Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Голова ХОДА обговорила із заступником Міністра культури України спільні дії щодо охорони культурної спадщини
28 лютого Юлія Світлична зустрілася з делегацією Мінкульту, яка прибула на Харківщину з метою оглянути локації проектів, що стали переможцями конкурсу «Малі міста - великі враження».
«Ми раді увазі, яку Міністерство культури приділяє Харківській області, та нашій плідній співпраці, - відзначила голова ХОДА, відкриваючи зустріч. –Україна доєдналася до Року охорони культурної спадщини, та в 2018-му цьому напрямку буде приділена особлива увага. У нашому регіоні є велика кількість об'єктів культурної спадщини, що внесені до державного та місцевого реєстрів. З тими можливостями, які отримав обласний бюджет завдяки децентралізації, та з тими пріоритетами, які ми окреслили в розвитку регіону, сьогодні робимо все, щоб якомога більше уваги приділити розвитку культури. Постійно беремо участь у національних програмах та розробляємо регіональну програму охорони культурної спадщини».
Керівник області відзначила, що вітає рішення Міністерства культури щодо внесення будівлі Держпрому до Державного реєстру нерухомих пам'яток України як пам'ятки національного значення.
«Будемо робити все, щоб внести будівлю до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», - сказала Юлія Світлична.
Вона повідомила, що на даний момент до державного реєстру внесено 971 об'єкт культурної спадщини Харківщини, 34 з них – як пам'ятки національного значення. Серед об'єктів, питання збереження та розвитку яких є особливо актуальними сьогодні, керівник області відзначила палацово-парковий комплекс у Шарівці Богодухівського району.
Заступник Міністра культури України Тамара Мазур відзначила активну роботу Харківської області щодо внесення об'єктів культурної спадщини регіону до державного реєстру та погодилася з пропозицією Юлії Світличної щодо додаткової активізації роботи в цьому напрямку.
«Харківщина кожного року підтверджує свій статус культурної столиці сходу України. Тут постійно з'являються нові проекти, Харківщина активно займається розвитком та популяризацією своєї нерухомої культурної спадщини, - сказала Тамара Мазур. - Ми, зі свого боку, докладемо всіх зусиль для того, щоб з категорії номінації будівля Держпрому перейшла в категорію об'єкта всесвітньої спадщини. Завдяки конкурсу «Малі міста – великі враження» така перлина, як Шарівка, буде презентована всій Україні. Усі побачать, що в Харківській області зберігся такий величний комплекс, який може стати одним з культурних центрів регіону».