Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Михайло Черняк перевірив, як готуються до старту медреформи в Харківському районі
Заступник голови ХОДА відвідав район з робочою поїздкою.
Зокрема, Михайло Черняк відвідав амбулаторію загальної практики-сімейної медицини селища Манченки, яка входить до складу Центру первинної медико-санітарної допомоги Пісочина.
В амбулаторії працюють два сімейних лікарі, три медичні сестри та дві молодші медичні сестри. Також до складу закладу входить фельдшерський пункт. У закладі є денний стаціонар на шість ліжок. В амбулаторії проводяться й виїзні консультації лікарів-спеціалістів Мереф'янської центральної районної лікарні. Заклад забезпечений новим автомобілем для виїзду на виклики пацієнтів.
«Амбулаторія надає медичну допомогу мешканцям селища Манченки, сіл Санжари, Травневе, Барчани, Спартаси, Ударне, Мищенки, Нестеренки, Гурине, Горіхове. Загалом у закладі обслуговуються 4 тисячі осіб», - розповіла завідуюча амбулаторією Алла Кузьменко.
За її словами, до старту медреформи готуються дуже активно - з населенням проводять роз'яснювальну роботу, більшість пацієнтів уже надали документи, необхідні для підписання декларації.
«За нашими підрахунками, наразі кожен з сімейних лікарів уже має близько півтори тисячі пацієнтів. Реформа впроваджуватиметься поступово, тому впевнена, що нова система запрацює успішно», - зазначила Алла Кузьменко.
Оглянувши заклад та поспілкувавшись з його колективом, Михайло Черняк зазначив, що Манченківська амбулаторія - взірець медичного закладу першої ланки. І загалом заклади, що розташовані в районах області, сьогодні активно ремонтуються, оснащуються, тому часто не поступаються за умовами харківським.
«Це яскравий приклад державної політики відносно сільської медицини. Президентом України ініційовано реформування цієї галузі, й ми реалізуємо цю ініціативу в Харківській області під керівництвом голови ХОДА Юлії Світличної. Значну увагу приділяємо зміцненню матеріально-технічної бази медичних закладів у районах області. Рік тому будівля амбулаторії в Манченках була капітально відремонтована: замінено покрівлю, систему опалення, забезпечено водопостачання всіх кабінетів, оновлено мережі електропостачання, обладнано денний стаціонар, виконано упорядкування території. Минулого року для амбулаторії було придбано комп'ютерну техніку. Також відремонтували дорогу, яка веде від закладу до основної траси», - розповів Михайло Черняк.
За його інформацією, цього року планується завершити виготовлення проектно-кошторисної документації для розташування в Манченківській амбулаторії службового житла.
«Це відповідатиме програмі Президента Петра Порошенка, згідно з якою в області буде побудовано 50 нових амбулаторій зі службовим житлом для лікарів. Так ми створимо належні умови для фахівців та зацікавимо їх у роботі в селі», - підкреслив заступник голови ХОДА.
Спілкуючись з колективом закладу, Михайло Черняк особливу увагу приділив реалізації урядової програми «Доступні ліки», наголосивши на необхідності системного забезпечення пацієнтів ліками.
Також у ході робочої поїздки заступник голови ХОДА провів у районі особистий прийом громадян. Звернення переважно стосувалися надання матеріальної допомоги на лікування. Михайло Черняк запевнив, що всі вони будуть передані на розгляд обласної комісії з надання матеріальної допомоги.