів були розстріляні своїми. Точніше - 954 тисячі. І головним чином йдеться про ні в чому не винних людей», - навів данні цієї комісії Глава держави.
«Ні, це не цей президент її створив, який вчора заступив де-факто на свій п'ятий термін. Працювала ця комісія у дев'яностих роках, коли Росія ще цікавилася своєю справжньою, а не лубочно-пропагандистською історією. Коли ще там було дозволено шукати складні відповіді на складні питання», - сказав Петро Порошенко та закликав замислитися «наскільки ж по-різному ми бачимо і відзначаємо одну й ту саму дату».
«У них – цю війну виграв Сталін. У нас – цю війну виграв народ. Їм, як довели всі повоєнні десятиліття, перемога над Гітлером була потрібна для того, щоб підкорити інші країни. І «визволителі» або взагалі забули піти зі звільнених територій, або час від часу вдиралися туди на танках, - як в Угорщині в п'ятдесят шостому, як у Чехословаччині в шістдесят восьмому. А нам була потрібна лише власна свобода, власна незалежність, яку ми врешті-решт і отримали через 46 років після перемоги», - сказав Президент. Він додав, що «вони святкують у мілітарному угарі, агресивно наїжачившись на цілий світ, а ми відзначаємо ці дні разом з усією Європою».
«Ми кажемо: «Ніколи знову». Вони кажуть: «Можем повторить». І це не пуста риторика, а реальне брязкання зброєю, в тому числі і залякування країн Заходу ядерним ударом», - сказав Президент.
Він акцентував увагу на тому, що «навіть «Безсмертний полк» Росія розглядає неначе справжній підрозділ сучасних збройних сил Росії».
«Його місія – участь у гібридній війні, яку Москва веде різними методами і не лише проти України, але й проти Європейського Союзу, Сполучених Штатів, інших країн. І власне кажучи проти всього світу», - додав він.
Президент наголосив що добре розуміє почутття українців, які хочуть вшанувати пам'ятать дідів і прадідів, які вибороли перемогу у Другій світовій.
«Але мушу ще раз застерегти дорогих співвітчизників, тих, хто не до кінця розібрався в усіх нюансах лукавої московської політики. Ту частину, яка ще ведеться на російську пропаганду та її підспівувачів з п'ятоі колони різних політичних сил, які всередині країни, парламенту та за його межами. Вони думають не про вас і вашу гордість, вашу глибоку і вдячну синівську любов до ваших героїчних предків, а про свої геополітичні імперські агресивні цілі. Слід визнати, що кремлівські психологи вміють грати на природних емоціях людей. Я прошу вас, будьте обережні. І прошу не дайте себе використовувати».
Петро Порошенко підкреслив: «Ми, українці, тихо, мирно, по-християнському згадуємо своїх предків, учасників, ветеранів війни».
«Разом з усіма і я цими днями пом'яну діда Івана. Івана Порошенка, який пройшов всю війну і вже після капітуляції в Берліні був поранений під Прагою. Пом'яну діда Сергія по мамі, який вже був старий для того, щоб його забрали на війну, але відправив всіх своїх синів, маминих братів, які є учасниками війни», - сказав він.
Петро Порошенко також повідомив, що сьогодні дирекція Музею Другої світової війни передала його родині унікальний документ, який вони знайшли в архіві. «Документ, який датований ще 1946 роком, копію конверта і довідку Старобільського військкомату Луганської області, яка була відправлена Мариновій бабусі Ані. Вона засвідчує, що дід моєї дружини Марини Микола Надєждін зник без вісті у березні сорок третього. Хоча відомостей про нього не було ще з березня сорок першого», - розповів він. Глава держави зазначив, що родина була зворушена отримавши цей документ і не втрачає надії якнайшвидше знайти місце поховання.
По завершені виступу Президент оголосив символічну «Першу хвилину миру», після чого був запалений меморіальний вогонь пам'яті.
Глава держави також поспілкувався з учасниками пам'ятного заходу.