Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
У Харкові офіційно стартувала «Французька весна»
Почесними гостями відкриття традиційного фестивалю стали Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон та голова ХОДА Юлія Світлична.
«Кожного року «Французька весна» особлива. Цього року вона більш потужна, модернова та європейська. Дуже сподіваюся, що це - запорука нашої плідної співпраці, яка дає нам не тільки ознайомитися з культурною спадщиною Франції, але ще й запровадити низку інших спільних проектів – в освітній та економічній сферах», - сказала Юлія Світлична під час урочистого відкриття фестивалю французької культури.
Керівник області відзначила, що такі заходи не тільки надають нашим народам можливості для кращого пізнання, але й надалі сприяють активізації економічної діяльності на теренах області.
Надзвичайний та Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Ізабель Дюмон нагадала, що цього року Харків у 15-те прийматиме «Французьку весну».
«Французька весна» – це зв'язок між Україною та Францією, коли мистецтво та культура прагнуть об'єднати нас, допомагають краще пізнати одне одного, зміцнюють зв'язки, - наголосила Ізабель Дюмон. - Французькі митці привозять в Україну частинку сьогоденної Франції та після перебування в Україні стають послами, які знайомлять французів із сьогоденною Україною. «Французька весна» для Харкова – це також можливість для харківських митців показати свої вміння».
У день офіційного відкриття фестивалю відбулося модне дефіле дизайнерки Ізабель Тош, на якому було представлено вечірнє вбрання, що зроблено з викинутих на смітник та забутих матеріалів.
Програма фестивалю розрахована до 29 квітня та включає музичні й візуальні події, а також традиційні кінопокази.
Визначаючи найцікавіші події фестивалю, пані посол відзначила франко-український проект – графічний роман «Герой поневолі», де представлені малюнки до однойменного твору Івана Франка.
До програми цьогорічної «Французької весни» увійшли наступні події:
- Театр. Концерт для двох клоунів від компанії Les Rois Vagabonds (13 квітня о 19:00 у театрі ім. Т.Г.Шевченка);
- Кіно. Довгі ночі короткого метра (14 квітня о 23:20 у кінотеатрі «Київ»);
- Музика. Концерт Тріо Ремі Паносян (20 квітня о 18:30 у Харківській філармонії);
- Виставка. Відкриття виставки «Герой поневолі» в присутності авторів Міхая Тимошенка і Кирила Горішнього (21 квітня о 15:00 у Художній галереї ім. Г. Семирадського; виставка триватиме до 4 травня);
- Виставка фотографій. Аделін Кейл. «Маленькі заворушення світу» (Художня галерея ім. Г. Семирадського з 21 квітня до 4 травня);
- Спорт. Турнір з петанку (22 квітня об 11:00 у парку ім.Горького);
- Музика. Концерт: Походження гармонії Ж.-П. Рамо і О. Мессіан (24 квітня о 18:00 у ХНУМ ім. І.П. Котляревського);
- Кіно. Роман з кіно: екранізація французьких бестселерів. Ретроспектива фільмів (25 - 29 квітня о 19.30 у Fabrika.Space).