Новини

22.01.2021
Шановні Дергачівці!
22 січня український народ святкує День Соборності України.
       У цей день 1919 року було підписано Акт Злуки східних і західних земель України. Це була велика історична перемога України, яка віками боролась за свою територіальну цілісність та єдність.
       Сьогодні ми повинні продовжувати досягнення наших предків та бути прикладом для нащадків заради процвітання незалежної України та щасливого життя українського народу.
       Щиро бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, злагоди у родинах, миру та нових досягнень на благо рідного краю.
                    Слава Україні!
З повагою,
Голова районної державної адміністрації                            Володимир УСОВ


16.01.2021

УВАГА!

 20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.

Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».

Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення  UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.

Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

16.01.2021

ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Через морозну  погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження

Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:

–  скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;

  • перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;

–   правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;

– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;

–  не виходьте на мороз із вологим волосся;

–  на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;

– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;

– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;

–  не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;

– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;

– не носіть на морозі металевих прикрас;

  •  пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її  у теплому приміщенні.

При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.

 Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.

 Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його.  Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна  термінова госпіталізація.

При  тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.

При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.

При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.

Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

У разі появи симптомів обмороження потрібно  звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).

Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби. 


Голова Дергачівської районної державної адміністрації


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

влажн.:

давл.:

ветер:

 

Не будемо зупинятись і не збавлятимемо темпів у реформуванні держави. Президент

Петро Порошенко під час переговорів поінформував Віце-Президента Європейської Комісії – Високого Представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріку Моґеріні про хід реформ, які були здійснені наприкінці 2017 року на початку 2018 року в Україні.
«Я дуже дякую за позитивну оцінку реформ, яку дала пані Віце-Президент». – сказав Глава держави, звертаючись до Федеріки Моґеріні.
«Я запевнив і пані Віце-Президента, і наших партнерів з ЄС, що українська влада і я, як Президент, не будемо зупинятись і не будемо збавляти темпів у реформуванні держави незважаючи на те, що у 2019 році відбудуться президентські вибори, і парламентські вибори також недалеко», - додав він.
Петро Порошенко висловив вдячність і пані Моґеріні, і Європейському Союзу в цілому за незмінну підтримку з боку ЄС у продовженні реформ. «Ми дуже цінуємо цю підтримку. Вона надається в різних формах: радники, фінансова підтримка», - сказав Президент.
«Ми пишаємось тим, що у якості співавторів реформ є наші партнери з Європейського  Союзу і це сприяє і підвищенню ефективності функціонування держави, і сприяє економічному зростанню, і сприяє зростанню оборонних можливостей», - підкреслив Глава держави.
Він також повідомив, що під час сьогоднішніх перемовин було детально обговорено проект Закону про національну безпеку, який був внесений Президентом в парламент на минулому тижні. «Дуже важливо, щоб ми прискорили голосування за нього», - зазначив Петро Порошенко.
Одним із доказів спільної результативної роботи Президент вважає рішення Європейської Комісії започаткувати четверту програму макрофінансової допомоги нашій державі. «Яке, як ми дуже очікуємо, буде підтримано Радою ЄС і Європарламентом. Ми домовились про це під час Саміту Східного партнерства і на виконання цих домовленостей Єврокомісія започаткувала цей процес», - сказав Глава держави.
Федеріка Моґеріні, в свою чергу, висловила підтримку Євросоюзом «рішучому і сміливому процесу реформ, на які очікують громадяни і які вони бачать за останні місяці». «Це вражаючий прогрес та успіх. Вступ в дію Угоди про асоціацію та безвізовий режим дійсно допомогли в досягненні значного прогресу в реформах», - наголосила Віце-Президент Європейської Комісії – Високий Представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики.
Вона зазначила, що обговорила це питання з Президентом України сьогодні і також на зустрічах з Прем'єр-міністром України та Міністром закордонних справ. «Також в мене буде можливість обговорити прогрес в реформах з громадянським суспільством та студентами, з якими я зустрінусь в університеті. Ми обговоримо можливості та потенціал нашої спільної роботи, нове обличчя наших відносин, які відкривають шляхи для покращення повсякденного життя», - сказала Федеріка Моґеріні.
Віце-Президент Європейської Комісії також повідомила про прогрес у багатосторонній співпраці. «Ми провели дуже успішний Саміт Східного партнерства в листопаді. Ми затвердили дуже амбіційний план роботи в листопаді в Брюсселі. Ми працюємо для досягнення результатів за 20 напрямками: підтримка малого та середнього бізнесу, цифрова економіка, інвестиції, енергетичні та інфраструктурні проекти. Це дуже чіткий список сфер практичної співпраці, в яку Україна, як асоційований партнер ЄС, робить дуже важливий внесок», - зазначила вона.
«Я знаю, що громадяни досі не почули прогрес в щоденному житті, але для нас в Брюсселі прогрес був очевидним», - додала Високий Представник ЄС.
Водночас, вона висловилася за необхідність продовження роботи над реформами, адже і українці цього очікують. «Хочу підкреслити, що треба більше зробити в боротьбі з корупцією, в тому числі створити Антикорупційний суд з урахуванням рекомендації Венеційської комісії та Ради Європи», - сказала Федеріка Моґеріні.
«Минулої п'ятниці Європейська комісія запропонувала надати нову макрофінансову допомогу в розмірі 1 млрд. Ми продовжимо підтримувати реформування вашого сектору громадської безпеки. Ми працюємо з української владою через одну з наших цивільних місій. Консультативна місія ЄС відкрила третій регіональний офіс в Одесі минулого тижня для підтримки реформ по всій країні», - резюмувала Віце-Президент Європейської Комісії – Високий Представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики.


Подождите...