Новини
УВАГА!
20 січня 2021 року о 14.25 годині Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Уривчасте звучання електросирен означає - «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення UA: ХАРКІВ або радіомовлення (дротове чи ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. У подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
Під час проведення технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.
ОЗНАКИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
Через морозну погоду, яка встановилася останніми днями в країні, збільшилася можливість переохолодження й обмороження
Щоб вберегтись від переохолодження та обмороження, дотримуйтесь наступних правил:
– скоротіть своє перебування на вулиці, а без необхідності не виходьте на сильний мороз;
-
перед виходом на вулицю поїжте – вам необхідна додаткова енергія;
– правильно одягайтесь. Одяг повинен бути багатошаровим, бажано з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. У морози краще носити термобілизну. Обирайте просторе та водонепроникне взуття з теплими устілками з фетру. Обов'язково одягайте головний убір, рукавички та шарф. Рукавиці краще одягати з водовідштовхуючої тканини, яка не пропускає повітря, з хутром всередині;
– за 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним захисним кремом, який не містить воду;
– не виходьте на мороз із вологим волосся;
– на морозі весь час намагайтесь рухатися – це покращить кровообіг;
– якщо довго перебуваєте на вулиці, обов'язково кожні півгодини заходьте у тепле приміщення;
– вживайте більше теплої рідини – це сприяє кращій терморегуляції організму;
– не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
– не вживайте алкоголь. Хоча алкоголь і підсилює приплив крові до шкіри, але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів, у результаті чого температура тіла швидко падає;
– не торкайтесь металу руками – можна обморозити шкіру;
– не носіть на морозі металевих прикрас;
-
пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її у теплому приміщенні.
При тривалому знаходженні на морозі можуть з'явитися переохолодження та навіть обмороження.
Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, млявість, сонливість.
Допомога: якщо температура тіла вища за 34°, то людину необхідно зігріти у теплому приміщенні, дати випити теплий безалкогольний напій та нагодувати. Якщо на людині мокрий одяг, зняти його. Якщо температура тіла нижча за 34°, потрібна термінова госпіталізація.
При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
До обмороження більш схильні ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг.
При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з'являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
Третя і четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
У разі появи симптомів обмороження потрібно звернутися до лікаря. При обмороженні неприпустимо швидко зігрівати уражені ділянки тіла (поливати гарячою водою, прикладати до гарячої батареї). Не варто розтирати уражені ділянки шкіри – можна травмувати шкіру і занести інфекцію. Постраждалого з будь-яким видом обмороження необхідно помістити у тепле приміщення, зігріти ковдрою, дати теплий чай. На обморожені ділянки тіла для поступового зігрівання накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну).
Подбайте заздалегідь про те, щоб зимові прогулянки були для вас комфортними і не стали причиною обмороження! Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому у сильний мороз без нагальної потреби.
Вперше в історії України Глава держави звернув увагу на незадовільний стан сільської медицини. Юлія Світлична
Реформування первинної ланки медичної допомоги в селі стало одним із головних питань під час засідання Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.
«Вперше за історію існування незалежної України Глава держави звернув увагу на незадовільний стан сільської медицини. І, я вважаю, - це велика можливість налагодити цю сферу, - відзначила голова ХОДА Юлія Світлична. - Сільська медицина знаходиться в жахливому стані, її потрібно підтримувати. І ця підтримка сьогодні є з боку держави: у вигляді побудови нових амбулаторій або капітального ремонту тих, які придатні до використання».
Керівник області наголосила на необхідності всебічного аналізу та обговорення реформи сільської медицини в регіоні, а також ефективного інформування населення й самих медиків про всі нюанси реформи. Юлія Світлична повідомила, що в усіх районах області вже створені координаційні ради та робочі групи, до складу яких входять фахівці й представники органів виконавчої влади, та закликала представників місцевого самоврядування долучитися до роботи цих органів.
Головний лікар Харківської обласної клінічної лікарні Богдан Федак повідомив учасникам засідання про загальний стан справ у сільській медицині регіону.
«Матеріально-технічне забезпечення первинної ланки на сьогодні, м'яко кажучи, недостатнє, - сказав Богдан Федак. - 95 амбулаторій (це 28% від загальної кількості в області) та 78 ФАПів (15,7%) потребують капітального ремонту або реконструкції. Тобто, там просто не можуть працювати лікарі. З 334 амбулаторій лише 60% мають централізоване постачання води. А серед ФАПів - це тільки 10%. У таких умовах практично неможливо виконувати ті завдання, які стоять перед лікарями в сільській місцевості. Отже, реформа первинної ланки є вчасною та вкрай необхідною. Закон № 2206, ініційований Президентом України, є абсолютно зрозумілим, чітким та нескладним до виконання. Передбачена побудова нових сільських амбулаторій, забезпечення їх транспортом, новим обладнанням, меблями, швидкісним інтернетом. Тобто, створення умов для надання повноцінної допомоги пацієнтові».
У рамках реформування сільської медицини цього року в регіоні планують побудувати 50 нових амбулаторій. Необхідна підготовча робота проводиться ще з грудня минулого року. Кошти також є. Про це повідомили керівники структурних підрозділів ХОДА. Так, за інформацією директора Департаменту капітального будівництва ХОДА Сергія Жукова, в обласному бюджеті вже є близько 200 млн грн коштів субвенції з держбюджету для будівництва відповідних амбулаторій, придбання обладнання та транспорту для лікарів.
«Ми чекаємо на затвердження мережі Мінрегіоном та Міністерством охорони здоров'я. Вже отримали типові проекти та плани, розробили свої передпроектні варіанти. Після затвердження Мінрегіоном типової форми візьмемось до робочого проектування», - повідомив Сергій Жуков.
Директор Департаменту містобудування та архітектури ХОДА Михайло Рабінович, у свою чергу, повідомив, що спеціалісти працюють над розробкою містобудівної документації. Розробки детальних планів території потребують 45 земельних ділянок, обраних для будівництва амбулаторій, з 50. 10 планів спеціалісти вже розглянули, завершити цей етап роботи планують 22 лютого.