Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Сьогодні створюються всі умови для соціально відповідального бізнесу. Голова ХОДА
У ході розширеного засідання колегії ХОДА та прокуратури Харківської області керівник області наголосила на необхідності притягнення до відповідальності роботодавців, які не сплачують заробітну платну своєчасно.
При цьому тим представникам бізнесу, які відповідально ставляться до своїх обов'язків перед працівниками, необхідно надавати підтримку та виключити будь-які прояви тиску з боку органів влади, наголосила Юлія Світлична.
«Сьогодні і Президент України, і Кабінет Міністрів впроваджують низку заходів, спрямованих на підтримку бізнесу. Створено всі умови, щоб вести чесну підприємницьку діяльність, - зазначила голова ХОДА. - Є роботодавці, які зловживають своїми можливостями. До них необхідно вживати заходи згідно з буквою закону. Правоохоронні органи мають працювати якісно, але жодного тиску на відповідальний бізнес не повинно бути».
У ході засідання Юлія Світлична дала доручення підрозділам ХОДА разом із контролюючими органами посилити роботу щодо оплати праці на підприємствах, де утворилися або збільшилися заборгованість із заробітної плати.
«Наголошую на персональній відповідальності кожного керівника щодо дотримання законодавства, прав та норм щодо виплати заробітної плати. Спочатку зарплата – потім усі інші питання, - підкреслила керівник ХОДА. - Є правило для промисловця, яке запровадив ще Генрі Форд: виробити якомога якісніший товар за найнижчою ціною, при цьому заплатити найвищий рівень зарплати. Це я вважаю відповідальним та підтримую».
Юлія Світлична відзначила, що минулого року в області проводилася робота зі збільшення зарплат на великих промислових підприємствах, і вона триватиме.
«Ми розробили механізм, при якому влада підтримує підприємство, яке, у свою чергу, нарощує виробництво і відповідно піклується про людей: підвищує заробітну плату та забезпечує соціальні гарантії. Я наголошую на тому, що потрібно виплачувати зарплати, і зарплати у людей мають зростати», - сказала глава ХОДА.
Про стан із виплати заробітної плати в області під час засідання колегії доповів заступник голови ХОДА Михайло Черняк. Він зазначив, що протягом 2017 року середньомісячна зарплата в області зросла на 40,4% - до 6244 грн. Найбільшу заробітну плату отримують в Красноградському, Балаклійському, Первомайському та Зміївському районах - в середньому 7-9 тис. грн. Найвищі темпи росту - понад 180% - протягом року демонстрували Борівський, Великобурлуцький та Нововодолазький райони.
«Завдяки вжитим заходам, в області спостерігається зменшення кількості осіб, які отримують заробітну плату менше мінімальної - на 57 тис осіб, або 43%», - розповів Михайло Черняк.
У 2017 році Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом та ГУ Держпраці Харківської області виявлено 1170 тіньових робочих місць, з яких легалізовано 1154.
Також, завдяки заходам, проведеним ХОДА спільно з відповідальними службами, в області зменшилася кількість підприємств-боржників: з 98 до 64. На 52 підприємствах борги ліквідовані повністю, на 15 заборгованість скоротилася.
За інформацією, озвученою в ході засідання начальником ГУ Держпраці Володимиром Рожанським, загальна сума боргу підприємств області на 1 січня 2018 року становить 224,5 млн грн.
«75,6% суми загального боргу області (170 млн грн) – це борг державного концерну «Укроборонпром». З них 159 млн грн - борг Харківського державного авіаційного підприємства», - пояснив Володимир Рожанський.
Прокурор Харківської області Юрій Данильченко відзначив, що минулого року було відкрито 54 кримінальні провадження за фактом зумисної невиплати зарплати, з яких 20 закриті у зв'язку з погашенням керівниками підприємств існуючої заборгованості на загальну суму понад 25 млн грн.
«У більшості випадків, якщо слідчий починає з'ясовувати причини невиплати зарплати, у керівників підприємств одразу виявляється фінансова можливість погасити існуючу заборгованість, а в деяких випадках – і здійснити авансові платежі, - підкреслив прокурор області. - Часи, коли органи прокуратури направляли керівникам підприємств приписи про погашення заборгованості із заробітної плати, а вже потім розпочинали кримінальну справу, минули. Внесені до законодавства зміни не залишають органам прокуратури вибору. Усі повідомлення про безпідставну невиплату керівниками підприємств заробітної плати негайно вносяться до ЄРДР та перевіряються слідчим шляхом на предмет вчинення злочину».