Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Ви продемонстрували, що своєю працею всього можна досягти. Юлія Світлична – призерам Паралімпіади
23 березня голова ХОДА зустрілася з харківськими чемпіонами та призерами Зимових Паралімпійських ігор у Пхьончхані, їх тренерами та гайдами.
«Ми надзвичайно вражені тим результатом, який ви маєте цього року, адже за кількістю золотих медалей це кращий результат за останні декілька десятиліть, - відзначила керівник області, звертаючись до спортсменів. - Ви зробили все задля того, щоб прапор України піднімався та звучав гімн України на найвищому світовому рівні. Не всі отримали медалі, але представляти свій рідний край на Паралімпійських іграх – це вже велике досягнення. І я впевнена, що попереду ще багато перемог та гарний емоцій. Ви продемонстрували, що своєю працею можна всього досягти».
Паралімпійська чемпіонка Оксана Шишкова, яка привезла на Батьківщину з Пхьончхану 6 медалей, подякувала всім, хто вболівав за збірну України, та Юлії Світличній особисто за організовану в Харкові зустріч.
«Було холодно, але ви о 12 годині ночі все одно приїхали. І знову зараз нас зібрали, намагаєтеся вирішити наші питання. Це дуже приємно», - сказала чемпіонка.
Оксана Шишкова зізналася, що сама не очікувала на такий результат на Паралімпійських іграх, проте не вважає його приводом для того, щоб зупинитися та відпочивати. «Потрібно рухатися далі, стежити за спортсменами з інших країн, добиватися високих результатів», - відзначила спортсменка. Вона також розповіла, що з усіх медалей Паралімпіади найбільше запам'ятає не золото, а бронзу, здобуту в перегонах на дистанції 1,5 км.
«Це була 4-а гонка підряд, була втома. Я потрапила у фінал, завоювала бронзу - я просто її не очікувала. Ця бронза була на вагу золота, - поділилася Оксана. – Звичайно ж, запам'ятається остання - естафетна – медаль. Це була завершальна крапка, радість не тільки за себе, але й за команду. Коли ти виходиш, розумієш, що ти зараз піднімеш прапор України, заспіваєш гімн з високо піднятою головою. Це гордість».
Шестиразовий паралімпійський чемпіон Віталій Лук'яненко розповів про те, як ішов до двох золотих медалей Пхьончхану.
«Займатися я почав з 1988 року, 30 років уже. У 1-му класі потрапив в ДЮСШ «Динамо», звідти почався старт моєї спортивної кар'єри. Ця олімпіада для мене вже 6-та. На попередній здобув 2 золота, срібло та бронзу. Тоді мені було 36 років, зараз 40. Вік, звісно, дається взнаки. До того ж переніс операцію, 1,5 року не тренувався, все починав спочатку, - поділився Віталій. - Наголос ми робили на біатлон, на швидку стрільбу, адже на рубежі можна як багато виграти часу, так і програти. Звичайно, що без сили духу та боротьби, утомливих тренувань добитися результату не можна».
Під час зустрічі спортсмени та голова ХОДА обговорили питання розвитку паралімпійського руху на Харківщині, оновлення інфраструктури та придбання інвентарю для спортсменів. Також Юлія Світлична вручила героям Паралімпіади в Пхьончхані грамоти облдержадміністрації, подяки голови ХОДА та грошові винагороди за паралімпійські медалі.
Нагадаємо, харківські спортсмени здобули на зимових Паралімпійських іграх 12 медалей. 2 золоті медалі у біатлоні завоював Віталій Лук'яненко, Оксана Шишкова здобула 1 золоту, 2 срібні медалі у біатлоні, а також 1 золоту в естафеті, 1 срібну та 1 бронзову у лижних гонках. Людмила Ляшенко завоювала 2 бронзові медалі у біатлоні, 1 золоту в естафеті та 1 бронзову медаль у лижних гонках. 1 бронзову медаль у біатлоні та золото в естафеті отримав Юрій Уткін.