Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Міжнародний конкурс визначить гідний проект Меморіалу Героїв та Музею Революції Гідності. Президент
Петро Порошенко разом із дружиною відвідав презентацію проектів Меморіалу Героїв Небесної Сотні та Музею Революції Гідності.
Президент наголосив, що радий тому, що «громадськість довго, аж до хрипу сперечалася, якими ж мають бути меморіал та музей». «Ніхто не робить це під ковдрою, і особисті симпатії та антипатії не відіграють вирішального значення. На жаль, дискусії цій не було видно кінця і я, зі свого боку, зробив все можливе для того, щоб наше обговорення стало максимально предметним. Щоб з'явилися нові, дуже цікаві, європейські, небанальні проекти. Але одночасно щоб кожен міг ознайомитись з ними, дати оцінку, і до розробки були залучені найкращі українські та іноземні фахівці», - зазначив він.
За його словами, саме тому народилася ідея провести міжнародний відкритий архітектурний конкурс, де за тендерною процедурою буде обрано найкращих з кращих. «Дуже важливо, що і за тендерною процедурою також ми визначили професійного організатора – всесвітньо відоме бюро з організації міжнародних архітектурних конкурсів. Ми його презентували під час нашої минулої зустрічі і зробили все, бо до складу журі увійшли провідні вітчизняні та іноземні архітектори, увійшли представники родин Героїв Небесної Сотні, представники громадськості», - додав Президент.
Глава держави повідомив, що 20 лютого 2018 року це авторитетне журі визначить проект-переможець у номінації «Меморіал Героїв», у червні – оголосить результати конкурсу «Музей Революції Гідності».
Він зазначив, що на участь у конкурсі наразі надійшло понад шістдесят заявок із 12 країн світу та з України. Технічний комітет конкурсу, відповідно до міжнародної практики, з цих шістдесяти обрав 28 робіт у двох номінаціях – і для меморіалу, і для музею.
Петро Порошенко також відзначив, що сьогодні публічно презентується міжнародний відкритий архітектурний конкурс на кращу пропозицію Меморіалу Героїв Небесної Сотні, і до річниці подій тисячі киян, тисячі українців зможуть висловити свою думку щодо представлених проектів.
«Ця виставка зараз демонструє дев'ять високопрофесійних проектів, наголошую – представлених тут анонімно. Для того, щоб ви висловились і сказали: «Мені подобається більше цей символ нашої революції і цей символ меморіалу наших героїв». Громадськість, хто небайдужий, можуть безпосередньо взяти участь в обговоренні», - сказав він.
Президент висловив сподівання, що авторитетний міжнародний конкурс визначить «найбільш гідний і професійний проект, який ураховує саму сутність подій, душу подій, сучасні містобудівні тренди, художні якості та громадські запити щодо бачення меморіалу, який присвячений Героям Небесної Сотні».
«Я від щирого серця зичу плідної та успішної роботи членам журі та всім, хто долучений до цього процесу. Звичайно, як громадянин, я чекаю з великим нетерпінням на переможця проекту, бо з першого до останнього дня я також був тут, на Майдані. І чекаю, що це мене також зачепить за душу», - сказав Петро Порошенко.
Глава держави закликав усіх прийняти результат таким, яким він буде, і зауважив, що сьогодні свою думку щодо проектів висловлювати не буде для того, щоб це не вплинуло на загальний результат.
«Але я впевнений, що і меморіал, і музей, які постануть за кілька років, будуть відбивати те, що ми відчуваємо, згадуючи про Героїв Небесної Сотні і про Революцію Гідності», - зазначив він.
Президент запевнив, що зі створенням музею та меморіалу вшанування пам'яті про подвиг героїв Революції Гідності не обмежиться. «Я поділяю загальний настрій суспільства, який особливо гостро й болісно відчувається в дні четвертих роковин загибелі Героїв Небесної Сотні. Я, як Президент, відчуваю велику відповідальність і відкритий до критики, але водночас маю і чим звітувати за ці роки», - зазначив він.
Петро Порошенко додав, що хоча емоції нагадують про рани і про важкі випробування, холодний розум говорить, що все ж таки відбуваються фундаментальні зміни – хай і не такі швидкі, як очікувалося, але глибоко позитивні і незворотні.
«Країна, люди, влада, світ, що нас оточує, – всі змінилися вже настільки, що вороття назад немає, і зміни на краще неминучі. Я дуже розраховую на глибоку суспільну дискусію, аналіз і того, що ми змогли зробити за ці роки, і прогнозування пріоритетів на майбутнє. І на дуже об'єктивну оцінку – з урахуванням усіх непростих обставин, за яких країна вижила, збереглася і повернулася на шлях розвитку», - наголосив Президент.
Після огляду презентації Глава держави також поділився враженням із журналістами: «Мені сподобалося те, що абсолютна більшість проектів дивляться в майбутнє, вони сучасні, вони – не з Радянського Союзу, вони не з минулого, що обтяжує, вони кличуть до розвитку». Він підкреслив, що «напрямок думок і ідей більшості проектів є сучасним і європейським. Вони є такими, які будуть органічно відбивати те, як ми пам'ятаємо Героїв Небесної Сотні».
«Я хочу щоби рішення було прийнято громадськістю, архітекторами, родинами Героїв Небесної Сотні, і лише потім, після цього, буде зарахований мій голос», - сказав Петро Порошенко.