Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Дергачівщина має стати кращим районом з благоустрою – голова райдержадміністрації.
Про це Андрій Руденко заявив 24 квітня в районному Будинку культури, де відбулась нарада за участю голови районної ради Михайла Бушева. Тема зустрічі - створення належних умов щодо поліпшення санітарно-екологічного стану району. Присутні: голова райдержадміністрації Руденко А.І, начальник П'ятихатського дорожньо-експлуатаційного підприємства Чернуха В.О., начальник філії «Дергачівський райавтодор» Плітка В.О., начальник районного відділу МНС Соляник Р.О., начальник Дергачівського районного центру зайнятості Єлісеєнко О.Ф., лісничий Дергачівського лісництва Мицай В.О., директор Данилівського дослідного держлісгоспу Мостепанюк А.А., начальник розподільчих електричних мереж району Тимофєєв Д.В., начальник управління Пенсійного фонду України в Дергачівському районі Гладир Л.І., сільські, селищні та міський голови, заступники голови районної державної адміністрації І.Б.Гаплєвська, Т.В.Малиніна, начальник Дергачівського РВ ГУМВС України в Харківській області Демченко В.В., представник ДАІ, начальник дільничних інспекторів міліції Дергачівського РВ ГУМВС України в Харківській області В.В.Чупахін, керівники сільськогосподарських підприємств, громадські інспектори у сфері благоустрою, керівники житлово-комунальних підприємств, голову садових товариств, голови вуличних комітетів, керівники навчальних, медичних та культурних закладів району, дільничні інспектори міліції (за окремим списком).
Голова райдержадміністрації Руденко А.І. виступив з пропозицією відпрацювати спільний план заходів для створення умов щодо постійного підтримання належного санітарно-екологічного стану району. Для вирішення зазначеного питання необхідно консолідувати спільні зусилля всіх присутніх та забезпечити контроль за виконанням заходів у сфері благоустрою. З доповідями виступили: Гаплєвська І.Б.: про проведення санітарно-екологічного двомісячника, виявлення несанкціонованих сміттєзвалищ, необхідність проведення заходів з благоустрою району; Малиніна Т.В. – щодо проведення заходів з благоустрою в закладах соціальної сфери; Чупахін В.В. – про проведення ремонтних робіт та матеріально-технічне забезпечення дільничних пунктів міліції; Завалій С.С. – про дотримання правил дорожнього руху та зміни в законодавстві з питання паркування транспортних засобів.
Заслухавши та обговоривши питання, вирішили:
- Рекомендувати керівнику філії «П'ятихатське ДЕП» Чернусі В.О. встановити вздовж автодороги на території кожної прилеглої місцевої ради біля кожного автобусного павільйону контейнери для збирання сміття (бетонна плита, контейнер) 28 одиниць, 2 біля ПП «Гоптівка», 1 – цвинтар в с. Черкаська Лозова»,
після встановлення контейнерів забезпечити постійний контроль за вивезенням сміття з контейнерів та належним утримання прилеглої території, до 13 травня встановити вздовж автомобільної дороги «Харків-Щербаківка» дорожні знаки «Зупинку заборонено» та «Місця для викидання сміття» поблизу встановлених сміттєзбиральних контейнерів,
- Головам садових товариств та сільськогосподарських підприємств району до 28 травня організувати та провести суботники на прилеглих, закріплених територіях, встановити контейнери для збирання сміття при в'їзді та виїзді з території садових товариств та укласти угоди з спеціалізованими підприємствами на вивіз сміття;
- Сільським, селищним та міському головам до 1 травня встановити по 4 контейнери вздовж автомобільних доріг та в місцях утворення несанкціонованих сміттєзвалищ на території кожної ради; ліквідувати усі несанкціоновані сміттєзвалища, які були виявлені рейдовими перевірками робочої групи обласної державної адміністрації, організувати спільно з головами вуличних комітетів суботники на території кожної вулиці, прилеглих прибудинкових територій, спільно з житлово-комунальними підприємствами району розмістити на територіях, прилеглих до прибудинкових територій (газони, тротуари) інформаційні знаки про заборону паркування;
- Начальнику дільничних інспекторів міліції Дергачівського РВ ГУМВС України в Харківській області В.В.Чупахіну спільно з дільничними інспекторами тісно взаємодіяти з громадськими інспекторами у сфері благоустрою та застосовувати заходи до порушників
- Лісничому Дергачівського лісництва Мицай В.О., директору Данилівського дослідного держлісгоспу Мостепанюку А.А:провести заходи з благоустрою та вивезення сміття з лісів та прилеглих територій, встановити шлагбауми та здійснити інші заходи, що перешкоджатимуть в'їзду на територію лісових зон, встановити контейнери для збирання.
- Начальнику відділення державної автомобільної інспекції з обслуговування Дергачівського району та автомобільно-технічної інспекції ГУМВС України в Харківській області Завалію С.С. здійснювати контроль за недопущенням викиду сміття вздовж автомобільних доріг загального користування, притягати порушників до відповідальності;
- Відділу житлово-комунального господарства райдержадміністрації Волченко О.М. взяти на контроль питання щодо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ та надати інформацію про проведену роботу інформувати обласну державну інформацію та голову райдержадміністрації особисто.