Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Це важливий день для всієї економіки України – Президент на підписанні угод між «Укрзалізницею» та General Electric щодо закупівлі американських локомотивів
Президент Петро Порошенко взяв участь у церемонії підписання низки угод між ПАТ «Укрзалізниця», ПАТ «Укрексімбанк» та «General Electric US» щодо закупівлі, модернізації, лізингу локомотивів американського виробництва.
«Це важливий день для всієї економіки України», - сказав Глава держави. Він зазначив, що у червні минулого року під час його візиту до США на зустрічі із Президентом Дональдом Трампом була досягнута домовленість про необхідність наповнити українсько-американські відносини абсолютно конкретним і практичним змістом.
«І це відбулось. Ми домовились про співпрацю в оборонній сфері, в енергетичній сфері, в машинобудуванні, транспортному будуванні, в харчові й переробній промисловості. Домовились про збільшення американських інвестицій в Україну», - сказав Президент. Він нагадав про початок поставок американського вугілля в Україну, інвестування в харчову та переробну промисловість.
Глава держави також зауважив, що під час першого візита керівництва компанії General Electric він запросив їх увійти до складу Інвестиційної ради при Президенті України. «Ми домовились продемонструвати, що за дуже короткий термін ми опрацюємо контракти співпраці між залізницею і General Electric», - додав він.
Петро Порошенко підкреслив важливість і символічність сьогоднішнього підписання угод про співпрацю. «Я вважаю, що через той факт, що багато років українська залізниця була недофінансована, фактично сьогодні це стало потужним стримуючим фактором розвитку економіки держави», - сказав він.
За його словами, потрібно вирішити проблеми застарілих вагонів, проблеми мережі і найголовніше проблеми локомотивів: «Таким чином, нам потрібно зараз у найкоротший термін забезпечити найсучаснішу технологію, найкращі локомотиви і технологію їх локалізації і виробництва в Україні».
Президент підкреслив, що дуже швидко був підготовлений контракт на суму 1 млрд доларів, який передбачає як постачання локомотивів, виробництво з поступовим збільшенням локалізації, так і модернізацію існуючих локомотивів. Він відзначив, що передбачається активне залучення на першому етапі українських банківських структур, на другому – партнерів зі США.
Глава держави подякував за цю роботу не лише нашим американським партнерам, а й команді з українського боку – Прем'єр-міністру та Уряду, Інвестиційній раді та Адміністрації Президента, Міністру інфраструктури, «Укрзалізниці», «Укрексімбанку». Він також особливо підкреслив роль Посла США в Україні Марі Йованович.
В свою чергу, Посол США в Україні Марі Йованович зауважила, що сьогодні великий день і було дуже багато зроблено для того, щоб це підписання відбулося. «Це, насправді, дуже велика перемога не лише для «Укрзалізниці» та General Electric, але це також перемога для України та США. Цей день став можливий не лише тому, що багато всіх, хто тут знаходиться, працювали, але також завдяки нашим лідерам, керівникам на найвищому рівні – Президент Порошенко, який безпосередньо працював з Президентом Трампом, Міністром торгівлі», - розповіла Посол.
«Ваше бачення застосування американських технологій для трансформації української системи залізниці ми вважаємо також дасть поштовх усій економіці», - зауважила вона. За її словами, ця угода достатньо сильно вплине на двосторонні торгові стосунки. «1 млрд доларів – це велика сума, навіть для General Electric. Але більш навіть важлива не лише ця сума, а те, що це створить сотні нових робочих місць і в США, і в Україні. І це створить нові поставки. І ще більше – ми досягли інтегрованості наших економік», - зазначила Марі Йованович.
Посол США наголосила, що купуючи американські товари Україна запозичує сучасні технології. «Модернізація залізниці – це шлях до можливості розширення експорту сільськогосподарських товарів та розширення експорту в цілому. Ми вважаємо, що Україна отримає великі переваги в найближчі десятиліття», - зауважила Марі Йованович.
Президент та Генеральний директор General Electric Transportation Рафаель Сантана високо оцінив підготовчу роботу української сторони для підписання сьогоднішньої угоди: «Ми дуже пишаємось працювати з українським Урядом та принести найбільш сучасні технології українській залізниці».
Він також зазначив, що його компанією успішно реалізовуються в Україні проекти з вітряної та біогазової енергетики, які допомагають нашій країні в сфері енергетичної безпеки.
«Сьогоднішня угода – це найбільше досягнення для створення дійсно сучасної і модернізованої транспортної інфраструктури в Україні. Це найбільша угода, яка була укладена за весь час нашої роботи з Україною», - сказав Рафаель Сантана та додав, що «реалізація цього проекту дозволить значно посилити позицію України, як ключового транспортного європейського хаба». Водночас, він відзначив, що проект дозволить створити велику кількість нових робочих місць та слугуватиме суттєвим стимулом для зростання в різних галузях економіки України.
Генеральний директор General Electric Transportation подякував Президенту України за його особисту роль в реалізації цього масштабного проекту.