Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
В Харкові обговорили проведення призову «Весна - 2018»
Відбувся одноденний інструкторсько-методичний збір з командуванням 5-ти облвійськкоматів, які підпорядковані Оперативному командуванню «Схід» Сухопутних військ ЗСУ.
У заході, який відбувся на базі Харківського облвійськкомату, взяли участь директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексій Максимов і працівники управління охорони здоров'я облдержадміністрації, офіцери регіональних структур Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України.
«Проведення призову – це важливий загальнодержавний захід. Тому раджу військовослужбовцям не соромитися і звертатися по допомогу до місцевої влади, керівників громадських організацій чи ветеранів АТО, - звернувся до присутніх Олексій Максимов. - Адже призовна робота є частиною моноліту військово-патріотичного виховання молоді і від цього залежить мир в Україні. Так, на Харківщині відбір строковиків перебуває на особистому контролі голови облдержадміністрації Юлії Світличної. Вірю, що ми успішно впораємось з поставленими завданнями і захистимо нашу державу».
У ході зустрічі начальник управління персоналу – заступник начальника штабу Оперативного командування «Схід» полковник Олександр Киричок визначив порядок проведення занять, довів вимоги оборонного відомства в плані відбору солдат-строковиків, зупинився на викликах сьогодення та розповів про необхідність впровадження нововведень в роботі армійців.
«У формі семінару та живого спілкування ми обговоримо важливі завдання, що стоять перед військкоматами у квітні-травні цього року. Також постараємося разом винайти найоптимальніші варіанти долання типових проблем. Всього нам не охопити, але вислухати думки своїх колег, вступити у здорову полеміку буде лише на користь», - зауважив офіцер.
Про принципи своєї роботи з потенційними призовниками розповіли національні гвардійці та воїни-прикордонники.
Другу частину iнстpукторсько- методичного збору присвятили виробленню алгоритму дій основних посадових осіб військкоматів, які відповідають за відбір чи формування команд призовників.
«Військкомати, на мою думку, повинні займатися підняттям престижу військової служби. Адже, коли офіцери знаходитимуть час на роботу з допризовниками, постійно відвідуватимуть різні заходи в своїх районах, не забуватимуть про демобілізованих учасників АТО, то там завжди будуть «плюси» у відборі контрактників чи строковиків. Закликаю з розумом, виважено підходити до своєї діяльності, відрізняти пріоритетні завдання від другорядних», - підсумував наприкінці заходу полковник Олександр Киричок.